Za vůní a krásou Istanbulu

Turecko, Istanbul

Za vůní a krásou Istanbulu

  Turecko, Istanbul
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

1 den
Přílet do Istanbulu, Modrá mešita
Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do Istanbulu. Následně se přesuneme soukromým transferem na hotel a vydáme se na seznamovací procházku historickým centrem města.

Se zapadajícím sluncem se rozzáří jeden z hlavních tureckých symbolů, nádherná stavba Modré mešity neboli mešity Sultána Ahmeda a jejich šesti minaretů. Jde o impozantní stavbu která svou velikostí i počtem minaretů konkuruje mešitě v Mekce.

Večeři si užijeme v tureckém stylu. Určitě ochutnáme tradiční kebab s jehněčím masem, tureckou pizzu, pide, nebo borek (housku s masem, sýrem a bramborami).


2 den
Palác Topkapi, katedrála Hagia Sofia, Hipodrom, hrobka sultána Mahmuda II., Cisterna, Velký bazar, Süleymanova mešita
Po snídani se ponoříme do pohádkového světa sultána a jeho harému. Právě z paláce Topkapi ovládal panovník celou svou rozlehlou osmanskou říši. Krásné výhledy na Istanbul i interiéry paláce určitě stojí za vidění.

Poté se přesuneme k největšímu tureckému klenotu, katedrále Hagia Sofia. Svatyně Boží moudrosti, které nemělo být na světě nic rovno, byla byzantskou katedrálou i mešitou. Dnes je to muzeum, které na světě nemá obdoby.

Po lehkém obědě se vydáme do bývalého centra veškerého kulturního dění Byzantské říše,
k Hipodromu. Dnes park nazývaný Koňské náměstí ukrývá kašnu císaře Viléma II. a tři historické sloupy. Po cestě narazíme také na hrobku sultána Mahmuda II. a Cisternu Yerebatarn, která sloužila v minulosti jako zásobárna pitné vody.

Za nákupy se vydáme do Velkého bazaru. Jeden z největších a nejstarších komplexů krytých tržnic na světě nabízí desítky druhů koření, kožených výrobků, zlata, značkového oblečení, suvenýrů, čerstvých potravin, vodních dýmek apod. Určitě tady najdeme i něco dobrého k pozdnímu obědu.

Na závěr dne nás čeká mešita Sultána Süleymana. Mešita je vrcholným dílem osmanské klasiky s nádherně zdobeným interiérem - koberci, žulovými sloupy, lustry s bronzovými svícny a pštrosími vejci. Svou krásou vzdává hold jak svému zakladateli, tak staviteli.

A večer? Určitě musíme ochutnat další z tureckých specialit.

3 den
Galatský most, Galatská věž, nákupy, náměstí Taksim, plavba lodí po Bosporu
Ráno se vydáme do kdysi nejprestižnější části města, do Galatské čtvrti. Přejdeme po Galatském mostě, užijeme si krásný výhled na zátoku Zlatý Roh a vstoupíme do míst, kde se kdysi usídlili evropští obchodníci. Pohled na útlé obrysy minaretů a majestátní kupole mešit na 'druhé' straně Istanbulu si vychutnáme z vrcholu Galatské věže. Projdeme se rovněž místy, kde slavná spisovatelka Agatha Christie napsala své nejslavnější dílo 'Vražda v Orient expresu'.

Poté vyrazíme na procházku nákupní třídou až na rozlehlé náměstí Taksim, kde se konají vojenské přehlídky, oslavy i demonstrace a kdo bude mít chuť, může se vydat na nákupy. Uvidíme rovněž mešitu Rum Mehmed Pasha a nedaleký trh s ovocem, zeleninou, rybami, kořením apod.

K večeru si užijeme plavbu lodí po Bosporu. Úchvatné budou výhledy na evropskou i asijskou část Istanbulu.

4 den
Sultánský palác Dolmabahce, návrat domů
Po snídani zamíříme do paláce Dolmabahce, který jako palác sultánů sloužil od poloviny 19. století. Svým komfortem, přepychem a zdobeným interiérem Vám bude připomínat honosný zámek Versailles. Vyšívané brokáty, tuny zlata a křišťálu přispěly k bankrotu Osmanské říše.

Poté nás již čeká transfer na letiště a návrat domů.

SKUPINA 8 - 15 OSOB | PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE | ZACÍLENO NA ZÁŽITKY | 100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

Základní cena zahrnuje

zpáteční letenka včetně palivových poplatků
3x ubytování ve 3* hotelu v centru
3x snídaně
transfer z/ na letiště
služby českého průvodce
služby místního průvodce
zavazadlo příruční do 8-10 kg
100% pojištění proti úpadku CK

Kde budete ubytovaní?
hotely 3* s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV a ručníky

Základní cena nezahrnuje

cestovní pojištění
vstupné do památek
odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj, 2900 Kč
doporučené kapesné včetně vstupů, 180 EUR

Jak to bude s jídlem?
snídaně formou bufetu
obědy a večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu

Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
Vstupenky budou zajištěny během programu.
Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

Hagia Sofia, 9 EUR
Galatská věž, 25 TRY
Modrá mešita, zdarma
Palác Topkapi, 60 TRY (s harémem +35 TRY)
Plavba lodí po Bosporu, 90 TL

Cestovní zavazadla

Zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg

Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech
Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás
obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

Cestovní doklady
Pro vstup do Turecka je potřeba mít cestovní pas s platností ještě 150 dnů po Vašem návratu zpět do ČR.

Důležité informace
Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Cestomilové, IČ: 03617751. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Istanbul

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 685 149
dnes 8–18 h

Turecko

Turecko je zemí Orientu, která vzhledem k poloze na pomezí dvou kontinentů, je přepestrou směsicí a přebohatou pokladnicí kultur, tradic a historie, lákající k poznání. Již při vyslovení jména této země, mnohým z nás se vybaví nekonečné dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky bazarů, přeplněné výlohy místních vyhlášených zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce… Turecko se však pyšní také jednou z nejstarších historií vůbec. Vždyť právě na území dnešního Turecka se vyvíjely nejstarší civilizace lidstva. Postupem času a během let a staletí tak Chetité, Peršané, Trójané, Řekové i Římané a mnohé další civilizace zde zanechali stopy svých kultur a předurčili toto území jedním z nejzajímavějších pro historiky a milovníky dějin vůbec.

Nezávazná objednávka

Za vůní a krásou Istanbulu
  Turecko, Istanbul

Cena
14 501 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 685 149

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
14 501 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
300 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
232 Kč
pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 4 dny
0
890 Kč