Termín:
9. 11. – 28. 11. 2017
Počet dní:
20 (čt – út)
Počet nocí:
19
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

MEXICO CITYOdlet z Prahy do Mexico City. po uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování.

2. den

MEXICO CITY, GUADALUPEOkružní prohlídka Mexico City s návštěvami známých pamětihodností včetně slavné baziliky svaté Panny Marie v Guadalupe. Odpoledne indiv.volno k samostatnému poznávání centra metropole.

3. den

TEOTIHUACANČasně odjezd do slavného Teotihuacanu. prohlídka ruin města a zastávka v manufaktuře s ukázkami zpracování obsidiánu. Po návratu volno k návštěvě známého Antropologického muzea ( vstup není v ceně, ale doporučujeme)

4. den

TAXCO, ACAPULCOOdjezd do historického města Taxco známého svými stříbrotepeckými manufakturami a uměleckou rukodělnou výrobou. Po prohlídce města budete pokračovat do slavného přímořského letoviska Acapulca. Ubytování v hotelu a okružní prohlídka městem do večerních hodin.

5. den

ACAPULCOCelodenní volno v Acapulcu k relaxaci na pláži nebo k samostatnému poznávání slavného letoviska.

6. den

OAXACANáročný celodenní přejezd do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst, Oaxacy. Dle časových možností orientační pěší prohlídka večerního centra, ubytování.

7. den

MONTE ALBANDopoledne pěší prohlídka centra města, chrámů a kostelů, poté návštěva nedalekých ruin slavného města Monte Alban. Pokračování cesty do města Tuxtla Gutierrez, ubytování v hotelu na cestě ve večerních hodinách.

8. den

SAN CRISTOBAL ( CANYON SUMIDERO )Časně odjezd do Tuxtla Gutierrez, krátká zastávka. pokračování do města San Cristobal de las Casas jedinečného svojí nedotčenou starobylou architekturou. Cestou možnost plavby na motorové kánoi kaňonem Sumidero, nezvyklým přírodním útvarem. Po návštěvě dvou diametrálně odlišných kmenových vesnic Zinacantan a San Juan Chamula příjezd do san Cristobalu, v podvečer prohlídka centra .

9. den

AQUA AZUL, MISOL-HÁCelodenní přejezd do Palenque jedinečnou přírodou pralesa horami Sierra Madre, cestou návštěva kataraktů Aqua Azul s blankytně modrou vodou. Dalším zastavením bude vodopád Misol-Há v tropickém pralese a s trochou štěstí pozorování tukanů a papoušků. Ubytování ve večerních hodinách

10. den

PALENQUEProhlídka jedinečné archeologické památky – ruin mayského města Palenque situovaných v tropickém pralese, pozorování opic a ptáků ve větvích. Pokračování cesty do města Campeche. Příjezd v pozdních hodinách, ubytování.

11.den

UXMAL, MÉRIDANávštěva ruin mayského kultovního střediska Uxmal. Poté odjezd do Méridy, prohlídka koloniálního centra města, ubytování.

12.den

CHICHEN ITZÁ, COBÁČasně odjezd do Chichen Itzá, prohlídka ruin slavného mayského města. Pokračování cesty do Cobá, kdysi sídelního města Mayů, z větší části dosud skrytého pralese. Odtud v podvečer odjezd do Cancunu – perly Yucatánu na březích Karibského moře

13.den

CANCUNCelodenní volno k relaxaci na jedinečné bílé pláži nebo u hotelového bazénu.

14.den

CANCUNCelodenní volno k relaxaci

15.den

TULUM, CHETUMALČasně odjezd do Tulumu – jedné z nejpohlednějších mayských památek Yucatánu na břehu Karibiku. Prohlídka ruin, koupání pohádkovém moři. Odpoledne pokračování cesty do Chetumalu, ubytování

16.den

VILLAHERMOSA /LA VENTA/Přejezd do města Villahermosa, ubytování a návštěva muzea La Venta jedinečnou expozicí olméckých soch /vstup není v ceně, ale doporučujeme/

17.den

COMALCALCO, VERACRUZČasně odjezd do Comalcalca, prohlídka archeologického naleziště Comalcalco. podvečer příjezd do města Veracruz, ubytování. Volný večer k samostatné prohlídce centra

18.den

PUEBLA, CHOLULAPříjezd do koloniálního města Puebla, ubytování a do večerních hodin prohlídka města a jeho pamětihodností, návštěva slavné pyramidy Cholula.

19.den

MEXICO CITY – PRAHAPřejezd do Mexico City, transfer na letiště a odlet do Prahy

20.den

Přílet do Prahy odpoledních hodinách.

Obecný popis

20 dnů MexikoMexico City, Chrám v Guadalupe, Teotihuacan, Taxco _ Acapulco, Oaxaca, Monte Alban, San cristobal, kaňon Sumidere, Aqua Azul, vodopády Misol Há, Palenque, Tulum, Karibské pláže, Cancun, Chichen itzá, Mérida, Uxmal, Villahermosa, Comalcalco, Veracruz, Puebla Minimální počet 10 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Zájezd může být směřován opačně.

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 33.300 Kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji 4.200 Kč

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč )18 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodcůsnídaněall inclusive program během pobytu v Cancunukomplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezduspropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Aqua Azul, Cancún, Comalcalco, Chichén Itzá, Mérida, Mexico City, Monte Albán, Oaxaca, Palenque, Puebla, San Cristóbal, Taxco _ Acapulco, Teotihuacán, Tulum, Uxmal, Veracruz, Villahermosa

Mexiko

Mexiko je jedna z nejrozmanitějších zemí světa. Je to skutečně barevná mozaika, kde se mísí historie, kultura a přírodní krásy. Ideální země k poznávání historie, ale také k odpočinku na jedněch z nejkrásnějších pláží na světě. Příjemné a teplé klima po celý rok, karibská oblast – záruka nádherných písčitých pláží a azurově modré vody.


Velký okruh Mexikem

Číslo zájezdu: 783197
Mexiko, Ekvádor, Chiapas, Mayská riviéra, Mexico City, Oaxaca, Puebla, Quintana Roo, Veracruz, Yucatán, Galapágy

Všechny termíny a možnosti (1)