Letní dovolená v Alpách. Poznejte nejlepší cíle Rakouska

Naši jižní sousedé a jejich bohaté dědictví. Vyzkoušejte v létě Alpy. Jaké jsou nejlepší cíle Rakouska?

Hallstatt, Rakousko

V rakouských Alpách za pár hodin

Nejbližší cíl. Severní svahy Alp. Rakousko nabízí všechno, na co pomyslíte. Vysoké hory, ledovce, jezera, zelená údolí, divoké čisté řeky, kulturní města, tradice, pohostinnost, sport, famózní kuchyni. Kam se ale přesně vydat?

Cílem číslo jedna jsou rakouská ledovcová jezera. K velké části z nich je navíc blízko. Solná komora je region, kde mají svůj domov jezera Attersee, Traunsee, Mondsee, Wolfagangsee, Hallstätter See a mnohá další. Koupání, památky, hory až do výšky 2 995 m n. m. masívu s ledovcem Dachsteinu.

Tip číslo dva. Vysoké Taury. Rozsáhlý národní park, kde se můžete podívat na nejvyšší vrcholy Rakouska. Včetně absolutní střechy Grossglockneru. Projeďte si Grossglockner Hochalpenstrasse – vysokohorskou silnici, podívejte se na velkolepou přehradu Kolnbreinsperre, trekujte kolem sněhových polí.

Do třetice za regionem nejposvátnějším. Tyrolsko je přírodní i kulturní špička Rakouska. Podívejte se do Innsbrucku, poznejte tyrolské ledovce (Kaunertálský, Pitztálský, Stubaiský, Hintertuxský, Sölden a další), ochutnejte místní kuchyni. Dovolená na jedničku.

Na závěr uvolněná pohoda u velkého jezera Wörthersee v Korutanech. Tady si budete připadat jako v Česku, ale hory v dálce budou vyšší a služby přece jen preciznější. V okolí je spousta lanovek, vyhlídek, turistických atrakcí. Nedaleko jsou další jezera Ossiacher See nebo Millstätter See.

Zajímají vás naše tipy na letní dovolenou v Itálii, Slovinsku a Švýcarsku?

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h