Čína, jak ji neznáte

Čína, Šanghaj, Tongli

Čína, jak ji neznáte

  Čína, Šanghaj, Tongli
Program

1.DEN Odlet z Prahy do Číny

2.DEN Přílet do Pekingu, transfer na hotel. Dle letového řádu cestou na letiště krátká zastávka u olympijských stadionů. Večer ochutnávka pekingské kachny.

3.DEN Dopoledne přejezd k Velké čínské zdi/UNESCO. Volno na focení, dle zájmu na kratší či delší výstup na tuto unikátní stavbu. Odpoledne návrat zpět do Pekingu, prohlídka Letního paláce čínských císařů. Večeře. Po večeři fakultativní možnost světově proslulého představení kung-fu.

4.DEN  Dopoledne prohlídka Náměstí nebeského klidu, které vzniklo za novodobých dějin Číny jako obrovská plocha pro manifestace a zároveň bylo v jeho středu umístěno mauzoleum Maa. Pokračování do Zakázaného města/UNESCO. Odpoledne pokračování prohlídky Chrámu nebes/UNESCO, kde se císaři modlili za dobrou úrodu. Poté přejezd do historické zástavby Pekingu, tzv. hutongů, které si prohlédnete během projížďky typickým dopravním prostředkem -  rikšou. Večeře a přejezd na nádraží. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu (kupé pro 4 osoby).

5.DEN Příjezd v ranních hodinách. Transfer na snídani a pokračování na prohlídku města. Přejezd k jedné z nejvýznamnějších čínských památek, Terakotové armády, kde se v areálu nachází hliněné sochy vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě. Po prohlídce návrat do Si-Anu, prohlídka města,  buddhistického chrámu Pagody divokých husí, kde je za dobrého počasí z centrální pagody dobře vidět stará i nová část města, muslimská čtvrť a trh. Večeře formou slavných plněných knedlíčků. Fakultativní možnost divadelního představení, kde se dozvíte vše o historii a panování dynastie Tang.

6.DEN Přejezd na nádraží, nastoupení do místní unikátní dopravy rychlovlaku. Přejezd do metropole Šanghaj a prohlídka města - nábřeží Bund, výhled na starou část města a na moderní mrakodrapy v nově vznikající části města na druhé břehu řeky. Procházka po obchodní třídě Nanjing, která je výkladní skříní města. Prohlídka malebné zahrady Ju, která je schovaná mezi mrakodrapy v srdci čínského města. Večeře. Večerní plavba po řece Huangpu centrem města, která rozděluje starou část a moderní mrakodrapovou zástavbu.

7.DEN Dopoledne přejezd do romantického vodního městečka Tongli, kde budete mít dojem, že se tam zastavil čas. Procházka křivolakými uličkami, plavba rybářskou lodičkou. Oběd. Návrat zpět do Šanghaje. Fakultativní možnost představení akrobatické show.

8.DEN Dopoledne volno na relax nebo nákupy. Odpoledne přejezd k jednomu z kultovních mrakodrapů ve městě – televizní věži. Výhled na město z výšky. Poté přejezd do čtvrti Tianzifang, která se nachází v bývalé francouzské koncesi. Po renovaci patří dneska k vyhlášeným rezidenčním čtvrtím ve městě a nachází se zde množství populárních butiků, galerií, trendy restaurací. Dle letového řádu přesun do oblasti Pudong, přesun na letiště dalším rychlovlakem Maglev, což je nejrychlejší vlak na světě, který jezdí na principu magnetické levitace. Přejezd na letiště, přelet zpět do Evropy.

9.DEN Přílet do ČR.

MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 15

Základní cena zahrnuje

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha – Peking, Šanghaj -  Praha, letištní taxy a další poplatky, transfer letiště-hotel-letiště, 5 nocí v hotelu***/****, 1 noc v lehátkovém vlaku/kupé pro 4 osoby,  6x snídani, 1x oběd,  5x večeři (včetně pekingské kachny),  vstupy dle programu, služby česky mluvícího průvodce

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:1lůžkový pokoj

Základní cena nezahrnuje

CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, spropitné (cca 20 USD/osoba/pobyt), vízum (dle současných pravidel čínské vlády si klient musí vyřídit individuálně), fakultativní výlety (hradí se v destinaci)

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Fischer (DER Touristik CZ a.s.), IČ 45312974.
Lokalita dle pořadatele: Čína, Šanghaj, Tongli

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 733 666
dnes 11.30–18.30 h

Čína

Nejlidnatější země světa Čína je krajinou kontrastů. Na straně jedné stojí obrovská velkoměsta jako tepající motory nejen čínské, ale přímo celosvětové ekonomiky. Na straně druhé stojí zapadlý venkov opírající se o několik generací staré zvyklosti v oblasti zemědělství. Dynamický rozvoj země, který patří k nejrychlejším na světě, tyto rozdíly na jedné straně umazává, na straně druhé stále zvyšuje. Čína je obrovská země, kterou nikdy nelze procestovat a poznat celou. Nabízí tolik možností, lokalit, památek, zajímavostí, že je jenom na vás, kterým dáte přednost. Čím více půjdete na východ, osloví vás světové megalopole měst, čím více na západ, tam se směrem k horám stále více rozprostírá rurální krajina a tradiční vesničky. Klima je v různých částech Číny odlišné, ale obecně vzato docela podobné našemu kromě jihu země, kde už se více projevují tropy svou vlhkostí a teplotami. Čína je pro českého turistu rájem poznávacích zájezdů.

Čína - více informací