Dovolená Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře je skvělá volba. U pobřeží krásného a čistého Jaderského moře můžete strávit báječné dny volna a odpočinku. Zklamaní nebudou ani příznivci historických a kulturních památek, kterých je zde opravdu mnoho. Stejně tak turisté toužící zažít adrenalin. Turistika, cyklistika, vodní sporty, každý si vybere.

203 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Černá Hora

  • hlavní město: Podgorica 
  • měna: 1 euro (€)
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Jadran trošku jinak. Jižní část pobřeží na straně Balkánského poloostrova patří Černé Hoře. Skoro 300 kilometrů dlouhé pobřeží nabízí kromě divokých skal i prostorné vyhlášené a velmi čisté pláže. Černá Hora není jen o plážích a moři, zemi zdobí vysoké hory, odkazy historie na střetu kultur a panenská příroda. Bouřlivou historii ukončil až rok 2006, kdy se země osamostatnila a nyní figuruje jako plnohodnotný evropský stát.

Dovolená Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře může mít spoustu podob. Buďto si jen odpočinete na plážích Jadranu, nebo se můžete porozhlédnout po výjimečných kulturních i přírodních krásách. Největší výhoda Černé Hory spočívá v bohaté nabídce leteckých zájezdů. Letadlem je to do země na jihu Jadranu blízko, ani ne dvě hodiny.

Do Černé Hory se můžete vydat také na poznávací zájezdy. Cílů je v zemi hodně. Pokud máte rádi nákup dovolené na poslední chvíli, Last Minute zájezdy jsou k dispozici v hlavní sezóně.

Milovníci odpočinku a servisu volí stravování all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Černá Hora leží na křižovatce kultur, která funguje. Důležitou roli v životě Černohorců hraje víra. Téměř 75 % z nich jsou pravoslavní a téměř 20 % muslimové. Výrazná náboženská nevraživost zde nepanuje, naopak je běžné, že v jednom městě najdete kousek od sebe mešitu, pravoslavný a katolický kostel. Černohorci jsou velmi hrdým národem a ve městech jsou často k vidění černohorské vlajky.

Černohorská kuchyně

Národní kuchyně je logicky odlišná na pobřeží a ve vnitrozemí. Na pobřeží Jadranu převažují podobně jako jinde ve Středomoří ryby, mořské plody a vařená zelenina. Kontinentální kuchyně je založená na darech zemědělství, tj. obilovinách a mléčných výrobcích, zejména sýrech. Díky Skadarskému jezeru si lze v restauracích Černé Hory často pochutnat i na sladkovodních rybách.

Atmosféra

Jižní pobřeží Jadranu z balkánské strany vás překvapí příjemnou atmosférou hlavně díky vřelým lidem a zachovalé přírodě. Černá Hora není cílem masového turistického ruchu, vybírají si ji spíše znalci a cestovatelé. Rozdíl v obsazenosti pláží bude znát. Pokud se ke kráse pobřeží moře přidá výborná kuchyně a pomalý středomořský způsob života, vaše dovolená bude vydařená.

Nejzajímavější místa

Černá Hora není velká země. Přesto lze obdivovat mnoho zajímavých cílů, hlavně přírodních. Z pohoří lze doporučit Národní Park Durmitor a kaňon řeky Tary. Krásné a ještě ne moc prozkoumané pohoří na hranicích s Albánií se jmenuje Prokletije (Prokleté). Nevynechejte Národní Park Skadarské jezero. Největší jezero Balkánu oplývá vzácnou biotou a je ideální pro relaxaci.

Kulturní cíle, které jsou přímo stvořené k návštěvě, se jmenují Budva, Sveti Stefan, Ulcinj a Stari Bar. Kotor a Boka Kotorská jsou dalšími místy Černé Hory, které obdivují návštěvníci země. Staré město Kotoru je nejkrásnější a zároveň plné turistů. Pohled na Boku z jeho hradeb všeobecný mumraj hravě vykompenzuje. Za doporučení stojí i návštěva městečka Herceg Novi s klášterem Savina. Vyhlášená černohorská letoviska u moře jsou Ulcinj, Budva, Sutomore, Bar a Buljarica.

Tipy na výlet

Zmíněná nejzajímavější místa jsou i nejlepšími tipy na výlety v Černé Hoře. Kromě nich můžeme ještě doporučit návštěvu hlavního města Podgorici, které leží nedaleko pobřeží Jadranu (asi 45 km). V hlavním městě země si nenechte ujít Staré Město, Zimní královský palác, Náměstí republiky a další.

Kousek to budete také mít do Albánie. V očích Středoevropana se jedná o chudou zemi s křižováním náboženství. Avšak Albánie je plná vřelých lidí a neuvěřitelně zachovalé přírody. Nejžhavějšími tipy na výlety v Černé Hoře jsou již zmíněné pohoří Durmitor, záliv Boka Kotorská a majestátní Skadarské jezero. Na mnoha místech jako by se zastavil čas. A to může turista z Česka nejvíce ocenit.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: