Letní dovolená v Alpách. Dopřejte si švýcarský luxus

Alpská země neomezených možností. Švýcarsko. Trekujte, poznávejte, odpočívejte a obdivujte.

Švýcarsko

Mlsání ve Švýcarsku

Nejvíc vrcholů nad 4 000 m n. m., nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě, největší alpská jezera. Vizitky, které mluví za vše. Švýcarsko je cíl mlsání dobrot i přírody.

Ve švýcarských Alpách se nachází největší alpský ledovec, Aletschský, který začíná na masívu Jungfrau. Ze severozápadu se můžete vydat z Interlakenu, od jihozápadu z Brigu. Společně s Matterhornem nejlepší vysokohorská turistika ve Švýcarsku.

Ano, a teď ta druhá, Zermatt – Matterhorn. Díky svému tvaru je hora Matterhorn nejvíce obdivována v celé Evropě. Výstup na Matterhorn není turistickým výletem, ale náročnou vysokohorskou túrou. Většině návštěvníků stačí okolní luxusní horské prostředí.

Nechceme a nemůžeme opomenout švýcarská jezera. Ať už přímo v horách, nebo v údolích pod nimi, kam stekla původní ledovcová voda. Více v horách se třpytí hladiny jezer Brienzského, Thunského, Sarnerského, Lucernského a Walenského. Pod horami jsou potom velikáni Ženevské, Neuchâtelské, Zugské a Curyšské jezero. Započítat můžeme i druhé největší jezero po Ženevském, Bodamské.

Švýcarské Alpy nabízí slavnou technickou specialitu. Vysokohorské železnice. Každý návštěvník by se měl povozit speciálními panoramatickými vláčky. Nejslavnější jsou Gotthard Panorama Express, Bernina Express, Ledovcový expres, Heidi Express, Golden Pass Line a další.

Zajímají vás naše tipy na letní dovolenou v Itálii, Rakousku a Slovinsku?

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno