Vysoké Taury - Grossglockner

Rakousko, Grossglockner / Heiligenblut, Korutany, Heiligenblut

Vysoké Taury - Grossglockner

  Rakousko, Grossglockner / Heiligenblut, Korutany, Heiligenblut
Číslo zájezdu: 2 021 375
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Oblast nejvyšší rakouské hory Grossglockneru nabízí neomezené možnosti pěší turistiky a poznávání přírodních krás a zajímavostí.

Stravování

polopenze -

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Rakouska, dopoledne zastávka u KRIMMELSKÝCH VODOPÁDŮ , vycházka s vyhlídkami u jedné z největších přírodních zajímavostí Rakouska. Průjezd Felbertauernským tunelem a dojezd k ubytování v LAINACHU v údolí Mölltal .
3. den: Po snídani odjezd do Flattach a výjezd lanovkou k MÖLLTALSKÉMU LEDOVCI do výše 2 879 m n.m. Výstup po okraji ledovce na SCHARECK 3 122 m n.m. s fantastickým výhledem na 30 „třítisícovek“.
Méně zdatní mohou od lanovky jít pohodlnou cestou k chatě Duisburg Hütte a odtud k mezistanici lanovky.
4. den: Výjezd GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ k chatě GLOCKNERHAUS. Zde tzv. ledovcovou cestou
Pasterze po okraji ledovcové morény k přehradě MARGARITZEN a kolem jezeru SANDERSEE dojdete k VÝŠINĚ FRANZE JOSEFA s fantastickými výhledy na okolní velikány (cca 3 hod. chůze). Méně zdatní mohou jet naším autobusem až k této výšině a zde udělat menší vycházku po naučné cestě k chatě Hoffmannshütte nebo sestoupit či sjet lanovkou k ledovci PASTERZE.
5. den: Cesta údolím Matrei do KALSU POD GROßGLOCKNEREM . Autobusem k chatě LUCKNERHAUS ve výšce 1 984 m n.m., odkud se otvírá jeden z nejhezčích pohledů na nejvyšší rakouskou horu Großglockener 3 798 m n.m. Výstup k chatě Lucknerhütte 2 241 m n.m. údolím Ködnitztal, které patří k nejkrásnějším v Tyrolských Alpách. Zdatnější mohou ještě pokračovat až k chatě Stüdlhütte 2 802 m n.m., která je východiskem k horolezeckým výstupům na Großglockner .
6. den: Ráno odjezd do HEILIGENBLUTU , malebnému městečku na začátku Großglocknerské alpské silnice. Výjezd lanovkou na SCHARECK 2 604 m n.m., kde začíná tzv. geologická cesta na HOCHTOR, nejvyššímu bodu Großglocknerské cesty. Túra je velmi zajímavá i pro znalce minerálií, neboť se zde vyskytují vzácné krystaly, které patří k alpským raritám. Návrat přes WALLACKHAUS a KASERECK (ukázková sýrárna) zpět do Heiligenblutu. Méně zdatní mohou ze Scharecku sjet lanovkou k silnici poblíž chaty Wallackhaus a přes Kasereck se vrátit stejně jako 1. část skupiny do Heiligenblutu. Zde najdete bohatou alpskou flóru.
7. den: Po snídani odjezd z Lainachu, průjezd celou GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ se zastávkami na vyhlídkových a naučných místech, prohlídka tematických výstav, vycházka kolem malebného jezera FUSCHER LACKE, vycházka po přírodní naučné stezce PIFKAR. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 1/1 pokoj (na vyžádání v CK)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o., IČ 25622706.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Flattach, Heiligenblut, Mölltal
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 021 375
dnes 8–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Vysoké Taury - Grossglockner
  Rakousko, Grossglockner / Heiligenblut, Korutany, Heiligenblut

Cena
11 590 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 021 375

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
11 590 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
1 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
525 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
406 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč