Termín:
26. 6. – 15. 7. 2020
Počet dní:
20 (pá – st)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
105 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
1: ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Kapského Města.
2: KAPSKÉ MĚSTO

Po příletu (dle času) částečná prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě.
3 - 4: KAPSKÉ MĚSTO – CAPE POINT

V Kapském Městě podnikneme cestu do Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinic a prohlídku města s trhovištěm Greenmarket a čtvrtí Bo–Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a nakonec se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, kde nás rovněž čeká plavba v zátoce Hout Bay či zastávka u kolonie tučňáků (vstupy fakult.).
5: NA ŠÁLEK ROOIBOSU

Podél pohoří Cederberg vyrazíme brzy ráno krajem citrusových plantáži do Clanwilliam na šálek skvělého Rooibosu. Sloní řeka nás krajinou vinných farem povede dál k severu do Springbok. Později odpoledne a podle sezony navštívíme nedalekou rezervaci Goegap, ráj květin a ptáků a domov antilopy skákavé (Springbok) – ikony Jižní Afriky (vstup fakult.).
6: FISH RIVER CANYON

Po snídani překročíme Orange River, řeku „diamantů“ a nejdelší tok Jižní Afriky. Chvíli nato se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse.
7: LUDERITZ – CAPE DIAZ

Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží. Pak se pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků.
8: KOLMANSKOP – SESRIEM

Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem.
9: SOSSUSVLEI

Před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.
10: SWAKOPMUND – WALVIS BAY

Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
11: SPITZKOPPE A MĚSÍČNÍ KRAJINA

Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape). Pak přesun k žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům.
12: BRANDBERG – HIMBA

Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel.
13: SAFARI V ETOSHA NP

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.
14: SAFARI V ETOSHA NP

Většina dne safari, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne přesun do úhledného Tsumeb.
15: HOBA – CAPRIVI STRIP

Dopoledne návštěva největšího meteoritu světa Hoba. Váží 60 tun a zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Přejezd do Capriviho pruhu – nejzelenější části země, do oblasti Popa Falls u řeky Okavango.
16: SAFARI V NP CHOBE

Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak na safari plavbu v NP Chobe, kde žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe.
17: NP CHOBE & ZIMBABWE

Před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýly. Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je odpoledne přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky.
18: VICTORIA FALLS

Prohlídka vodopádů – jednoho z divů světa. Vzpomeňme na cestovatele Emila Holuba a jeho vůbec první mapu vodopádů. Ráno či odpoledne lze zpestřit řadou volitelných aktivit.
19: ODLET DO PRAHY

Odpoledne odlet do Prahy přes Johannesburg.
20: PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: safari 4x4 = v otevřeném terénním voze

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha
letištní poplatky
pozemní přeprava klimatizovaným vozem/mikrobusem
služby českého průvodce/řidiče
ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4* kategorie
17x snídaně hotel/lodge & 2x večeře hotel/lodge
vstupy do národních parků a rezervací: Cape Point, Goegap Narture Reserve, Fish River Canyon, Namib Naukluft, Etosha, Chobe, Victoria Falls
safari: NP Etosha - 2x celodenní (v otevřeném terénním 4x4 voze), NP Chobe (1x safari plavba a 1x ranní safari 4x4)
vstupy/aktivity: přejezd Chapman’s Peak, Kolmanskop Ghost Town, převoz 4x4 do Sossusvlei, White Lady Painting, plavba (Walvis Bay), vesnice Himba, meteorit Hoba, plavba po Zambezi

Základní cena nezahrnuje

jiné vstupy a výlety, než dané programem vízum do Namibie 3.000,– (na vyžádání zajístí CK) vízum do Zimbabwe $30/os (na místě) spropitné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kapské Město

Z Kapského Města do Victoria Falls

Číslo zájezdu: 1387426
Botswana, Jihoafrická republika, Namibie, Zimbabwe, Západní Kapsko, Kapské Město