Mystická Bosna – za tajemstvím pyramid

Bosna a Hercegovina, Jajce, Sarajevo, Travnik

Mystická Bosna – za tajemstvím pyramid

  Bosna a Hercegovina, Jajce, Sarajevo, Travnik
Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 17:00, plánovaný příjezd do Brna 06:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Trasa

BOSENSKÉ ÚDOLÍ PYRAMID - VISOKO - SARAJEVO - TUNEL SPÁSY - TUMULUS - TRAVNIK - JAJCE

Svozové trasy

A, A1, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna v pozdních odpoledních hodinách.

2. den

Dnešní den začneme prohlídkou hlavního města Bosny a Hercegoviny - SARAJEVA. Nejprve navštívíme TUNEL SPÁSY - památku upomínající na smutné období občanské války. Poté přejedeme do metropole a společně se vydáme za poznáním úchvatných místních památek. Projdeme se po historickém centru, navštívíme nábřeží řeky Miljacky s místem atentátu na rakouského arcivévodu, spatříme budovu radnice, projdeme se po pěší zóně Ferhadija, uvidíme srbský pravoslavný kostel nebo slavný trh Baščaršija, Gazi Husrev-begovu mešitu a mnohé další. Na trhu budeme moci ochutnat místní speciality.Ve večerních hodinách dorazíme na ubytování.

3. den

Po snídani budeme odhalovat tajemství v největším a nejstarším pyramidovém komplexu na světě. Údolí kolem řeky Fojnica dostalo název BOSENSKÉ ÚDOLÍ PYRAMID. Vyskytují se zde fascinující pyramidy, podzemní tunely a mohyly. Nejprve zavítáme do tunelového komplexu Ravne, následně se společně projdeme k pyramidě Slunce, největší pyramidě světa. Pyramida dosahuje výšky 220 m, což podstatně přesahuje výšku 137,5 m dosud nejvyšší známé Cheopsovy pyramidy v Egyptě. Vydáme se také k Pyramidě Měsíce, stupňovité pyramidě, která je vysoká 190 metrů a je druhou největší na světě. Po prohlídce údolí se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani zavítáme do Vratnice, kde spatříme mohylu TUMULUS. Následně se vydáme na cestu do ČR. Cestou na sever se zastavíme ve městě TRAVNIK s řadou významných mešit jako Modrá nebo Sulejmanova. Po cestě se zastavíme v královském městě JAJCE - centrum města leží na více než dvacet metrů vysokém vodopádu Pliva, díky čemuž působí nesmírně romanticky. Poté se vydáme opět na cestu.

5. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Anotace

po stopách magických pyramid, historie a přírodních krás Bosny a Hercegoviny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

jednolůžkový pokoj (1 490 Kč), cestovní pojištění, pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 40 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Jajce, Sarajevo, Travnik

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 540 685
dnes 8–20 h