Termín:
1. 11. – 17. 11. 2019
Počet dní:
17 (pá – ne)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
1: ODLET Z PRAHY
2: JOHANNESBURG
Přílet do Johannesburgu. Volný program, možnost fakultativní pohlídky města s českým průvodcem. Nocleh v blízkosti letiště.
3: JOHANNESBURG - MAUN
Snídaně. Následuje letecký transfer do Maun...
3: DELTA OKAVANGO (Botswana)
...odtud letecký transfer (letadly Cessna) do delty řeky Okavango. Tahle oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřin, buše, lagun a ostrůvků dává optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, člunech brázdících nepřehledné kanály, tradičních dlabaných kanoích Mokoro a také se vydáte na unikátní pěší výpravu divočinou. Nocleh v luxusních a komorních resortech.
4: DELTA OKAVANGO
Pobyt v Deltě Okavango s ranním a odpoledním safari. Pobyt si zde můžete zpestřit odpočinkem u bazénu, pěší výpravou do buše s rangerem či dokonce rybolovem.
5: NP CHOBE
Snídaně. Letecký transfer do Kasane, odkud se přemístíte do NP Chobe v Botswaně, v němž žije největší stádo slonů v Africe, a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře. Ubytování v luxusním hotelu/ lodge 4* v divočině, přibližně 20 km východně od soutoku řek Chobe a Zambezi. Součástí pobytu je plná penze a kombinované safari v otevřených terénních vozech a lodích.
6: NP CHOBE
Pobyt v NP Chobe s ranním a odpoledním safari. Čas mezi jednotlivými safari lze zpestřit pěší procházkou do buše s rangerem či ryzí relaxací u hotelového bazénu.
7: VICTORIA FALLS (Zimbabwe)
Snídaně. Následuje transfer do Victoria Falls. Po příjezdu do Victoria Falls ubytování, volno. Večer doporučujeme tradiční večeři Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků (fakult., cca v 19.00, večeře formou all–you–can–eat s výjimkou nápojů). Nocleh ve Victoria Falls.
8: VICTORIA FALLS: dým, který hřmí
Následuje pěší prohlídka vodopádů, které co do mohutnosti nemají ve světě srovnání a jsou právem považovány ze jeden z nejpozoruhodnějších zázraků čarující přírody vůbec. Odpoledne lze využít k čerpání některé z fakultativních aktivit (doporučujeme procházku se lvy nebo let nad vodopády). Později odpoledne výpravná plavba po řece Zambezi (snack a pití včetně alkoholu v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se plně oddáme pozorování divoké zvěře a hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh ve Victoria Falls.
9: VICTORIA FALLS ­– WINDHOEK (Namibie)
Transfer na letiště, odlet do namibijského Windhoek (buď přímo nebo přes Johannesburg), Transfer do hotelu, ubytování, volno, nocleh.
10: WINDHOEK – SOSSUVLEI
Orientační prohlídka Windhoeku, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice. Ještě před obědem odjezd na jihozápad do blízkosti Sesriem a NP Namib-Naukluft.
11: SOSSUSVLEI – SESRIEM – SOLITAIRE
Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst
Namibie – Sossusvlei a Deadvlei – magického shromaždiště vody. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť řeka Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy
proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka malého zato půvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, překročení obratníku Kozoroha a zastávka v kaňon Kuiseb, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.
12: SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a nakonec návrat do Swakopmundu přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
13: SWAKOPMUND – KAPSKÉ MĚSTO (Jižní Afrika)
Transfer na letiště ve Walvis Bay a odlet do Kapského Města v Jihoafrické republice. Po příletu transfer na hotel, ubytování, volný program.
14: KAPSKÉ MĚSTO – MYS DOBRÉ NADĚJE
Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Rovněž navštívíme městečko Simon’s Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se na výpravnou plavbu lodí k ostrovu tuleňů (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.
15: KAPSKÉ MĚSTO – STELLENBOSCH
Snídaně. Dopoledne prohlídka města a jízda lanovkou (fakultativně) na Stolovou horu, s jedinečným výhledem na Kapské Město. Odpoledne výlet do městečka Stellenbosch obklopeného svahy vinic, které produkují světově proslulá vína. Návštěva farmy s ochutnávkou vína. Nocleh v Kapském Městě.
16: KAPSKÉ MĚSTO – ODLET DO PRAHY
Snídaně. Volné dopoledne můžete strávit ve Victoria & Alfed Waterfront – podmanivé přístavní promenádě s obchody a restauracemi všech stylů a chutí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
17: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Johannesburg – Maun – Delta Okavango – Kasane, Victoria Falls – Windhoek, Walvis Bay – Kapské Město – Praha včetně letištních poplatků
transfery letiště/hotel/letiště a všechny další transfery na trase
1x noc v Johannesburgu v hotelu 3-4*
Victoria Falls: 2x nocleh v hotelu 4* se snídaní
prohlídku Victoriiných vodopádů & plavbu po řece Zambezi při západu slunce
Chobe NP: 2x noc v resortu 4* s plnou penzí + 4x safari
Moremi GR: 2x noc v resortu 4* s plnou penzí a 4x safari
Namibie: 4x noc v hotelu 3-4* se snídaní + 1x večeře
návštěva Sossuvlei, Deadvlei a Sesriem Canyon
Kapské Město: 3x noc v hotelu 3-4* se snídaní
celodenní výlet na Mys Dobré naděje
celodenní prohlídka Kapského Města a vinic (ochutnávky fakult.)
služby anglicky hovořícího průvodce v Zimbabwe a Botswaně
služby českého průvodce v Namibii (na zpětné potvrzení) a JAR

Základní cena nezahrnuje

fakultativní vstupy a výlety
vízum do Zimbabwe $30 (na místě)
vízum do Namibie 3.000,– (na vyažádání zajistí CK)
spropitné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Johannesburg, Kapské Město, Stellenbosch, Swakopmund, Windhoek

Zeměmi Jižního Kříže

Číslo zájezdu: 1321980
Botswana, Jihoafrická republika, Namibie, Zimbabwe, Namibie, Západní Kapsko, Kapské Město, Swakopmund, Windhoek

Všechny termíny a možnosti (1)