Víkend na Plitviciach

Chorvatsko, Plitvická jezera, Plitvice

Víkend na Plitviciach

  Chorvatsko, Plitvická jezera, Plitvice
Původní cena
3 795 Kč/os

Cena
3 234
(127 EUR)
/os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 737 374
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Úvod

2- dňový autokarový zájazd

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Tranzit cez Maďarsko do Chorvátska. Ako prvé navštívime Varaždin - nádherné historické mesto, vybudované nemeckými šľachticmi ako lovecké sídlo a miesto obchodu s mäsom. Prejdeme sa starými námestiami, návštívime sídla remesiel, sochu 1.chorvátskeho biskupa Grgura Ninského. Zostane čas i na prechádzku zámockým parkom. Odchod na ubytovanie, pokračovanie v ceste do dedinky Plitvice, ubytovanie v hoteli.

2. deň

Raňajky. Odubytovanie a odchod na prehliadku Národného parku Plitvice. Cca o 09:00 h vstúpime do NP, ktorý je súborom 16 jazier pospájaných stovkou vodopádov, tvorí najkrajší národný poklad Chorvátska a je najstarším národným parkom a pýchou krajiny. Od r. 1978 sú Plitvice zapísané do knihy UNESCO a boli miestom pre natáčanie 10 filmov o Winettouovi a mnohých nádherných dokumentov o prírodných krásach Chorvátska. Vybrali sme pre vás tú najatraktívnejšiu turistickú trasu, na ktorej uvidíte najviac, až 5 jazier, tzv.dolné jazerá, najväčší vodopád Plitvica (76 m) a najväčší počet vodopádov na jednom mieste. Absolvujeme spoločnú prechádzku, dvakrát sa poplavíme na elektrinu poháňanými loďami a povezieme sa aj originálnym turistickým vláčikom ponad kotlinu s jazerami. Celá trasa je dlhá iba 5 km a nie je vôbec náročná na chôdzu – príjemný chodník bez stúpania, drevené lávky cez jazerá a všadeprítomná kryštáľovočistá voda s množstvom rýb a zaujímavej vegetácie. Spoločne navštívime aj slávnu jaskyňu z filmu Poklad na striebornom jazere, oddýchneme si a budeme mať možnosť najesť sa v reštauráciách s výbornou kávou, ktoré sú obklopené krásnou prírodou. Odchod na Slovensko o 15:00 h. Návrat v neskorých večerných hodinách cca o 23:00 h.

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK.

Základní cena nezahrnuje

  • Za
  • miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za 1/1 izbu 25 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a komplexné cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Satur Travel, IČ: 35787201. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Plitvice

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 737 374
dnes 8–18 h

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

Víkend na Plitviciach
  Chorvatsko, Plitvická jezera, Plitvice

Původní cena
3 795 Kč/os

Cena
3 234
(127 EUR)
/os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 737 374

Zájezd

osoba na pevnom lôžku
2
126,96 EUR
príplatok za miestenku tam -
0
3,5 EUR
príplatok za miestenku späť -
0
3,5 EUR
príplatok za 1x PCR test - osoba
0
49 EUR
príplatok za 1x Antigén test a manažment termínu testovania - osoba
0
15 EUR

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
9 EUR
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
6,9 EUR
pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
6 EUR