Termín:
1. 8. – 4. 8. 2019
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu
Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

Alkmaar, Amsterdam

V ranních hodinách přijedete do Amsterdamu, odkud se vydáte vlakem do Alkmaaru. V tomto holandském městě se každý pátek (v měsících duben až září) koná nejpopulárnější akce v Holandsku - proslulý sýrový trh s místními specialitami, které můžete ochutnat nebo si je rovnou koupit. Město si projdete společně s průvodcem. Pokud zbude čas, budete mít příležiitost navštívit Muzeum sýrů. V odpoledních hodinách se vlakem vrátíte zpět do Amsterdamu, kde vás čeká první část prohlídky holandského hlavního města. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

Zaanse Schans, Volendam, Amsterdam

Po snídani pojedete autobusem do skanzenu Zaanse Schans, kde proběhne prohlídka areálu. Uvidíte dřevěné domy ze 17. století spolu s větrnými mlýny typickými pro Holandsko a dále tu najdete prodejnu s farmou na výrobu sýrů. Po prohlídce odjedete do Volendamu - malebného rybářského městečka, kde budete mít čas na dvouhodinovou prohlídku.

Následně se přesunete do Amsterdamu na slibovanou druhou část prohlídky města. Tentokrát navštívíte historické centrum s náměstím Dam a Královským palácem. Uvidíte i Národním památník a Muzeum Madame Tussauds. Prohlídnete si chrám Westerkirke, navštívíte květinový trh a Říšské muzeum s parkem, ve kterém se nachází slavný nápis „I amsterdam“.

Dle vašeho zájmu se můžete zastavit na kávu nebo holandské pivečko na náměstí slavného malíře Rembrandta. Cestou navštívíte také bleší trh a projdete se po židovské čtvrti směrem k budově Waag. Ve večerních hodinách si užijete projížďku na lodích po vodních kanálech zvaných „grachty”. Ve večerních hodinách nevynecháte ani nejslavnější amsterdamskou atrakci a projdete se kouzelnou Čtvrtí červených luceren. Poté zamíříte zpátky do ČR.

Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Popis zajezdu

Zavítejte mezi větrné mlýny, tradiční sýry, květinové trhy, výbornou kávu nebo holandské pivo, do romantických uliček ve Čtvrti červených luceren a v Alkmaaru se zúčastněte proslulé přehlídky sýrů s místními specialitami.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 1x ubytování v hotelu*** s vlastní koupelnou
  • 1x bufetová snídaně
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
  • vstupy v rámci programu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Metal, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Nizozemí
  • Místo dle CK: Alkmaar
Informace o slevách

Za chutí sýrů, mlýny do Amsterdamu a Zaanse Schans ***

Číslo zájezdu: 1206508
Nizozemí, Alkmaar