Víkend v Římě s návštěvou Florencie 6 dní

  Itálie, Lazio, Řím

Víkend v Římě s návštěvou Florencie 6 dní

    Itálie, Lazio, Řím
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách non-stop přes Rakousko do Itálie.
2. den: V ranních hodinách příjezd do Fiorentina, odkud se vlakem (jízdné cca 4 €/os. není v ceně) přepravíme do starobylé metropole Toskánska - Florencie - celodenní návštěva jedinečného a úchvatného památníku renesance, ve své době kulturní a intelektuální srdce Evropy přitahující do města řadu umělců, kteří z něj učinili největší renesanční skvost ve světě... Medicejská kaple a palác, Dóm a baptisterium, most Ponte Vecchio, Piazza della Signorina s Palazzo Vecchio a řadou proslulých skulptur - David, Neptunova Fontána..., orientační prohlídka města s průvodcem, volno k individuálním návštěvám památek či nákupům... Odjezd do oblasti Říma na ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Příjezd do Říma, 'města na sedmi pahorcích' se světově proslulými památkami z dob antiky, středověku, renesance a baroka. Celodenní pěší prohlídka města s průvodcem – Řím 'antický' a 'barokní' - mj. největší amfiteátr Koloseum, jedno z nejslavnějších stavebních děl na světě a zároveň symbol města, Forum Romanum, ruiny nádherných antických staveb, místo původně určené pro shromažďování, obchodování a soudnictví, Kapitol, historicky nejvýznamnější ze sedmi pahorků antického Říma, politické a náboženské centrum starověku, nachází se zde bazilika S.Maria in Aracoeli s příkrým schodištěm a Kapitolská muzea, Pantheon, nejlépe dochované stavební dílo římské antiky, Piazza di Spagna a z něj vedoucí proslulé římské Španělské schody, Fontána di Trevi, nejznámější římská kašna představující Království oceánu boha moří Neptuna se dvěma oři, tritny a mušlemi, apod., volno odjezd na ubytování v okolí města, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani okružní jízda Římem, Řím 'papežský' - Vatikán, nejmenší stát světa s vlastní poštou, vlastními časopisy a novinami, rozhlasovou stanicí, nádražím, vlajkou, papežskou stráží skládající se z mužů švýcarské gardy, atd.; celosvětově proslulé Svatopetrské náměstí s polokruhovými kolonádami a egyptským obeliskem uprostřed, nad náměstím se tyčí nejslavnější křesťanský svatostánek, Chrám sv. Petra zasvěcený apoštolu Petrovi, prvnímu římskému biskupovi, fakultativně možnost návštěvy Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí včetně rezervace vstupného, volno, návrat do hotelu, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani dokončení prohlídky města s průvodcem, individuální program – volno k nákupům, prohlídkám památek, muzeí, odpočinek před zpáteční cestou. Pro zájemce fakultativně vsutpenka do Kolosea. V podvečerních hodinách odjezd z Říma non-stop do ČR.
6. den: Příjezd do ČR.

Základní cena zahrnuje

 • 3 noclehy v hotelu *** s kontinentálními snídaněmi, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
 • dopravu autokarem
 • služby průvodce
 • okružní jízdu Římem
 • pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Informace

Změna programu vyhrazena.

Minimální účastníků počet pro realizaci zájezdu je 30 osob.

 • AKCE MORAVA - pro klienty z Moravy zdarma vlaková jizděnka ČD do/z Prahy. Více informací u prodejců nebo v katalogu na str. 357.
CENA NEZAHRNUJE:
 • vstupy do památkových objektů
 • místní pobytovou taxu (cca 4 €/os./noc)
 • přepravu MHD
 • FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 1.990,- Kč
 • 3 večeře 1.290,- Kč
 • vstupné do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple včetně rezervace vstupného (nelze dokoupit na místě)
 • - dospělí 890,- Kč
 • - děti 6-18 let a studenti do 26 let - držitelé ISIC karty 590,- Kč (student se jím na místě musí prokázat)
 • vstupenka Koloseum a Forum Romanum 790,- Kč
 • příplatek za přední místa v autokaru (řady 2-4) 250,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

 • ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V EUR):
 • Řím:

Andělský hrad - cca 14,50 €

Bazilika sv. Petra - pěšky cca 6 €

Florencie:
 • vláček Fiorentino-Florencie - 3 € obě cesty
 • galerie Uffizi - cca 12,50 €

Medicejská kaple - cca 9 €

Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.

 • DALŠÍ DOPORUČENÍ:

V rámci programu navštívíte i sakrální památky (kostely, katedrály atd.), kde je nutné být náležitě oblečen, jinak není umožněn vstup dovnitř (ženy musí mít zakrytá ramena a kolena - doporučujeme šátek do kabelky a muži by měli mít též kalhoty pod kolena). Vyvarujete se tím nepříjemnostem u vstupu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Řím
 • Místo dle CK: Řím

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 728 082
dnes 8–18 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Nezávazná objednávka

Víkend v Římě s návštěvou Florencie 6 dní
    Itálie, Lazio, Řím

Cena
6 290 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 728 082

Zájezd

dospělá osoba
2
6 290 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
450 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
348 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč