Termín:
5. 8. – 12. 8. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Původní cena:
19 600  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Pětitisícovka Kazbek nabízí solidní túru pro horolezce. Díky nadmořské výšce hory je potřeba postupně se aklimatizovat. Vzhledem k relativně mírným svahům je Kazbeg v podstatě ideální pro začátečníky, kteří se potřebují seznámit s rozdíly v nadmořské výšce. Horní část je však pokrytá ledovcem a proto je nezbytné, být vždy zabezpečení navázaným lanem a chodit v doprovodu zkušeného průvodce. Ten díky dobré znalosti terénu omezí možná rizika pádu do trhliny.Destinace:Kavkaz- Kazbegi (Gruzie), základna – Gergati, Bethlemi hut

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Technická náročnost

Vyšší - skalní terén s obtížností do III. st. těžké cesty Via ferrata, ledovce velkým množstvím trhlin, cyklotrasy vedoucí po nezpevněných turistických cestách i v náročnějším horském terénu.

Fyzická náročnost

Vyšší - dlouhé celodenní přechody / přejezdy na kole do 8 hodin denně

Program
1. až 1 den

Přílet do Tbilisi (Kutaisi). Transfer do Gudauri. Ubytujeme se v hotelu Gudauri hut a poté proběhne příprava na další den. Společně se sejdeme a navečeříme se.

2. až 2 den

Ráno se vydáme na první aklimatizační výstupy v oblasti lyžařského střediska Gudauri. Budeme moci vystoupat do výšek okolo 3300 metrů. Odpoledne si připravíme vybavení pro výstup na Kazbeg. Po zbytek dne budeme odpočívat a dáme si společnou večeři.

3. až 3 den

Brzy ráno po snídani se autem přepravíme z Gudauri do Kazbegi na začátek výstupu. Na lyžích vystoupáme z konce vesnice Gergeti na Bethlemi hut (3680 m). Zde se ubytujeme, odpočineme si a přenocujeme ve spacácích v jednoduše zařízených pokojích někdejší meteostanice. Budeme moci využít kuchyňku na vaření, vodu budeme získávat v závislosti na ročním období ze sněhu nebo pro ní budeme chodit. Je potřeba počítat s tím, že se v chatě netopí! Teplo bude pouze v kuchyňce a v místnosti pro místní vůdce.

4. až 4 den

Další aklimatizační výstup bude na plato do výšky cca 4400 m. Vrátíme se zpět na meteostanici, kde využijeme času na odpočinek, společnou večeři a přenocování.

5. až 5 den

Snídani si dáme hodně brzy ráno (cca ve 3h) a ve 4 hodiny zahájíme výstup na vrchol Kazbegu. Až si užijeme zdolaný vrchol, vrátíme se zpět na meteostanici. Oddechneme si, dáme společnou večeři a i dnes zde přenocujeme.

6. až 6 den

V záloze máme rezervní den pro případ nepříznivého počasí, nebo pro ty, kterým jde proces aklimatizování se na nadmořskou výšku pomaleji.

7. až 7 den

Po snídani sjedeme zpět do Gergeti, občerstvíme se a odpočineme si. Poté odjedeme zpátky do Tbilisi (případně do Kutaisi). V případě zájmu se budeme moci zastavit v Yago’s vine. V cíli naší cesty se ubytujeme v hotelu, kde si odpočineme, a společně se rozloučíme při závěrečné večeři.

8. až 8 den

Transfer na letiště- odlet do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Zpáteční letenka do Tbilisi (Kutaisi)
  • transfery
  • zkušený guide a průvodce
  • informační materiály
  • mapky měst navštívených oblastí
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Strava
  • cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kazbegi, Kazbek

Výstup na Kazbek a trek v oblasti Kazbegi **

Číslo zájezdu: 847364
Gruzie, Kazbegi, Kazbek