Termín:
3. 2. – 10. 2. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 17:30
Strava:
all inclusive
Původní cena:
14 812  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Středisko

Hurghada

Poloha

Velice pěkný hotelový komplex s příjemnou atmosférou nabízí kvalitní služby a je umístěn v klidnější oblasti přímo u pláže, cca 15 km od centra ve směru na oblast Makadi Resort (hotelový autobus jezdí zdarma každý den). Transfer z letiště trvá 15 minut.

Vybavení

Hlavní budova s recepcí, směnárnou a barem, bankomat. Uprostřed rozlehlé zahrady je krásný velký členitý bazén s částí pro děti a s terasou; lehátka, slunečníky a ručníky jsou zdarma u bazénu i na pláži. Po celém areálu jsou rozmístěny dvoupatrové vilky s pokoji. Restaurace, kavárna, bary, WI-FI a internet (za poplatek), dětské hřiště a konferenční sál.

Sport a zábava

Posilovna (zdarma), billiard, sauna, masáže a jacuzzi (vše za poplatek), animační programy, diskotéka. Je zde moderní potápěčské centrum a centrum vodních sportů (windsurfing).

Ubytování

Pěkně zařízené prostorné pokoje s příslušenstvím a s možností až dvou dětí na přistýlce jsou vybaveny fénem, klimatizací, telefonem, TV-SAT, minibarem a balkonem nebo terasou s výhledem na mořskou stranu, na bazén nebo do zahrady. Na vyžádání a za příplatek jsou pokoje s přímým výhledem na moře (viz ceník) a rodinné pokoje se dvěma ložnicemi.

Stravování

Program all inclusive mj. zahrnuje plnou penzi bufetovým způsobem, nealkoholické a místní alkoholické nápoje 10:00 - 23:00 hodin, snack, zmrzlinu, kávu a čaj.

Pláž

Dlouhá písečná hotelová pláž je umístěna v malém zálivu, nejprve píseč­ná laguna vhodná pro děti, pak moře. Nejen pro potápěče je zde molo do moře, v blízkosti jsou korály.

Tipy pro správnou volbu

- doporučujeme pro rodiny s dětmi - přímo u pláže - umístění v klidnější zóně - all inclusive v ceně - korálový útes v blízkosti - vhodné pro seniory - All inclusive pro dítě ZDARMA!

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Hurghada
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hostmark Grand Seas Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

40 uživatelů

Pořadí

69. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada

Poslední komentář

5.12.2017 | Maruška
Datum pobytu: 1.11.2017
Perfektní hned bych se vrátila zpět.

Nejnovější recenze

1
2.8.2017 | farař
Datum pobytu 1.7.2017
1/5 - Nic moc
spatný
2
29.7.2017 | Honza
Datum pobytu 1.7.2017
2/5 - Horší
Hmmmm....jak uz jsem napsal, sptny a dobry
4
24.7.2017 | Poláková Jarmila
Datum pobytu 1.7.2017
4/5 - Skvělé
Pobyt v hotelu splnil naše očekávání.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Hotel HOST MARK ****

Číslo zájezdu: 868647
Egypt, Hurghada, Hurghada - jih

Všechny termíny a možnosti (88)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 1:05
Čt 22.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
Po slevě 33%
Letecky
Praha 1:05
Čt 15.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 1:05
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 17:30
So 3.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 17:30
So 24.2 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
Po slevě 33%
Letecky
Praha 17:30
So 17.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
Po slevě 37%
Letecky
Praha 17:30
So 10.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 1:05
Čt 22.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha 1:05
Čt 15.2 – Čt 22.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 1:05
Čt 8.2 – Čt 15.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:30
So 10.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:30
So 3.2 – So 10.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 17:30
So 24.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha 17:30
So 17.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
Po slevě 12%
Letecky
Praha 1:05
Čt 22.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha 1:05
Čt 15.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 1:05
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 17:30
So 24.2 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha 17:30
So 3.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha 17:30
So 17.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
Po slevě 32%
Letecky
Praha 17:30
So 10.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 970 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 1:00
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 987 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha 1:05
Čt 8.3 – Čt 22.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 987 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha 1:05
Čt 1.3 – Čt 15.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 987 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha 17:30
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 987 Kč
Po slevě 17%