Letní dovolená v Alpách. Kam se vydat v Rakousku a Itálii?

Hory, jezera, treky, odpočinek, kulinářské zážitky. Vyzkoušejte v létě Alpy. Víme, kde se vám bude líbit napříč Rakouskem a Itálií.

V rakouských Alpách za pár hodin

Hallstatt, Rakousko

Nejbližší cíl. Severní svahy Alp. Rakousko nabízí všechno, na co pomyslíte. Vysoké hory, ledovce, jezera, zelená údolí, divoké čisté řeky, kulturní města, tradice, pohostinnost, sport, famózní kuchyni. Kam se ale přesně vydat?

Cílem číslo jedna jsou rakouská ledovcová jezera. K velké části z nich je navíc blízko. Solná komora je region, kde mají svůj domov jezera Attersee, Traunsee, Mondsee, Wolfagangsee, Hallstätter See a mnohá další. Koupání, památky, hory až do výšky 2 995 m n. m. masívu s ledovcem Dachsteinu.

Tip číslo dva. Vysoké Taury. Rozsáhlý národní park, kde se můžete podívat na nejvyšší vrcholy Rakouska. Včetně absolutní střechy Grossglockneru. Projeďte si Grossglockner Hochalpenstrasse – vysokohorskou silnici, podívejte se na velkolepou přehradu Kolnbreinsperre, trekujte kolem sněhových polí.

Do třetice za regionem nejposvátnějším. Tyrolsko je přírodní i kulturní špička Rakouska. Podívejte se do Innsbrucku, poznejte tyrolské ledovce (Kaunertálský, Pitztálský, Stubaiský, Hintertuxský, Sölden a další), ochutnejte místní kuchyni. Dovolená na jedničku.

Na závěr uvolněná pohoda u velkého jezera Wörthersee v Korutanech. Tady si budete připadat jako v Česku, ale hory v dálce budou vyšší a služby přece jen preciznější. V okolí je spousta lanovek, vyhlídek, turistických atrakcí. Nedaleko jsou další jezera Ossiacher See nebo Millstätter See.

Itálii obdivuje celý svět

Italské Dolomity

Země hor, jezer, moří, měst, stylu, romantiky a gastronomie je považována za nejlepší turistický cíl na světě. Kde v Itálii zažijete nejlepší dovolenou spojenou s Alpami?

Znovu začínáme vodními plochami. Ledovcová jezera v jižních údolích Alp jsou pecka. Nejvíce vyhledávané je Lago di Garda. Neméně zajímavé jsou i Lago di Como, Lago Maggiore, Lago di Lugano a Lago d’Iseo. Nad jezery jsou vrcholy hor až do výšky 2 609 m n. m.

Ještě jednou Tyrolsko, tentokrát Jižní. Italský region u rakouských hranic, který nabízí všechno ke spokojené dovolené. Hory se hemží lanovkami, které můžete využít v létě. Hlavně kolem Sella Rondy a nejvyššího masívu Marmolady.

Hledáte poklady hluboko skryté v horách? Zkuste střediska Bormio nebo Livigno. Panenská nedotčená příroda čeká na vás. Odlehlost Livigna je legendární a hledají ji hlavně lyžaři v zimě. V létě z okolních hor dohlédnete až na Piz Bernina (4 049 m n. m.).

Poslední zastávka italskými Alpami bude trochu nížinná. Jak jsou na tom historická města pod horami? Skvěle. Doporučujeme Bolzano, Trento nebo Merano. Trocha historie a kulturního programu italské zážitky v horách umocní.

Naše tipy na letní dovolenou ve Slovinsku a Švýcarsku.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h