Termín:
2. 12. – 16. 12. 2017
Počet dní:
15 (so – so)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

PRAHA - LIMA Odlet z Prahy do Limy. Po příletu a uvítání průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting

1. den

PRAHA - LIMAOdlet z Prahy do Limy. Po příletu a uvítání průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

LIMA, PARACASPo snídani prohlídka Limy - města králů, zahrnující slavné náměstí Plaza Mayor, založené Franciscem Pizarrem, vládní palác, radnici a katedrálu, pěší vycházka Vás zavede zákoutím starého města k Torre Tagle Palace a Osambela House. Závěrem navštívíte moderní čtvrti San Isidro a Miraflores. Odpoledne odjezd podél pacifického pobřeží do Paracas, města na pobřeží známého nedalekými ostrovy s koloniemi vzácných vodních ptáků, Humboldtových tučňáků, lachtanů a lvounů. Ubytování a nocleh.

3. den

OSTROVY BALLESTAS, ICA, NAZCADopoledne Vás čeká lodní výlet k Ballestas Islands - ostrovům osídleným tisíci vodními ptáky, koloniemi lvounů a tučňáků. Po návratu odjezd do města Ica v zemědělské oblasti jižního Peru, známého především pěstováním vinné révy a výrobou zdejšího nápoje pisco. Navštívíte také oázu zeleně uprostřed obrovitých písečných dun, které jsou charakteristickou kulisou města. pokračování do města Nazca, které proslavily geometrické obrazce a kresby v okolní poušti. Návštěva rozhledny, ze které lze část kreseb spatřit. Ubytování ve večerních hodinách.

4. den

PLANINA NAZCA, CUZCONa ráno jsme pro zájemce připravili fakultativní let letadlem nad slavnou planinou Nazca pokrytou tajemnými obrazci a geometrickými liniemi viditelnými právě a pouze ze vzduchu. Po této velkolepé podívané odjezd do Cuzca, sídelního města slavné říše Inků. Výškový rozdíl měst Nazca a Cuzco je bezmála 3.500 metrů, cesta proto bude krásná, ale velmi náročná !!

5. den

CUZCODopoledne volno k odpočinku a aklimatizaci na velkou nadmořskou výšku. Doporučujeme lehkou vycházku centrem města... Odpoledne prohlídka hlavních skvostů Cuzca - katedrály s jedinečnými oltáři a kaplemi Korichancha, pevnost Sacsayhuaman, bývalé lázně Tambomachay, labyrint Puca Pucara a amfiteátr Kenko.

6. den

POSVÁTNÉ ÚDOLÍ URUBAMBACelodenní výlet do posvátného údolí Inků - údolí řeky Urubamba. Návštěva vesnice Pisac, kde na místním tržišti řemeslníci z okolí odedávna nabízejí své zboží, odpoledne prohlídka pevnosti Ollantaytambo - jedinečné ukázky vojenské architektury.

7. den

MACHU PICCHUBrzy ráno přejezd do stanice Ollanta a odtud vlakem do Aquas Calientes. Po dalších dvaceti minutách jízdy v minibusu cestou plnou serpentin nad divokými srázy Vás čeká vrchol celé cesty - návštěva 'Ztraceného Města Inků' Machu Picchu. Po důkladné prohlídce jedinečného a tajuplného místa se vlakem vrátíte ve večerních hodinách do Cuzca.

8. den

CUZCO - PUNODnes Vás čeká celodenní přejezd do Puna ležícího na březích jezera Titicaca. Během náročné cesty uvidíte kromě jedinečné altiplanské přírody také několik pitoreskních indiánských vesnic a navštívíte několik důležitých historických památek - Andahuaylillas, Pikillacta a Racci. po příjezdu ve večerních hodinách ubytování v centru Puna.

9. den

JEZERO TITICACA, OSTROV SLUNCERáno nejprve odjezd do starobylé Copacabany ( přejezd hranic Bolívie) a prohlídky zdejšího chrámu Černé madony. Dále Vás čeká plavba katamaránem po jezeru Titicaca na Sun Island - podle některých historiků kolébku říše Inků. Zde naleznete jedinečné muzeum Inků Inti Wata, poučíte se o způsobu stavby rákosových plavidel, absolvujete šamanský obřad a zhlédnete názornou ukázku pěstitelství primitivními metodami. Pokračování cesty katamaránem Vám přinese další jedinečné výhledy na panoráma zasněžených And. V podvečer dorazíte do bolívijského La Pazu. pohled z hrany náhorní planiny na mnohamilionovou metropoli ležící hluboko pod vašima nohama patří k nejmocnějším zážitkům. Ubytování v centru La Pazu.

10. den

LA PAZ, TIWANACODen začnete prohlídkou La Pazu - náměstí Murillo, koloniální kostel San Francisco, katedrálu, vládní palác, Národní kongres, slavný čarodějnický market ( jedinečná příležitost k nákupu suvenýrů). Poté odjezd k prohlídce nejdůležitější předincké památce - ruinám Tiwanaco. Po prohlídce komplexu vykopávek a muzea odjezd zpět do peruánského Puna, nocleh.

11.den

PUNO, CHIVAY Dopolední prohlídka centra Puna a pobřeží jezera, poté odjezd krásnou přírodou Andských hřebenů do městečka Chivay, vstupní brány do Colca Canyonu - nejhlubšího kaňonu světa.

12.den

KAŇON COLCA, AREQUIPAČasně odjezd do Colca Valley - nejhlubšího kaňonu světa ( dvojnásobek hloubky Grand Canyonu), který představuje jedinečnou ukázku prehistorického inckého pěstitelství - terasová políčka pokrývají maximum prostoru a lidé z místních vesnic se dodnes živí jejich obděláváním. Cesta Vás povede několika andskými vesnicemi, kolem přírodních jezírek a minerálních pramenů, náhorními planinami s divokými lamami alpakami a vicuňas. Velikou atrakcí jsou zde obrovští kondoři, kteří se majestátně vznášejí ve vzdušném proudu nad propastí. Dnešní den zakončíme příjezdem do Arequipy v odpoledních hodinách. Zbytek dne volno k relaxaci po pobytu ve vysokých nadmořských výškách.

13.den

AREQUIPAProhlídka 'Bílého města' Arequipy. Město je proslulé krásnými stavbami ze sněhově bílého kamene a bylo též důležitým městem říše Inků. Také zde nalezneme klášter Santa Catalina, který je nejlépe dochovaným náboženským komplexem staveb v Peru.

14.den

AREQUIPA - PRAHADle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet přes Limu do Prahy. Fakultativně pak odlet do amazonské metropole Iquitosu k třídennímu pobytu v Amazonském pralese. ( Z Iquitosu rychlým člunem a později na kánoi po Amazonce a jejich přítocích cca 160 kilometrů od civilizace, bez elektřiny, bez signálu telefonu, v lodži uprostřed jedinečného panenského pralesa budete pozorovat ptáky, hady, rostliny, v noci půjdete na lov kajmana a ve dne budete lovit dravé piraně, navštívíte domorodou vesnici...celkem 2 noci na Amazonce a 1 noc před odletem v Limě).

15.den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Obecný popis

15 dnů Peru a BolívieLima - Ica - Nazca - Cuzco - Machu Picchu - Urubamba - Ollantantaybo - Puno - Titicaca - Copacabana - Sun Island - La Paz - Tiwanaco - Colca Canyon - Arequipa - Lima ( Iquitos, Amazonie)Minimální počet 8 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Zájezd může být směřován opačně.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Cena
leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč )13 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodců13x snídaně , 2x obědkomplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku

Cena
leteckou přepravu dle itineráře v turistické třídě

Základní cena nezahrnuje

Cena
stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdupovinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinaceletištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)

Cena
Stravu neuvedenou v Itineráři

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 27.200 Kč

Slevy

Sleva za třetí osobu na pokoji 2.600 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Arequipa, Colca Canyon, Copacabana, Cuzco, Ica, La Paz, Lima, Machu Picchu, Nazca, Ollantantaybo, Puno, Sun Island, Titicaca, Tiwanaco, Urubamba

Velký okruh říší Inků

Číslo zájezdu: 783301
Bolívie, Peru, Cusco, kaňon Colca, Lago Titicaca, Tiwanacu

Všechny termíny a možnosti (1)