Za historií a přírodou Libanonu

  Libanon, Bejrút, Fakra, Harrissa, Jeita

Za historií a přírodou Libanonu

    Libanon, Bejrút, Fakra, Harrissa, Jeita
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Informace

Fakultativní služby:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5.990,- Kč
  Informace:
  Změna hotelu a programu vyhrazena.
  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
  Cena nezahrnuje:
 • další vstupy do památkových objektů
 • spropitné (personál, průvodce, řidič - 10,- USD/osobu/den) – povinně splatné na místě
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy do Bejrútu – hlavního a největšího města Libanonské republiky. Transfer z letiště na ubytování.
2. den: V nočních hodinách transfer z letiště na ubytování, nocleh. Po snídani odjezd do Baalbeku – nejvýznamnější římská lokalita na Blízkém východě, zapsaná na seznamu UNESCO. Starověké ruiny tohoto chrámového komplexu jsou považovány za jeden z divů světa. Odtud odjezd do Aanjaru – malého převážně arménského města, bývalého významného obchodního centra. Procházka po působivých ruinách Aanjaru, jediného dochovaného umajjovského města Blízkém východě. Odjezd do města Zahlé. Ubytování, večeře.
3. den: Po snídani celodenní výlet po libanonských vinicích – Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství a Massaya – moderní vinařství, proslulé díky vynikajícímu Araku – modernímu nápoji s anýzovou příchutí, která se prodává ve vysokých elegantních modrých láhví. Odjezd do vinařství St. Thomas – vinařství ležící na svazích kopců nad údolím Bekaa, s budovou podobnou starým libanonským palácům. Ubytování a večeře.
4. den: Po snídani odjezd k údolí Nahr al-Kalb neboli Psí řeka – na údolí shlíží z kopce socha Krista a ve skalách kolem řeky nápisy všech dobyvatelů Libanonu, nejstarší patří egyptskému faraónovi Ramesse II ze 13. století př.n.l.. Přesun k okouzlující jeskyni Jeita – zázraku přírody, nejpůsobivější jeskynní labyrinty na světě, dlouhé až 6 km do nitra hor. Odjezd do libanonského pohoří k návštěvě Fakry – ruiny antického města. Odjezd k posvátnému vrchu Harissa – s bronzovou sochou z 19. století Panny Marie Libanonské, kostely a katedrály. Ubytování a večeře.
5. den: Po snídani odjezd na jih k fascinujícímu místu Sidon – nejvýznamnější fénické město s Mořským hradem vystavěným křižáky v roce 1228, historické súky a nejkrásnější a nejlépe dochovaný chán Al-Frandž ze 17. století. Dále přístavní město Tyr založené ve 3 tis. př. n. l., nyní na seznamu UNESCO pro své archeologické poklady – antické závodiště hipodrom, vítězný oblouk a starověké ruiny po celém městě. Možnost odpočinku na nejkrásnějších a nejčistších plážích v zemi. Ubytování a večeře.
6. den: Snídaně, odjezd do údolí Kadíša zapsané na seznamu UNESCO – nádherné vodopády, jeskyně a do skály vytesané kláštery. Přejezd do městečka Bšarré - návštěva slavných cedrových lesů, muzeum věnované básníkovi Chalílu Džibránovi autorovi slavného díla Prorok, krápníkové jeskyně Kadíša. Poslední zastávkou v Bšarré bude slavný klášter Dér Már Antonios Kozahjá – největší v údolí, nepřetržitě funkční od 11. století, s prvním tiskařským lisem na Blízkém východě. Ubytování a večeře.
7. den: Po snídani prohlídka kostela St. Charbel – zasvěcenému nejznámějšímu knězi a mystiku na středním východě. Odjezd do nejstaršího nepřetržitě osídleného města Byblos – místa vzniku „moderní“ abecedy. Prohlídka archeologického areálu – dominantní památkou je Křižácký hrad postavený ve 12 století, městské hradby, Obeliskový chrám, královské hrobky, římské divadlo a moderní muzeum. Ubytování a večeře.
8. den: Po snídani odjezd do Beiteddine se zastávkou v jednom z nejhezčích libanonských měst Dér Al-Kamar s nejkrásnějšími ukázkami provinční architektury 17 a 18 století. Přejezd k paláci Beiteddine – osmanská rezidence z 19. století – letní sídlo prezidenta republiky – nádherného paláce s několika muzei s různými sbírkami, nejpůsobivější je expozice mozaik. Pozdní večeře a večer transfer na letiště.
9.den: Odlet v časných ranních hodinách cca 03:00 hod. do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • 7 noclehů s polopenzí v hotelu **** v pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Bejrút – Praha včetně tax a příplatků
 • doprava minibusem a transfery dle programu zájezdu
 • služby průvodce
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
 • vstupy do památkových objektů uvedených v programu

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bejrút, Fakra, Harrissa, Jeita

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 727 993
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Za historií a přírodou Libanonu
    Libanon, Bejrút, Fakra, Harrissa, Jeita

Cena
37 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 727 993

Zájezd

dospělá osoba
2
37 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 602 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 188 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 9 dní
0
90 Kč