Termín:
3. 2. – 20. 2. 2018
Počet dní:
18 (so – út)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Více informací o programu

Černá jako káva, horká jako vášeň! Reggae, fotbal a skvělé pivo. Džungle, savana i rušná města. Obávané voodoo, majestátní kostely. Modrý oceán a pláže bez lidí. Objevte s námi místa, kam zatím žádná česká cestovka nejezdí!

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 2 den

Přílet do Accry - metropole Ghany. Pevnost Osu, Památník nezávislosti, neopakovatelná tržnice Makola, historické lokality James Town a Ussher Town. Uvítací večeře a noční život v rytmu reggae.

3. až 3 den

Kokrobite - rastamani, široké pláže, teplé moře, studené drinky a horký písek. Chcete se naučit základům místních tanců a hře na africké perkusy? V Kokrobite to není problém!

4. až 5 den

Po někdejším Zlatonosném pobřeží Atlantiku do historického hlavního města Cape Cost - návštěva středověkého hradu s kobkami otroků a sousední Elminy - středověké perly s pevností St. Jago, hradem Sv. Jiří, holandským vojenským hřbitovem a irskou misií. Možnost fakultativního výletu do Národního parku Kakum /s chodníkem v korunách tropických stromů.

6. až 6 den

Hrdé Kumasi - srdce Ašantského království! Vojenské muzeum, posvátný meč Anohye, bláznivá Kejetia - nejbarevnější tržnice západní Afriky. Věříte na duchy? Tak pojďte - vyprávíme se na jezero mrtvých duší Bosumtwi a do šamanského domu Abosomfie…

7. až 9 den

Tamalé - hlavní město Severních teritorií. Velká mešita, barvírna kůží, Dům velkého ímáma Golupke. Po travnatých rovinách se přesuneme do nejlepšího národního parku Ghany - Mole. Nenáročný ranní trek parkem - pozorování divokých zvířat 'sloni, opice, krokodýli, prasata bradavičnatá', unikátní středověká mešita v Larabanze, odpočinek u hotelového bazénu s výhledem na africkou divočinu...

10. až 14 den

Přesun travnatými rovinami z Tamalé do Toga, do království etnika Ewe. Navštívíme tajemné údolí Taberma s typickými domy tata ze 17. století - dřevo, sláma a hlína. Fetiše, kouzla věčné sváry okolních kmenů. Přes někdejší koloniální perly Sokodé a Atakpamé do krajiny lesů, kávových a kakaových plantáží a do Kpalimé, historického skvostu Toga. Romantický vodopád Akloa, francouzské koloniální vily, německá katedrála Svatého Ducha, příjemný výstup kakaovými háji na nejvyšší horu Toga - Mt. Agou '986 m n.m.'.

15. až 16 den

Prohlídka metropole Lomé - ,Paříže západní Afriky' - náměstí Nezávislosti, katedrála Notre Dam, trh šamanských fetišů, noční život tožské metropole. Po romantickém pobřeží Atlantiku do Togoville - hlavního města afrického voodoo! Amulety, tajná místa obřadů, fetiše, kouzelné stromy, návštěva domu náčelníka, plavba po tajuplném jezeru Togo.

17. až 17 den

Odlet do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka do Accry 'včetně letištních tax a ostatních příplatků'.
 • Uvítací večeře.
 • Veškeré ubytování v hotelech.
 • Místní doprava.
 • Služby česky hovořícího průvodce.
 • Informační a propagační materiály.

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění.
 • Strava
 • Fakultativní výlety a vstupné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Ghana, Togo

Za šamany kakaové Afriky | poznávací zájezd Togo, Ghana ***

Číslo zájezdu: 847332
Ghana, Togo