Výlet do pohoří Harz

Německo, Harz

Výlet do pohoří Harz

  Německo, Harz
Číslo zájezdu: 2 050 617
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Program zájezdu
1. den

Odjezd v ranních hodinách, přesun do německého Harzu. QUEDLINBURG (UNESCO) – ve středověku jedna z nejdůležitějších královských a císařských falcí. Město je jednou z nejvýznamnějších památek v Německu. Ve starém i novém městě je mnoho hrázděných domů. Je zde i dům, který je nejstarší hrázděnou budovou v Německu. Prohlídka muzea hrázděných domů. Mohutný románský kostel sv. Ignáce. BLANKENBURG - půvabné horské město, zámecká zahrada. TEUFELSMAUER (Čertova stěna) - vycházka ke skalnímu útvaru.

2. den

FALKENSTEIN – vycházka na mohutný hrad s úchvatným panoramatickým výhledem na pohoří Harz. GERNRODE - hezké hrázděné městečko. Největší chloubou města je předrománský kostel sv. Cyriaka pův. z 10. století s hrobem neblaze proslulého markraběte Gera. HEXENTANZPLATZ – výšina, odkud prý odlétají čarodějnice na sabat. THALE – hezké městečko, vycházka nebo nenáročná túra skalnatým údolím.

3. den

BROCKEN 1142 m – výlet úzkokolejkou na nejvyšší vrchol Harzu, romantické skalní útvary. Vrchol je také domovem čarodějnic. Pěší procházka kouzelnou krajinou. SCHIERKE – hluboké údolí Elendtal s příkrými skalnatými stěnami, vycházka. BRAUNKAGE – lanovkou na Wurmberg 971 m, rozhledna s kruhovým výhledem. WERNIGERODE – romantické město s křivolakými uličkami se souborem malebných hrázděných domů. Za prohlídku stojí pohádkový věžatý zámek. Začátek parní úzkokolejky.

4. den

GOSLAR (UNESCO) – císařské město s falcí a kouzelným historickým jádrem se spoustou hrázděných domů. Jedinečnou památkou stavitelského umění je císařská falc. Historie Goslaru je úzce svázána s těžbou rud v nedalekém Rammelsbergu, exkurze do dolů. BAD HARZBURG – lázeňské středisko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22:00 hodin.

Popis zajezdu
Výlet do pohoří Harz

Parním vlakem na vrchol tajemné hory Brocken.

Poznávací zájezd s vycházkami do pohoří na rozhraní bývalé NDR a SRN. Národní park Harz je romantické lesnaté pohoří se skálami, roklemi i krasovými jevy s celou řadou pěkných vyhlídek, prohlídka přírodních a historických zajímavostí. Goslar je perlou evropské románské architektury, jedno z nejkrásnějších míst v Německu. Pojeďte s námi za přírodními krásami a romantikou.

Základní cena zahrnuje

  • přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Lubomír Hoška, IČ 43518621.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Harz
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 050 617
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Výlet do pohoří Harz
  Německo, Harz

Cena
6 950 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 050 617

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
6 950 Kč
příplatek za tričko - osoba
0
150 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
300 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
232 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč