Termín:
27. 4. – 4. 5. 2020
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 19:40
Strava:
polopenze
Původní cena:
24 390
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

8 denní poznávací zájezd – poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí

Casablanca – Essaouira – Agadir – Marakéš – Rabat – Casablanca

Program zájezdu

1.den: Casablanca
Přílet do Casablancy, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí a nocleh.

2. den: Casablanca - Essaouira
Po snídani odjezd do města Essaouira, které se dříve nazývalo Mogador, což v překladu znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Ubytování a nocleh.

3. den: Essaouira - Agadir
Snídaně v hotelu, odjezd do Agadiru. Pojedete podél vesnic Taghazout, Tamri, Tamanar a podél atlantského pobřeží. Volný čas k odpočinku nebo individuální program. Nocleh.

4. den: Agadir
Po snídani prohlídka Agadiru, města, nacházejícího se v jižní části Maroka, místa, které patří mezi nejpopulárnější a nejvíc navštěvovaná turistická místa Maroka. V roce 1960 bylo zničeno zemětřesením a muselo být prakticky znovu postaveno. Agadir se změnil na krásné letovisko. Lemují ho široké písčité pláže. Večeře a nocleh.

5. den: Agadir – Taroudant - Marakéš
Po snídani odjezd do města Taroudant, které se nachází východně od Agadiru a je označováno jako „Grandmother of Marrakech“, jehož je i díky svým okolním hradbám napodobeninou. Cesta pokračuje do Marakéše. Volný program, ubytování a nocleh.

6. den: Marakéš
Celý den bude věnován návštěvě Marakéše, druhého nejstaršího sultánského města, známého také jako „Perla jihu“. Město bylo založeno dynastií Almorávidů v 11. století a ve své původní středověké podobě se dochovalo dodnes. Větší část jeho architektonického bohatství pochází z této éry a z období Saadské dynastie (16.–17. století). V dopoledních hodinách navštívíte historickou část města, včetně shlédnutí exteriéru mešity Koutoubia, Saadské hrobky a velmi krásný palác Bahia. V odpoledních hodinách bude prohlídka pokračovat návštěvou typických „souks“ (bazary) nabízejících širokou škálu místních výrobků, slavného náměstí Djeema El Fna s obchody s kořením, ořechy a jinými pochutinami. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Marakéš – Rabat - Casablanca
Po snídani odjezd do města Rabat. Návštěva královského paláce (exteriér), mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Následně cesta pokračuje do Casablancy. Ubytování, nocleh.

8. den: Casablanca - Praha
Snídaně, v dopoledních hodinách prohlídka Casablancy, návštěva obytné oblasti Anfa a přímořské čtvrti Ain Diab. Uvidíte také exteriér mešity Hassana II. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Změna v programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 20 osob. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu. Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Za perlou jihu – 200 MAD/osobu/celý okruh.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), fakultativní služby, vstupy do památek (cca 300 MAD), místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8 denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatná v hotovosti na místě. Spropitné.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Agadir, Casablanca, Essaouira, Marakéš, Rabat
Informace o slevách

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.