Hong Kong, Macao a Shenzhen

  Hong Kong, Kowloon

Hong Kong, Macao a Shenzhen

    Hong Kong, Kowloon
Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

Cestovní doklady, víza, informace

Víza do Hong Kongu: Při turistickém a nevýdělečném pobytu není do 90 dnů nutné vízum. Nutný je biometrický pas s minimální platností 6 měsíců od vstupu do HK, v opačném případě budete vráceni do vlasti. Víza do Macca: Při turistickém a nevýdělečném pobytu není do 90 dnů nutné vízum. Nutný pas s minimální platností 6 měsíců od vstupu do Macca. Při cestě do Macca z Hong kongu je nutno imigračnímu úředníku předložit vyplněný formulář „Departure Card et la Entry Card“, v budoucnosti se nevylučuje poplatek spojený s adminstracví vstupu Vstupní víza do Shenzenu: ?168 ($34), vyřizují se na vstupu do Shenzenu a jsou platné na 5 dní. Vízum může být odmítnuto, pokud máte v pase razítko země: Afghanistan, Algeria, Bahrain, Cameroon, Egypt, India, Iran, Iraq, Jordan, Kuwait, Lebanon, Liberia, Libya, Nigeria, Oman, Pakistan, Palestine, Qatar, Saudi Arabia, Somalia, Sri Lanka, Sudan, Syria, Turkey, Uganda, Yemen, nebo pokud Váš pas je nový, bez razítek. Platnost pasu minimálně 6 měsíců a pas musí prokazovat Vaše EU občanství. Místní doprava: transfer z letiště na hotel a zpět cca 180 HKD. MHD v Hong Kongu pomocí předplacené karty, kterou zajistí průvodce a klienti si jí nabijí částkou, cena jízdného za kratší tratě 4-6 HKD, za delší kolem 15-22 HKD. Oficiálně lístek na 1 cestu 10HKD. Trajekt Hong Kong – Macco 400 – 450 HKD (zpáteční lístek, dle typu sezóny a dne v týdnu, cena se pružně mění dle vytíženosti). Cena za přepravu vlakem MRT mezi Hong kongem a Shenzenem kolem 100 HKD (Tourist Cross-boundary Travel Pass – 1 day)

Ceny v navštívených místech

Kurz: 1 HKG = cca 2,9 Kč (duben 2019) Vstupy: Tramvaj na Victoria Peak 4O HKD, lanovka Ngong Ping Cable Car 150 – 200 HKD, Star Ferry 2,5 HKD, HSBC vstup zdarma, Chrám Man Mo vstup zdarma, Vstupy do muzeí mezi 10-15 HKD, Tramway 2,3 HKD Ceny: Nudle se zeleninou nebo masem ve stánku rychlého občerstvení cca 40 HKD, oběd ve středně drahé restauraci 80-90 HKD. Spropitné v restauraci 5-10%. Big Mac menu 40 HKD, pivo v restauraci 30 HKD, Capucino 36 HKD, Voda 1,5 l 12 HKD, 1 kg banánů 18 HKD

Program
1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet. Procházka po nábřežní promenádě Tsim Sha Tsui odkud je nejlepší pohled na nejznámější obraz Hong Kongu, jak jej znáte z filmů. Můžete se těšit na famózní noční představení světla a hudby. Přílet do Hong Kongu, ubytování, krátký odpočinek. Podvečerní procházka čtvrtí Kowloon, která je „Mekou“ kulturního dění města. Projdeme se po nábřeží s úchvatnými výhledy na přístav Victoria a ostrov Hongkong. Naskytne se vám nádherný výhled na zářící mrakodrapy seřazené mezi tmavě zelenými kopci a safírově modrý přístav Victoria, který křižují lodě. Spatříte Clock Tower 44 m vysokou hodinovou věž z r. 1910 jež byla součástí honosného vlakového nádraží kantonské železnice. Uvidíte viktoriánskou stavbu Hullet House – bývalé ředitelství námořní policie, impozantní budovu Hongkongského kulturního centra i Salisbury Gardens. K vyhledávaným atrakcím patří Avenue of Stars „holywoodský“ chodník slávy v Asii se sochou Bruce Leeho, filmového poloboha minulého století. Po setmění vás okouzlí dechberoucí pohled na panorama mrakodrapů. Unikátním zážitkem bude strhující multimediální představení Symphony of Lights, během kterého se více jak 40 mrakodrapů rozzáří světly a lasery v neuvěřitelné světelné show. Nocleh.

3. den

Vzrušující vyjížďka legendární červenou Peak Tram na nejvyšší horu Victoria Peak. Užijeme si pohlednicový výhled na proslulé panorama Hong Kongu. Poznáme obchodní srdce města – elegantní Central s mrakodrapy světových jmen, která je tepnou světového obchodu. Energii nasajeme v rozlehlé oáze klidu Hong Kong parku a seznámíme se s historií čaje. Zažijeme nákupní horečku v Causeway Bay. Nejúchvatnější pohled na pulsující metropoli a přístavu nám poskytnou svahy Victoria Peak. Nejstarší asijská dráha Peak Tram si razí cestu úbočím a překonává neuvěřitelná stoupání. Je to téměř kolmá jízda, která vám bude brát dech.Z vyhlídkové věže Peak Tower si z výšky 552 m vychutnáme si úchvatný panoramatický výhled na ostrov Hongkong, moře, jehož hladinu brázdí neuvěřitelné množství lodí, na okolní ostrovy i zelené lesy. Jsou zde restaurace, kavárny i obchůdky se suvenýry. Projdeme se zdejšími zahradami s viktoriánskými altánky a čínskými prvky. Poté se vrátíme do ruchu moderního dolního města. V kouzelném Hong Kong parku vás překvapí rozlehlá oáza klidu a zeleně s průzračnými jezírky, fontánami, skleníkem a voliérou. V nejstarší koloniální budově města Flagstaff House sídlí Muzeum čajového nádobí a seznámíme se zde s historií čaje. V zimní zahradě Forsgate Conservatory se pokocháme vzácnými rostlinami z tropických a deštných pralesů, kaktusů a rostlin z pouštního prostředí i nádhernými orchideami. Edward Youde Aviary je hlavním lákadlem parku a je navržena jako deštný les. Díky dřevěným mostkům zavěšených 10 m nad zemí se budete nacházet v úrovni s větvemi stromů. Pak nás čeká centrální část města Hongkong Central, která je tepnou světového obchodu, finančních a bankovních služeb umístěných v ultramoderních budovách mrakodrapů. Zajímavostí je, že tyto moderní stavby se drží zásad staré čínské filozofie o harmonii Feng-Šuej. Nachází se zde vládní instituce, ale také historické domy z koloniálních dob. Z náměstí Statue Square a blízkého parku Charter Garden se sochou zakladatele mocné HSBC, budeme mít jako na dlani několik skvostů moderní hongkongské architektury. Nejznámější z nich je zajímavá 72 patrová budova Bank of China Tower, Citibank Plaza, Lippo Centre a další. Symbolem Hongkongu je působivý mrakodrap ze skla a oceli – HSBC, je mistrovským dílem Normana Forstera v duchu hight tech modernizmu a představuje světový finanční kapitalismus. Shlédneme katedrálu sv. Jana, nejstarší anglikánskou stavbou ve městě. Nákupní terapií se necháme pohltit ve čtvrti Causeway Bay, která je nákupním rájem s nepřeberným množstvím nákupních center a restaurací. Je nejrušnějším místem ve městě, které pulzuje životem až do ranních hodin. Prozkoumáme nejluxusnější nákupní centrum Pacific Place a nákupní gigant City Plaza či Times Square. Na nábřeží uvidíme Causeway Bay Typhoon Shelter – přístav chráněný před tajfuny, kde kotví nejluxusnější jachty. Večer zažijeme atmosféru Chun Yeung Street Market, kde bude spousta příležitostí ochutnat zdejší gastronomii. Osobní volno. Nocleh.

4. den

Prohlédneme si čtvrť SOHO, kde se mísí obchůdky a bary s tradičním životem, kulturou a typickými stavbami. Zážitkem bude jízda tradiční tramvají. Okouzlí vás mrakodrapy finančního světa a nejvyšší stavba Hong Kongu mrakodrap Two. Z paluby legendárního trajektu Star Ferry si vychutnáte ikonické pohledy na Hong Kong. Začneme u budovy z 1841 – Centrální policejní stanice připomínající zavedení řádu a pořádku do města. Vyzkoušíme nejdelší a nejstarší pohyblivý chodník na světě Eskalátor Central-Mid-Levels, kterým se povezeme nad starými vznešenými ulicemi. Zavítáme na pouliční trh Graham Street Market s dlouhou tradicí se stánky s čerstvou zeleninou, ovocem, květinami, masem, či rybami. Navštívíme jeden z nejvýznamnějších svatostánků města, taoistický chrám Man Mo, který je ochutnávkou jedinečného čínského a koloniálního dědictví. Uchvátí vás hořkosladkou historií a vzduchem prosyceným kouřem a vůní vonných spirál zavěšených ze stropu jako obrácené houby. Projdeme se známou Cat Street lemovanou obchody se starožitnostmi, levnými šperky a kuriozitami. Zajímavá bude projížďka tradiční tramvají Ding Ding , jež nás doveze na Dried Seafood Street, známou obchodní ulici, kde nabízí vše, co se dá usušit – léčitelské bylinky, kořeny, jídlo, ryby vše dle staré místní tradice. Osobní volno. Zájemci se mohou vydat naučnou stezkou Ping Shan Heritage Trail, která vede několika historickými vesnicemi. Prohlédnete si např. 600 let starou pagodu Tsui Sing Lau, chrámy, studovny či historickou síň předků klanu Tang, nebo bývalou policejní stanici přestavěnou ping Shan Tang Clan Gallery s expozicí věnovanou venkovskému životu. Zajímavá je také opevněná historická vesnice z 18.stol. San Tung Uk, která je jakým si skanzenem, kde si prohlédneme expozice věnované čínské lidové kultuře. Po cestě se můžete kochat pohledem na krásy pobřeží, hongkongské pláže, zaujmou vás také visuté mosty Ting Kau a Tsing Ma. Večer si užijete k mrakodrapy finančního světa. Perlově zbarvený kolos Two International Finance Centre připomíná elektrický holící strojek a je nejvyšší stavbou na ostrově. Budova stojí u nákupního centra IFC Mall, který se táhne až k sesterské budově One IFC. Shlédneme Hongkongské vyhlídkové kolo a projdeme se po Central Western District Promenade s vyhlídkou na opačný břeh přístavní zátoky. Můžete se těšit na plavbu legendárním trajektem Star Ferry s ikonickými výhledy na městské pobřeží a lesknoucí se vody v přístavu Victoria, jak jej znáte z filmů. Pohledy na mrakodrapy a za nimi se zvedající hory budou zářivým zážitkem. Osobní volno. Nocleh.

5. den

Seznámíme se se čtvrtí Mong Kok a Kowloon s jejich trhy, zahradami a chrámy. Večer si užijeme vyhlášený Temple Street Market. Navštívíme chrám Wong Tai Sin jeden z největších a nejkrásnějších v Hongkongu, zvaný také Sik Sik Yuen, kde můžete pozorovat taoistické rituály. Uchvátí vás jeho kombinace stříšek, sloupků, dřevěných mřížek i můstků v kombinaci červené a žluté barvy. Je provoněn vonnými tyčinkami. Má pomáhat nemocným, ničit zlo a plnit všechna přání těch, jež jej navštíví. Vychutnáme si atmosféru čínské zahrady Nan Lian, jež je jednou z nejkrásnějších ve městě. Ocitnete se ve světě naprosté harmonie. Altánky se zdobenými střechami, červené lávky klenoucí se přes jezírka, ozdobné kameny, dokonale střižené stromy vytváří úchvatný estetický dojem. Okouzlí vás budhistický ženský klášter Chi Lin vybudovaný ve stylu dřevěné chrámové architektury dynastie Tchang. V jeho areálu uvidíme krásná lotosová jezírka, pavilony se zlatými sochami Budhy a bůžků. Hlavní atrakcí čtvrti Mong Kok jsou zdejší trhy a obchodní uličky s čínskými obchůdky a restauracemi, kde vládne jedinečná a živá atmosféra. Můžete se těšit na známý Ladies Market, či Goldfisch Market. Pastvou pro oči je Flower Market s bohatým výběrem tropických květin. Zajímavý je také Ptačí trh v Bird Garden, kde kouzelnou atmosféru dotváří vyvolávání prodejců, které se mísí s nádherným ptačím zpěvem. Jednou z nejstarších čtvrtí Kowloonu je Yau Ma Tei, kde navštívíme vyhledávaný nefritový trh – Jede Market. Nakoukneme také do tradičních obchodů na Shangai Street. Shlédneme historickou budovu hotelu Peniscula, kde si v honosné atmosféře můžete dopřát šálek čaje. Oázu zeleně a osvěžující úkryt před ruchem nám poskytne příjemný Kowloon Park v podobě klasické čínské zahrady s exotickými stromy, jezírky a papouščí zahradou. Na jeho konci je Kowloonská mešita a islámské centrum. Poté oceníte osobní volno. Můžete navštívit muzea jako Hong Kong Science Museum, Hong Kong Museum of Art. Večer se můžete těšit na nejzajímavější hongkongský noční trh na Temple Street, kde je k dostání vše. Dopřejeme si večeři pod hvězdami a ve stáncích s občerstvením si necháte připravit některou delikatesu v pánvi wok. Trh plných světel a reklam se táhne jako pestrobarevný had až k chrámu Tin Hau, kde si od věštců můžete nechat předpovědět budoucnost. Nocleh.

6. den

Vydáme se na OSTROV LANTAU – spatříme největší sochu Budhy na světě v nadživotní velikosti a navštívíme tradiční rybářskou vesnici postavenou na dřevěných pilotech na vodě. Budeme oddávat relaxu a koupání na zdejší pláži s bílým pískem. Můžete se vydat na moře pozorovat delfíny. Ostrov je proslavený největší sochou sedícího Buddhy v nadživotní velikosti na světě. Fascinujícím zážitkem bude jízda lanovkou na jeden z vrchů ostrova do Ngong Ping Village. Budou se vám nabízet jedinečné výhledy moře, hory, Hongkong i jeho okolí. Vyšplhat se po 268 schodech na návrší, kde ve výšce 500 m sedí obrovská 34 m vysoká bronzová socha prince Guatamy – Buddhy stojí za to. Uvidíte i nedaleký krásný budhistický klášter Po Lin z r. 1906. Shlédneme zajímavou rybářskou vesnici Tai O postavenou na vodě již. ze 16. stol, kde dodnes žijí potomci starodávného kmene Tanka v tradičních domcích na pilotech. Poté nás čeká odpočinek na nádherné pláži Cheng Saha Beach, kde se oddáme odpočinku u moře a koupání. Bělostný písek a zdejší kvalitní restaurace budou zárukou dobře prožitého dne. Zájemci se mohou vydat na moře pozorovat delfíny indočínské. Osobní volno, nocleh.

7. den

Celodenní výlet do MACAA, jež je zvláštní administrativní oblastí Číny. Naskočíme na ranní loď a vypravíme se do západní části ústí delty Perlové řeky, cesta trvá asi hodinu a užijeme si Macao se vším všudy. MACAO je bývalou Portugalskou kolonií s bohatou historií a dodnes nese stopy iberské koloniální architektury. Poznáme jeho historické centrum (UNESCO), které má vysloveně středomořský charakter. Uvidíte náměstí Largo do Senado i majestátní budovu Leal Senado bohatě zdobenou typickou modrou keramikou azulejos, katedrálu, typické portugalské ulice i rozvaliny kostela sv. Pavla. Budete mít možnost ochutnat macajskou kuchyni, která je mixem tradiční čínské kuchyně, portugalských, brazilských a afrických ingredienci. Výborné jsou zde čerstvé ryby a plody moře i skvělá portugalská vína. Ať si vyberete cokoli, vždy dostanete bohatou porci za příjemnou cenu.

8. den

Celodenní výlet do jednoho z největších čínských měst SHENZHEN. Cesta trvá necelé 2 hodiny a užijeme si zde hlavně zábavu. SHENZEN neboli ŠEN ČEN je jedním z hnacích motorů Čínské lidové republiky, kde na vlastní oči uvidíte zázrak asijského ekonomického úspěchu. Leží na březích Perlové řeky a před 30 lety zde byly bažiny a malá vesnice. Dnes je zde 15 milionové město vystavěno ve stylu ultramoderní architektury s unikátními mrakodrapy. Jezdí se sem hlavně za zábavou, najdete zde několik zábavních parků. Jeden z nich Splendid China vám ukáže za krátký čas celou Čínu. Atraktivní je také návštěva tematického parku Window of the World, kde lze spatřit kopie 130 staveb z celého světa např. Eiffelovku, Coloseum, Big Ben, Niagarské vodopády a další. Podíváme se na náměstí Shun Hing Square lemované ultramoderními mrakodrapy a spatříme další zajímavosti. Večer návrat do Hong Kongu. Nocleh.

9. den

Volno dle časových dispozic před odletem. Přesun na letiště, odlet zpět.

10. den

Návrat do Prahy

Základní cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Hong Kong - Praha
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
 • 7 x ubytovní v hotelu ***
 • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
 • Zákonné pojištění CK, DPH

Základní cena nezahrnuje

 • transfer z letiště na hotel a zpět cca 150 HKD (cca 17 EUR)
 • MHD v Hong Kongu cca 200 HKD (cca 22 EUR), Trajekt do Macao 400 HKD (cca 45 EUR)
 • Místní taxy a pobytové taxy 550 HKD (cca 63 EUR)
 • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
 • Vstupy do památek a na atrakce
 • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
 • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.800 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: WISNAR groupe mondiale s.r.o., IČ 06514316.
Lokalita dle pořadatele: Hong Kong, Kowloon

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 521 784
dnes 8–19 h