Za koupáním a poznáváním do Říma

  Itálie, Lazio, Řím

Za koupáním a poznáváním do Říma

    Itálie, Lazio, Řím
Číslo zájezdu: 1 746 269
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách non-stop přes Rakousko do Itálie.
2. den:
Příjezd do Říma, 'města na sedmi pahorcích' se světově proslulými památkami z dob antiky, středověku, renesance a baroka. Celodenní pěší prohlídka města s průvodcem – Řím 'antický' a 'barokní' - mj. největší amfiteátr Koloseum, jedno z nejslavnějších stavebních děl na světě a zároveň symbol města, Forum Romanum, ruiny nádherných antických staveb, místo původně určené pro shromažďování, obchodování a soudnictví, Kapitol, historicky nejvýznamnější ze sedmi pahorků antického Říma, politické a náboženské centrum starověku, nachází se zde bazilika S. Maria in Aracoeli s příkrým schodištěm a Kapitolská muzea, Pantheon, nejlépe dochované stavební dílo římské antiky, Piazza di Spagna a z něj vedoucí proslulé římské Španělské schody, Fontána di Trevi, nejznámější římská kašna představující Království oceánu boha moří Neptuna… volno, odjezd na ubytování, večeře, nocleh v oblasti.
3. den: Po snídani volno u moře nebo odjezd do Říma – Řím „papežský“ – Vatikán, nejmenší stát světa s vlastní poštou, vlastními časopisy, novinami, rozhlasovou stanicí, nádražím, vlajkou, s vlastní gardou skládající se z mužů švýcarské gardy, Svatopetrské náměstí s polokruhovými kolonádami a egyptským obeliskem uprostřed s křesťanským svatostánkem Chrám sv. Petra. Fakultativně možnost návštěvy Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí včetně rezervace vstupu. Odpoledne odjezd do bývalého hlavního obchodního přístavu, vojenské základny a kulturního centra Ostia - hrad Castello di Giuglio, kostel sv. Aurey, středověká část Borgo a archeologické naleziště Ostia Antica s ruinami starého antického města, které bylo po staletí pohřbeno pod vrstvou písku jako Pompeje. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani volno k individuálnímu programu – koupání nebo fakultativně výlet do Tivoli a Subiaca. Tivoli – po staletí nejoblíbenějšího výletního místa Římanů se zbytky chrámů a řadou historických budov a památek – Hadriánova vila – velkolepé sídlo císaře Hadriána, komplex více než třiceti budov rozprostírajících se na ploše přes sto hektarů. Villa d´Este – letní rezidence z 16. století obklopenou renesančními zahradami a terasami, sochami, mechem obrostlými fontánami a vodotrysky, odjezd do Subiaca – středověkého městečka nedaleko Říma ležícího na úpatí Monti Simbruni, nedaleký klášter sv. Benedikta z 12. století tvořící dva kostely nad jeskyní, v níž žil sv. Benedikt jako poustevník. Klášter sv. Scholastiky založený kolem roku 510 sv. Benediktem z 12. století se třemi křížovými chodbami – renesanční, raně gotickou a cosmatskou. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani volno k odpočinku ke koupání nebo individuální návštěvě Říma. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.
6. den:
V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Základní cena zahrnuje

 • 3 noclehy v hotelu *** s kontinentální snídaní, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 3 večeře
 • dopravu autokarem
 • služby průvodce
 • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Informace

Změna programu vyhrazena.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 30 osob.

 • AKCE MORAVA - pro klienty z Moravy zdarma vlaková jízdenka ČD do/z Prahy. Více informací u prodejců nebo v katalogu na str. 357.
CENA NEZAHRNUJE:
 • vstupy do památkových objektů
 • místní pobytovou taxu (cca 2 €/os./noc)
 • přepravu MHD
 • FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 2.490,- Kč
 • autokarový výlet do Tivoli a Subiaca 890,- Kč
 • vstupné do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple včetně rezervace (nelze dokoupit na místě)
 • - dospělí 890,- Kč
 • - dítě 6 - 17,99 let, student do 26 let – držitel karty ISIC 590,- Kč
 • příplatek za přední místa v autokaru (řady 2-4) 250,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

 • ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V EUR):

Koloseum - cca 12 € (vstupenka platí i na Palatin a Forum Romanum)

Andělský hrad - cca 14,50 €

Bazilika sv. Petra - pěšky cca 6 €

MHD - jednosměrná 1,50 €

Hadriánova vila - cca 7 €

Villa d´Este - cca 12 €

Ostia - cca 8 €

Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.

 • DALŠÍ DOPORUČENÍ:

V rámci programu navštívíte i sakrální památky (kostely, katedrály atd.), kde je nutné být náležitě oblečen, jinak není umožněn vstup dovnitř (ženy musí mít zakrytá ramena a kolena - doporučujeme šátek do kabelky a muži by měli mít též kalhoty pod kolena). Vyvarujete se tím nepříjemnostem u vstupu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Řím
 • Místo dle CK: Řím

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 746 269
dnes 8–18 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Nezávazná objednávka

Za koupáním a poznáváním do Říma
    Itálie, Lazio, Řím

Původní cena
7 890 Kč/os

Cena
6 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 746 269

Zájezd

dospělá osoba
2
6 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
450 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
348 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč