Kapverdské ostrovy - víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


O vízum je možno požádat na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně , které má diplomatickou a konzulární příslušnost pro ČR, příp. na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Lisabonu, resp. jinde. Občané ČR mohou také požádat o vízum na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze nebo při příletu na letišti.

Konec platnosti cestovního pasu musí být delší než je doba předpokládaného pobytu o minimálně 6 měsíců. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Kapverdské republiky, zda se podmínky pro cestování nezměnily.

převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV