Vietnam - Laos - Kambodža

  Vietnam, Angkor Wat, Cu Chi, Hanoj, Ho Či Minovo město / Saigon, Luang Prabang, Phnom Penh, Vientiane

Vietnam - Laos - Kambodža

    Vietnam, Angkor Wat, Cu Chi, Hanoj, Ho Či Minovo město / Saigon, Luang Prabang, Phnom Penh, Vientiane
Původní cena
90 990 Kč/os

Cena
76 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 014 013
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Výhody nabídky
 • atraktivní okruh
 • fascinující příroda a lidé
 • ubytování v 4* hotelech
 • plavba lodí zátokou Ha Long Bay
 • plavba po řece Mekong
 • místní přelety v ceně
 • návštěva chrámového komplexu Angkor Wat
 • polopenze v ceně
 • vstupy dle programu v ceně
Informace
 • Změna programu vyhrazena.
  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
  Cena nezahrnuje:
 • vstupy do památkových objektů neuvedených v programu
 • spropitné povinně splatné na místě (personál, průvodce, řidič - cca 3,- USD/osoba/den)
 • e-vízum do Vietnamu - 2x jednovstupé vízum - 2.200,- Kč/osobu
 • vízum do Kambodže - 36,- USD (na místě při vstupu do země + 1 pasová fotografie)
 • vízum do Laosu - 31,- USD ( na místě při vstupu do země + 1 pasová fotografie)
  Vízum:
  Vietnamské (e-visum):
  - e-vízum stojí 1.100,- Kč - 2 vstupy - 2.200,- Kč
  Po příletu na letišti budou klienti předkládat e-vizum + pas (pas platný minimálně 6 měsíců po návratu).
  Laos:
  - pas platný alespoň 6 měsíců po návratu

  - vízum do Laosu je možné získat při vstupu do země na vybraných mezinárodních přechodech (tzv. visa on arrival)
  - turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Laosu v délce 30 dnů s tím, že víza mají platnost 2 měsíce od data vydání
  - vízum pro české občany stojí 31,- USD + 1 pasová fotografie
  Kambodža:
  - pas platný alespoň 6 měsíců po návratu
  - vízum do Kambodže je možné získat při vstupu do země na vybraných mezinárodních přechodech (tzv. visa on arrival)
  - turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Kambodži v délce 30 dnů s tím, že víza mají platnost 2 měsíce od data vydání
  - poplatek za turistické vízum stojí 36,- USD + 1 pasová fotografie

  Očkování:

  Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem.
  Doporučujeme: tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A,B, břišní tyfus

  Měna:

  Vietnam - Vietnamský dong (VND)
  Laos - Laoský kip (LAK)
  Kambodža - Riel (KHR)
 • Doporučená měna na cestu je USD nebo EUR (menší bankovky). Doporučujeme hotovost.
 • Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.
  Všeobecné informace:
  Doporučuje se českým turistům pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů, včetně víz, a letenek. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

  Zdravotnictví:

  Státní i mnohá soukromá zdravotnická zařízení jsou v Kambodži a v Laosu na velice nízké úrovni a trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu i technického vybavení. Nicméně v poslední době v hlavním městě Phnompenhu a dvou hlavních turistických destinacích, Siem Reap a Sihanoukville, vzniklo několik soukromých zdravotnických zařízení. Tato péče je zpoplatněna, a je proto naprostou nezbytností mít před cestou uzavřené cestovní zdravotní pojištění na dostatečně vysokou částku. V případě velmi komplikovaných zdravotních problémů jsou pacienti stále převáženi do Thajska či Singapuru.
  Návštěva chrámů
  Kambodža je budhistická země. Návštěva buddhistických chrámů a památek je povolena jen v dostatečném oblečení, nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty. Před vstupem do chrámových místností je nutné se zout.
Výhody nabídky
 • atraktivní okruh
 • fascinující příroda a lidé
 • ubytování v hotelech ****
 • plavba lodí
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Hanoje, hlavního města Vietnamu od roku 1010, mj. Stará čtvrť, koloniální architektura, tisíc let staré chrámy, množství jezer a prastaré tradice dělají z Hanoje jedno z nejvíce fascinujících měst jihovýchodní Asie.

2. den:
Po příletu do Hanoje transfer z letiště a prohlídka metropole. Stará čtvrť – pulsující obchodní centrum města s množstvím úzkých uliček pojmenovávaných podle řemeslného odvětví zdejších obchodníků a takzvanými tunelovými domy, tržnice Dong Xuang – asijský trh s doslova neomezenou nabídkou i omamnými vůněmi místní kuchyně, jezero Hoan Kiem oddělující legendární Starou čtvrť od koloniální Francouzské čtvrti, klenutý červený most The Huc na ostrov s okouzlujícím chrámem Nefritové hory. Velkolepá stavba Ho Či Minova mauzolea, Ho Či Minovo muzeum s tisícovkami obrazů a artefaktů. Jedinečná pagoda na jednom sloupu Chua Mot Cot, Chrám literatury – první vietnamská univerzita zasvěcená Konfuciovi. Večer návštěva tradičního představení vodních loutek. Nocleh v Hanoji, večeře.

3. den:
Po snídani odjezd do Ha Long Bay (přírodní rezervace UNESCO) - Dračí zátoky s okouzlující scenérií skalnatých krasových ostrovů vyrůstajících desítky metrů z tyrkysově zelených vod Tonkinského zálivu. Nalodění na luxusní obytnou loď k nezapomenutelné plavbě mezi tisíci vysokými vápencovými skalnatými ostrovy porostlými bujnou vegetací, lehký oběd z mořských plodů, cestou zastávka k prozkoumání jeskyně Co Cave, známou jako jeskyni Son Thien Canh. Poté odpočinek na bílé písečné pláži nebo procházka po pláži po ostrově Hon Co bez koupání. Užijte si poklidnou atmosféru Bai Tu Long Bay při zapadu slunce, večeře na palubě. Nocleh na lodi.

4. den:
Časně ráno možnost cvičení Tai Chi, pozdní snídaně na lodi. Pokračování v plavbě kolem impozantních skalních útvarů. Návštěva rybářské vesnice Vung Vieng. Návrat do přístavu, vylodění a návrat do Hanoje, večeře.

5. den
: Po snídani, transfer na letiště k odletu do Laosu. Přílet do Laosu, země s bohatou historií, tisíci chrámy a pagodami, rozmanitou kulturou buddhistů a animistů, zručnými řemeslníky, drsnou horskou krajinou i příjemně stínícími džunglemi. Transfer z letiště do Luang Prabang (UNESCO), ubytování, večeře.

6. den:
Po snídani prohlídka půvabného města Luang Prabang s řadou unikátních monumentů, ale i dřevěných domků a řemeslnými tržišti, mj. nejstarší chrám Wat Sene nazývaný Chrámem 100 000 pokladů, úžasný chrám Wat Xieng Thong – z roku 1560, reprezentant typické laoské architektury, Královský palác – národní muzeum… Odjezd k nádherným vodopádům Khouangsi. Krátký výstup na vrcholek Mount Phousi k prohlídce posvátné stúpy a panoramatickým výhledům na město a řeku Mekong při západu slunce. Podvečerní návštěva večerního trhu s možností nákupu lokálních produktů. Návrat do hotelu, večeře.

7. den
: Po snídani nalodění na loď a panoramatická plavba po Mekongu k posvátným jeskyním Pak Ou se stovkami sošek Buddhy, které zde zanechali věřící. Návrat do Luang Prabang se zastávkou v místní vesnici Ban Phanom známé svými tkanými výrobky z bavlny a hedvábí. Odjezd na letiště a krátký let do Vientiane, transfer na ubytování, večeře.

8. den:
Po snídani Vientiane – hlavní město Laosu, prohlídka města – mj. nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci soškami Buddhy, Pha That Luang – nejvýznamnější budhistický monument v Laosu a národní symbol země se 45 metrů zlatou špicí hlavní stúpy. Patouxai – památník připomínající vítězný oblouk. Odpoledne odjezd do Buddha parku, významné laoské atrakce na břehu Mekongu – sbírka skulptur, mj. obří postava ležícího Buddhy, sochy budhistických i hinduistických božstev i postav z nedávné minulosti. Návrat do hotelu, večeře.

9. den:
Po snídani transfer na letiště a odlet do Kambodže, přílet do Phnom Penh, ubytování v hotelu, volno k odpočinku, večeře.
10. den: Po snídani prohlídka města Phnom Penh - mj. Královský palác z r 1866, Stříbrná pagoda se zlatou sochou Buddhy v životní velikosti, staré město, Wat Phnom (chrám hory) – symbol města, Toul Sleng muzeum, památník Nezávislosti… Odpoledne výlet lodí po Mekongu, plovoucí vesnice… návrat do hotelu, večeře.
11. den: Po snídani odjezd do Siem Reap. Odpoledne odjezd k monumentálnímu Angkor Wat (UNESCO) – nejrozsáhlejší chrámový komplex na světě ze 12. stol., symbol země. Transfer do hotelu, ubytování, večeře.

12. den:
Po snídani odjezd k jižní bráně Angkor Thom - město na ploše padesáti kilometrů čtverečních a obklopené vysokou zdí. Jeho srdcem je mohutný chrám Bayon s 54 věžemi, na kterých jsou vytesané hlavy boha Avalokitéšvary. Ta Prohm - chrám pohlcený džunglí a zarostlý silnými kořeny zdejších stromů. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Saigonu, ubytování v hotelu, večeře.
13. den: Po snídani prohlídka Ho Chi Minova města (Saigon) - katedrála Notre Dame, budova Centrální pošty, radnice, opera… Volno ve městě. Odpoledne odjezd do Cu Chi – oblasti známé soustavami válečných tunelů a bunkrů. Poté odjezd do Phan Thiet - přímořské letovisko, ubytování v hotelu, večeře.

14. den:
Snídaně, volný den k odpočinku v Phan Thiet, večeře.

15. den:
Po snídani individuální volno. V poledních hodinách odjezd do Saigonu. Pěší prohlídka města, individuální volno k nákupům. Večeře v místní restauraci poté transfer na letiště k nočnímu odletu přes Dubai do ČR.
16. den: Přílet do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Vietnam – Praha s přestupem včetně tax a příplatků
 • místní přelety, dopravu minibusem a transfery dle programu zájezdu
 • 1 nocleh na lodi v Ha Long Bay s plnou penzí
 • 12 noclehů v hotelech**** v pokojích s příslušenstvím
 • strava dle programu – 12 snídaní v hotelech, 13 večeří
 • služby místního a českého průvodce
 • plavba po Mekongu
 • vstupy do památkových objektů uvedených v programu
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Angkor Wat, Buddha Park, Cu Chi, Hanoj, Ho Či Minovo Město, jeskyně Pak Ou, Luang Prabang, Mount Phousi, Phan Thiet, Phnom Penh, Saigon, Vientiane, vodopády Khouangsi, zátoka Ha Long
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 014 013
dnes 8–18 h

Vietnam

Vietnam – stále ještě poměrně neznámá turistická Jihovýchodní Asie: stovky kilometrů písčitých pláží, nádherně tyrkysové moře, architektonické památky a zajímavá historie, přírodní zajímavosti, ale také restaurace, obchůdky a speciality kuchyně – to vše nabízí záruky zajímavé dovolené. Zemi po celá staletí ovlivňovaly okolní země, hlavně Indie a Čína, i to se promítá do myšlení místních lidí, kteří si stále zachovávají usměvavou tvář. K pobytové dovolené doporučujeme hlavně měsíce listopad – duben.

Nezávazná objednávka

Vietnam - Laos - Kambodža
    Vietnam, Angkor Wat, Cu Chi, Hanoj, Ho Či Minovo město / Saigon, Luang Prabang, Phnom Penh, Vientiane

Původní cena
90 990 Kč/os

Cena
76 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 014 013

Zájezd

dospělá osoba
2
76 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 488 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 480 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 16 dní
0
1 Kč