Letní dovolená v Alpách. Kam se vydat ve Slovinsku a Švýcarsku?

Kam se v létě vydat obdivovat alpské velikány kromě Rakouska a Itálie? Do Slovinska a Švýcarska. Projděte si naše tipy.

Slovinsko je letní zahrádka

Jezero Bled, Slovinsko

Malá země na jihovýchodě Alp má co nabídnout. Vynikají vysoké hory, jezera, divoká údolí řek, krasové jevy a historická města. Letní sporty jsou tady doma.

Nejoblíbenější slovinský cíl pod horami jsou jezera Bledské a Bohinjské. Hladina se třpytí a v ní se odráží vysoké hory. Jezera jsou od sebe jen 25 kilometrů. Cíl dovolené jako hrom. Možnosti výletů po okolí jsou nekonečné.

Dominantní masív hor ve Slovinsku jsou Julské Alpy na severozápadě země. Treky kolem nejvyšší hory Slovinska Triglavu (2 864 m n. m.) jsou legendární. Triglavský národní park navíc opouští nejatraktivnější slovinská řeka, Soča.

Druhé nejvyšší alpské pohoří na území Slovinska jsou Kamnicko-Savinjské Alpy. V horách je hustá síť značených stezek. Naši turisté jsou nepřímo spojeni s chatou Češka koča, postavenou v roce 1900. Výchozími body jsou obce Tržiška Bistrica, Jezersko a Savinja.

Zmíněná řeka Soča je považována za perlu evropského vodstva. Není to velký tok. Ale je divoký, nespoutaný, nabízí sportovní vyžití a místy má unikátní modrozelenou barvu. Výška hladiny Soči se během roku prudce mění v závislosti na srážkách nebo tání. Vydejte se ji prozkoumat.

Mlsání ve Švýcarsku

Švýcarsko

Nejvíc vrcholů nad 4 000 m n. m., nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě, největší alpská jezera. Vizitky, které mluví za vše. Švýcarsko je cíl mlsání dobrot i přírody.

Ve švýcarských Alpách se nachází největší alpský ledovec, Aletschský, který začíná na masívu Jungfrau. Ze severozápadu se můžete vydat z Interlakenu, od jihozápadu z Brigu. Společně s Matterhornem nejlepší vysokohorská turistika ve Švýcarsku.

Ano, a teď ta druhá, Zermatt – Matterhorn. Díky svému tvaru je hora Matterhorn nejvíce obdivována v celé Evropě. Výstup na Matterhorn není turistickým výletem, ale náročnou vysokohorskou túrou. Většině návštěvníků stačí okolní luxusní horské prostředí.

Nechceme a nemůžeme opomenout švýcarská jezera. Ať už přímo v horách, nebo v údolích pod nimi, kam stekla původní ledovcová voda. Více v horách se třpytí hladiny jezer Brienzského, Thunského, Sarnerského, Lucernského a Walenského. Pod horami jsou potom velikáni Ženevské, Neuchâtelské, Zugské a Curyšské jezero. Započítat můžeme i druhé největší jezero po Ženevském, Bodamské.

Švýcarské Alpy nabízí slavnou technickou specialitu. Vysokohorské železnice. Každý návštěvník by se měl povozit speciálními panoramatickými vláčky. Nejslavnější jsou Gotthard Panorama Express, Bernina Express, Ledovcový expres, Heidi Express, Golden Pass Line a další.

Naše tipy na letní dovolenou v Rakousku a Itálii.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h