Zámky na Loiře a Paříž

Francie, Centre-Val de Loire, Pays de la Loire, údolí Loiry, Blois, Chambord, Orleans

Zámky na Loiře a Paříž

  Francie, Centre-Val de Loire, Pays de la Loire, údolí Loiry, Blois, Chambord, Orleans
Číslo zájezdu: 2 327 514
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poznámka

PROGRAM B:

Plánovaný odjezd z Brna - 05:15, předpokládaný příjezd do Brna 16:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

Trasa

ORLÉANS - CHAMBORD - BLOIS - CHAUMONT - MONTLOUIS - CHINON - FONTEVRAUD - AZAY LE RIDEAU - USSÉ - VILLANDRY - CHENONCEAU - AMBOISE - CLOS LUCÉ - TOURS - FONTAINEBLEAU- PAŘÍŽ

Svozové trasy

Program A: PRAHA <='' b=''>
Program B:<='' b=''>
<='' b=''>B, D, E <='' b=''>
<='' b=''>

1. den

Program B: Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách přes Německo do Francie. Večer se ubytujeme v blízkosti Paříže. Program A: V podvečer odlet z Prahy do Paříže. Po příletu transfer do hotelu. Dále společný program A i B.

2. den

Po snídani se vydáme do kraje zámků na Loiře. Naše putování začneme v srdci Francie ve městě Orléans. Prohlédneme si katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Její vitráže zachycují příběh svaté Johanky z Arku, která město osvobodila od anglické nadvlády. Podél Loiry budeme pokračovat ke krátké zastávce u zámku Chambord, největší lovecké rezidence na světě, do jejíž podoby zřejmě zasáhl sám Leonardo Da Vinci. Přejedeme do královského města Blois k zámku několika historických slohů, kde s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Projdeme se večerním městem, kde Johance z Arku požehnal před vítěznou bitvou remešský arcibiskup. Pojedeme okolo zámku Chaumont, přes romantické městečko Montlouis k našemu ubytování u starobylého města Tours. Ubytování v hotelu Premiere Classe

3. den

Po snídani zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím králem Karlem VII u zříceniny středověkého hradu Chinon. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství Fontevraud založeném již ve 12. století, které se stalo místem posledního odpočinku některých anglických králů. Odpočineme si u nedalekého zámku Azay le Rideau, jehož renesanční silueta s cimbuřím se zrcadlí ve vodní ploše obklopené bujnou zelení. Přesuneme se k zámku Ussé, jehož kaple a oranžerie jsou zařazeny na seznamu světového dědictví, možná zde také potkáme Šípkovou Růženku. V zahradách zámku Villandry nás zdejší zahradníci přesvědčí o tom, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. Návrat na ubytování u Tours.

4. den

Po snídani zavítáme do Chenonceau, kde nás přivítá krásná králova milenka Diana z Poitiers spolu s dalšími pěti slavnými ženami, jež nádherný vodní zámek obývaly. Obdivovat budeme mostní oblouky galerie zámku spojující tento unikát se dvěma břehy Loiry. Návštěvníkům tohoto zámku se nabízí v zámeckém sklepě degustace typických francouzských vín podtržená atmosférou této památky. V městečku Amboise se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim, modely některých z jeho vynálezů budeme obdivovat v nedalekém zámečku Clos Lucé, kde tento všestranný člověk na sklonku svého života několik let pobýval. Pozdní odpoledne strávíme v Tours. Svatého Martina, bývalého biskupa města si připomeneme u baziliky, která nese jméno toho světce. Potom se můžeme toulat starobylými uličkami a vychutnat si skleničku vína při zapadajícím slunci na kouzelném náměstní Place Plumerau s řadou kavárniček. Po možnosti zde individuálně strávit čas se vrátíme do hotelu.

5. den

Po snídani se přesuneme do oblasti Ile de France. Naše cesta povede k Fontainebleau, sídlu francouzských králů i císaře Napoleona I. Po prohlídce zámku přejedeme do Paříže a její nejvýznamnější památky uvidíme v průběhu krátké okružní jízdy. Vychutnáme si atmosféru města módy, historie a gastronomie. Zájemci mohou individuálně navštívit Eiffelovu věž nebo absolvovat jízdu lodí po Seině. Ve svém volnu můžeme ochutnat kulinářské speciality v Latinské čtvrti nebo navštívit slavná muzea. Program B: Noční přejezd Německem. Program A: Transfer na letiště a odlet do Prahy.

6. den

Program B: Příjezd do Prahy cca 13:00, do Brna cca 16:00.

Anotace

perly renesanční architektury v nádherném údolí Loiry a město lásky nad Seinou

Základní cena zahrnuje

  • Program A: leteckou přepravu Praha – Paříž – Praha, letištní taxy a palivový příplatek, transfery z/na letiště v Paříži, dopravu autobusem dle programu ve Francii , 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
  • Program B: dopravu autobusem, 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - 3 200 Kč, cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 90 - 120 €.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Blois, Chambord, Chaumont, Orleans
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 327 514
dnes 12–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Zámky na Loiře a Paříž
  Francie, Centre-Val de Loire, Pays de la Loire, údolí Loiry, Blois, Chambord, Orleans

Cena
12 890 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 327 514

Zájezd

osoba
2
12 890 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
168 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
180 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč