Termín:
1. 11. – 17. 11. 2017
Počet dní:
17 (st – pá)
Počet nocí:
16
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

PRAHA - RIO DE JANEIROOdlet z Prahy do Rio de Janeira ( noční let )

2. den

RIO DE JANEIROPo příletu a uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku následuje polodenní okruh městem zakončený návštěvou slavné sochy Krista na vrcholku hory Corcovado, odkud je za jasného počasí fantastický výhled na celou oblast Ria a okolí.Odpoledne volno k samostatné návštěvě pláže Copacabana či prohlídce ulic stejnojmenné čtvrti.

3. den

RIO DE JANEIROPokračování prohlídky města návštěvou druhé hlavní atrakce - Cukrové homole. Výjezd lanovkou nejprve na 'homoli' Urca, a pokračování další lanovkou na vrchol Cukrové homole. Odměnou je skvělý výhled na město, pláže a celkové panoráma. Po krátké prohlídce centra následuje transfer do hotelu, odpoledne volno .

4. den

VODOPÁDY IGUACUČasně odjezd na letiště a odlet do Iguacu( v některých termínech není k dispozici ranní let do Iguacu, program předchozího dne je tedy zakončen odletem do Iguacu v odpoledních hodinách). Zdejší atrakcí jsou světoznámé vodopády ležící na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Dnes si prohlédneme jejich brazilskou část, která Vám dá pojem o mohutnosti a rozlehlosti vodopádů, které před Vámi budou definovat v délce několika kilometrů. Závěrem navštívíte Bird Park - expozici ptactva situovanou přímo v prostředí tropického pralesa, která Vás seznámí s ptačími druhy a jejich výskytem nejenom v Brazílii. V některých voliérách žijí ptáci jako ve volné přírodě a Vy s nimi budete v přímém kontaktu. Ubytování ve večerních hodinách.

5. den

VODOPÁDY IGUACUDnes Vás čeká prohlídka vodopádů z argentinské strany. Absolvujete nejprve cestu elektrickým vláčkem a poté po můstcích nad řekou k 'Ďáblovu chřtánu' - nejužšímu místu vodopádů. Hřmot padající vody je ohlušující !! Následuje trail podél stěn padající vody, který prochází svěžím tropickým pralesem. Nabídneme Vám i možnost plavby na člunu Zodiac po řece přímo pod vodní stěnu ( není v ceně). Po návratu do hotelu Vás čeká volné odpoledne k relaxaci u bazénu.

6. den

PUERTO IGUAZU - BUENOS AIRESTransfer na letiště a odlet z Puerto Iguazu do argentinského Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne Vás čeká okružní prohlídka centra Buenos Aires, během které zhlédnete největší atrakce a pamětihodnosti města.Po ubytování Vás večer pozveme k návštěvě Tango Show, bez které by návštěva Buenos Aires nebyla kompletní

7. den

COLONIA DEL SACRAMENTODnes Vás čeká celodenní výlet katamaránem mohutnou deltou řeky Paraná do uruguayského historického města Colonia del Sacramento, které je jako celek pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka, nákup suvenýrů. Návrat lodí do Buenos Aires ve večerních hodinách.

8. den

BUENOS AIRES, TIGRE,Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Transfer,ubytování v pozdních hodinách ( z provozních důvodů je možný i odlet do Santiaga v časných ranních hodinách následujícího dne).

9. den

SANTIAGO DE CHILECelodenní prohlídka tohoto krásného města pod Andami, včetně návštěvy některé ze slavných vinic v okolí a ochutnávky zdejšího skvělého vína. Ubytování ve večerních hodinách ( v některých termínech noční odlet do Limy).

10. den

LIMARáno transfer na letiště a odlet do peruánské Limy. Polodenní prohlídka města zahrnující náměstí Plaza Mayor, založené Franciscem Pizzarem, vládní palác, radnici a katedrálu. Do večera ještě uvidíte mnoho architektonických skvostů jako například Torre Tagle Palace a Osambela House. Ubytování po prohlídce města.

11.den

CUZCOPo snídani transfer na letiště a odlet do Cuzca. Prohlídka skvostného města, které je směsicí kultury Inca a španělské architektury. Mimo jiné uvidíte chrám Slunce s katedrálou, ruiny Tambomachay ( incké fontány), 'rudou pevnost' Puca- Pucara a pevnost Sacsahuaman.

12.den

MACHU PICCHUCelodenní výlet vlakem údolím Urubamba do 'Ztraceného města Inků' - Machu Picchu. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

13.den

CUZCO - PUNOOdjezd do města Puno na březích jezera Titikaka. Cestou budete okouzleni panoramatem andských hřbetů lemujících Vaši cestu a navštívíte několik pitoreskních indiánských vesnic. Ubytování ve večerních hodinách.

14.den

TIWANACO, LA PAZČasně odjezd k hranicím Bolívie. Prvním navštíveným místem na území Bolívie bude Tiwanaco, podle mnohých vědců kolébka civilizace Inků. Prohlídka vykopávek kdysi velkolepého města. Pokračování cesty do La Pazu, jednoho z nejvýše položených velkoměst světa. Po příjezdu do La Pazu absolvujete prohlídku města, během které uvidíte mimo jiné Indian Witch Market, koloniální kostel San Francisco, náměstí Murillo, katedrálu, vládní palác, Národní kongres. Vaší prohlídku zakončíte návštěvou posvátného údolí Měsíce se skalními věžemi připomínající Bryce Canyon v Utahu. Ubytování ve večerních hodinách.

15.den

JEZERO TITICACA, OSTROV SLUNCEDopoledne opustíme La Paz a vydáme se k světoznámému jezeru Titikaka. Následuje nalodění na katamarán k cestě napříč jezerem. Cestou navštívíte ostrov Slunce, kde je umístěna jedinečná expozice historie říše Inků. Kromě seznámení s inckou historií se stanete svědky šamanského obřadu a absolvujete krátkou plavbu na rákosovém katamaránu k jednomu ze starých obětních míst na ostrově. Odpoledne po vylodění ve starobylé Copacabaně následuje prohlídka zdejšího chrámu černé Madony. Překročení hranice zpět do Peru a ubytování v Punu dnešní den nabitý zážitky ukončí.

16.den

PUNO - PRAHADle Vašeho cestovního plánu Vás dnes čeká transfer na letiště a odlet do Prahy

17.den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí

Obecný popis

17 dnů Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Peru, UruguayRio de Janeiro - Iguacu - Colonia - Buenos Aires - Santiago de Chile - lima _ Cuzco - Machu Picchu - Puno - Titikaak - Sun Island - Tiwanaco - La PazMinimální počet 8 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas a vízum USA.Zájezd může být směřován opačně a pořadí navštívených zemí a destinací může být různé, samozřejmě při zachování programu zájezdu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Cena
leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč )14 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodců14x snídaně, 3x oběd, 1x večeřekomplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

Cena
stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdupovinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinaceletištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 29.900 kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji 3.700 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Buenos Aires, Colonia, Iguaçu, Lima, Rio de Janeiro, Santiago de Chile

Velký okruh latinskou Amerikou

Číslo zájezdu: 783303
Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Peru, Uruguay, Argentina, Chile, Peru, Rio de Janeiro, Iguaçu National Park

Všechny termíny a možnosti (1)