Za vínem a adventními trhy do Alsaska

Francie, Alsasko, Grand Est, Riquewihr

Za vínem a adventními trhy do Alsaska

  Francie, Alsasko, Grand Est, Riquewihr
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Vydejte se za atmosférou vánočního Alsaska! Užijte si tradiční vánoční výzdobu v Colmaru a Štrasburku a navštivte adventní trhy. Ochutnejte alsaský ryzlink i místní sýrové speciality.

Ubytování

hotel 3* v Colmaru s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

1. den - Odlet z Prahy, město Colmar

Setkání naší skupiny na letišti, přelet z Prahy do Alsaska a odjezd do hotelu ve městě Colmar.

Pokud to čas dovolí projdeme se k večeru nasvíceným městem a v některé z restaurací ochutnáme německo-francouzskou kuchyni. Dáte si typický zelný choucroute nebo raději matelote? Uvidíte, že Vám zaručeně bude chutnat!

Vánočně vyzdobené ulice Colmaru nás těsně před spaním naladí příjemnou sváteční atmosférou.

2. den - Vinařství ve Voegtlinshoffen, městěčko Eguisheim, vesnice Riquewihr

Po snídani začneme s poznáváním krás a kouzel Alsaska. Abychom se příjemně naladili, navštívíme vinařství Josepha Cattina ve Voegtlinshoffenu a ochutnáme jeho skvělé bílé víno odrůdy Pinot Blanc a Pinot Gris, a navíc delikátní crémant, tedy šumivé víno. Následně zamíříme do malebného městečka Eguisheim, které patří na seznam nejkrásnějších vesnic Francie. Užijeme si skvělou atmosféru vánočního trhu, ochutnáme zdejší svařené víno a vyzkoušíme nějakou místní specialitu.

Odpoledne nás bude čekat návštěva malebné vesnice Riquewihr ležící na Alsaské vinné stezce. Riquewihr působí přímo pohádkově a v úzkých uličkách na nás dýchne atmosféra minulosti díky krásně zachovalé hrázděné architektuře.

Na závěr dne si můžete užít individuální volno ve svátečně vyzdobených ulicích Colmaru. Doporučujeme zakončit den procházkou okolo vodních kanálů Petite Venise a návštěvou winestube, tedy vinárny.

3. den - Hrad Haut-Koenigsbourg, Štrasburk a vánoční trhy

Po snídani vyjedeme do výšin k hradu Haut–Koenigsbourg, který patří mezi největší svého druhu. Od hradu se nám naskytnou krásné vyhlídky do širokého okolí. A kdo bude mít chuť, může se vydat na prohlídku interiérů. Poté budeme pokračovat do hlavního města Alsaska, do Štrasburku. Projdeme se historickým centrem města, navštívíme gotickou katedrálu Notre-Dame a uvidíme velkolepý Palác Rohanů.

Obědem se posilníme v některé z restaurací. Plni nové energie zavítáme do malebné čtvrti Petite France a potěšíme se pohledem na majestátní hrázděné domy zrcadlící se na hladině řeky Ill. Jelikož řeka vytvořila řadu ostrovů, o mosty zde není nouze. Pohled na Pont Couverts, Kryté mosty, bude třešničkou na závěr naší procházky.

Podvečerní atmosféra vánočních trhů v centru Štrasburku bude úžasným vyvrcholením.

4. den - Údolí Munster, degustace ve vinařství, městečko Ribeauvillé

Po snídani se vydáme do údolí sýru Munster a navštívíme La Maison du Fromage. Zde se dozvíme víc o alsaských sýrech, jejich výrobě i zrání. Na závěr prohlídky budeme mít možnost ochutnávky.

Zastavíme se také v rodinném vinařství Jean-Baptiste Adam, které vede již pátá generace. Ve sklepích uvidíme například dubové sudy z roku 1883. Na závěr prohlídky bude připravena ochutnávka skvělého bílého vína, šumivého crémantu i vína z pozdní sklizně.

Poté už nás bude čekat návštěva městečka Ribeauvillé, kde nasajeme tu správnou vánoční atmosféru. Zahřejeme se svařeným vínem a ochutnáme místní speciality.

5. den - Návrat domů

Po snídani bude následovat program dle letového řádu.

Poté nás už čeká transfer na letiště a odletíme zpět do Prahy.

Stravování

snídaně formou bufetu
oběd během programu, tříchodové menu od 16 do 30 EUR
večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu

Informace
Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

S návštěvou níže uvedených památek, ochutnávek, představení či atrakcí se v programu zájezdu počítá. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

 • degustace vína, cca 30 – 40 EUR
 • Maison du Fromage, prohlídka a ochutnávka sýrů, 7 EUR
 • Hrad Haut Koenigsbourg, 7 EUR
Cestovní zavazadla
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti
 • Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč – zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg
 • Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech

Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře. Ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu. Pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet dle aktuálních cen leteckých společností.

Cestovní doklady

Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

Důležité informace

Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací, které jsou uvedené na našich stránkách, jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje

Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

Základní cena zahrnuje

 • letenky včetně palivových poplatků
 • 4x ubytování ve 2* hotelu
 • 4x snídaně
 • služby průvodce a řidiče
 • transfer po celou dobu zájezdu
 • zavazadlo příruční dle pravidel letecké společnosti
 • 100% pojištění proti úpadku CK

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • společný oběd v typické francouzské restauraci
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
 • doporučené kapesné včetně dopravného, 200 EUR

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestomilové s.r.o., IČ 03617751.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Riquewihr
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 041 864
dnes 8–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Za vínem a adventními trhy do Alsaska
  Francie, Alsasko, Grand Est, Riquewihr

Cena
21 901 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 041 864

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
21 901 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
440 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
330 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 5 dní
0
790 Kč