UZBEKISTÁN - VELKÝ OKRUH

  Uzbekistán, Buchara, Samarkand, Taškent

UZBEKISTÁN - VELKÝ OKRUH

    Uzbekistán, Buchara, Samarkand, Taškent
Speciální nabídka:

Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.

Minimální obsazenost:

10 osob.

Informace o zájezdu:

TAŠKENT – SAMARKAND – BUCHARA – CHIVA – MĚSTA Z POHÁDEK TISÍCE A JEDNÉ NOCI

  • bohatý program, folklorní večer
  • vstupy dle programu v ceně
  • polopenze + 1x oběd
  • česky hovořící průvodce
Program zájezdu:

1. DEN: Praha – Taškent

Odlet v odpoledních/večerních hodinách z Prahy do Taškentu. Let s přestupem v Istanbulu.

2. DEN: Taškent – Chimgan – Samarkand

Přílet do Taškentu kolem poledne. Odjezd do horské oblasti Chimganu k největší vodní ploše (přehradě). Odsud transfer do Samarkandu. Cestou krátké zastávky na vesnických trzích. Oběd/večeře po cestě. Nocleh v hotelu.

3. DEN: Samarkand

Po snídani celodenní prohlídka Samarkandu: náměstí Registan (náměstí tří mešit), mauzoleum Gur Amir, návštěva mešity Bibi-Khanum, bazar na hedvábné stezce, observatoř Ulug Bega, archeologické muzeum a nekropole Shakhi-Zinda. Večeře v krásném uzbeckém domě. Nocleh v hotelu.

Fakultativně návštěva divadla (cca 15-20 USD).

4. DEN: Samarkand – Buchara

Odjezd (vlakem) do Buchary. Půldenní prohlídka města: Architektonický komplex Poi Kalon s mešitou a minaretem Kalon, mešitou Mir-i-Araba, pevnost Ark – bývalá rezidence emírů Buchary, mešita Bolo-Hauz. Návštěva paláce Nadir Divan Begi s folklorním představením. Večeře na stejném místě, nocleh v hotelu.

5. DEN: Buchara

Prohlídka Buchary – Mauzoleum Ismaila Samanida, Mauzoleum Chashma-Ayub. Odpoledne obchodní kupole centra klenotníků Toki Zargaron, architektonický komplex Kosh-madrasa s medresou Ulugbek a Abdul-Aziz chána, obchodní kupole Toki Telpak, mešita Magoki Attori, obchodní kupole směnárníků Toki Sarrafon, architektonický komplex Laybi-Hauz s medresou Nadir Divan Begi a medresou Kukeldash. Při dostatku času a zájmu skupiny, možnost návštěvy farmy v okolí Buchary. Večeře v tradiční restauraci. Nocleh v hotelu.

6. DEN: Buchara – Chiva

Po snídani odjezd do Urgenče přes poušť Kyzylkum. Cestou několik zastávek na zajímavých místech pouště a na břehu řeky Amudarji. Přestávka na oběd formou pikniku. Příjezd do Chivy, ubytování v hotelu. Večeře v tradiční restauraci, nocleh v hotelu.

7. DEN: Chiva

Po snídani prohlídka Chivy (památka UNESCO). Návštěva Ichan Kala: minaret Kalta Minor, pevnost Kunya Ark, medresa Rakhim Khan, mauzoleum Pakhlavan Makhmud, minaret a muzeum Islam Khoja, páteční mešita a palác Tač-chauli. Nocleh v hotelu.

8. DEN: Chiva – Chórezm – Urgenč – Taškent

Po snídani výlet k archeologickým památkám starověkého Chórezmu, kde navštívíte starověké sídliště Toprak-Kala, které bylo hlavní město Chórezmu. Dále se podíváme na Ayaz-Kala – jednu z největších pevností (2. století n. l.) a pevnost Kysyk-Kala do Kushan-Afrigidní z období antické historie. Poté následuje transfer do Urgenče, přímo na letiště k odletu do Taškentu. Nocleh v hotelu.

9. DEN: Taškent

Po snídani okružní jízda Taškentem: Divadelní náměstí, Khast Imam Komplex, tržnice Chorsu, řemeslnické dílny a velmi krásné stanice metra. Pozdní oběd nebo večeře, poté volno. Pozdně večerní transfer na letiště.

10. DEN: Taškent – Praha

V brzkých ranních hodinách odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků:

8 osob, CK si vyhrazuje právo na změnu programu

Základní cena zahrnuje

  • letenku Praha – Taškent – Praha (do ceny letenky 14 000 Kč, 1 přestup), přelet Urgenč – Taškent, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 2-3*** nebo penzionech, snídaně a večeře dle programu, 1x oběd formou pikniku, všechny transfery po cestě klimatizovaným autobusem a vlakem, česky hovořícího průvodce, vstupy do objektů s místním průvodcem, folklorní večer v Buchaře, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Základní cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění, osobní výdaje, spropitné, fakultativní vstupy.
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: AGL travel (AGROLEX, s.r.o.), IČ 27099407.
Lokalita dle pořadatele: Uzbekistán, Buchara, Samarkand, Taškent

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 600 243
dnes 8–19 h