Vítejte na Madagaskaru!

  Madagaskar, Nosy Be

Vítejte na Madagaskaru!

    Madagaskar, Nosy Be
Výhody nabídky
 • Národní parky a přírodní rezervace
 • To nejlepší z Madagaskaru
 • Poznávání a koupání
 • Možnost prodloužení pobytu u moře
Plán výletu

1. DEN: NOSY BE
Příjezd do Nosy Be. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas. Oběd. Volno na opalování nebo fakultativně (za příplatek na místě): výlet do vesničky Hell-Ville. Procházka úzkými uličkami, návštěva městské tržnice, volno na nákupy. Dále pak přejezd do jedinečného parku fauny a flóry - Lemuria Land, kde na vlastní očí uvdíte nejzajímavější zvířata Madagaskaru: různé druhy lemuřů, želvy, hadi, chameleoni, gekoni a mnoho dalších. Možnost seznámit se s procesem výroby oleje Ylang-ylang. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.
2. DEN: NOSY BE - MAHAJANGA
Snídaně v hotelu. Unikátní přelet málým letadlem. Přílet na severozápadní část hlavního ostrova a příjezd na hotel. Poté následuje prohlídka města Mahajanga, jež je oblíbenou turistickou destinací díky teplému suchému podnebí a množství pláží. Město si stále zachovává svůj jedinečný koloniální charakter a uvidíte tu čílý městský život. Klikaté, úzké uličky, domy natřené okrovými barvami, ručně vyřezávané dveře,nádherná promenáda s trhem a živá atmosféra vás jistě zaujme. Individuální volno, poblíž hotelu naleznete 22 metrů velký baobab, největší tohoto druhu na Madagaskaru. Prohlídka přístavu a pozorování západu slunce. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
3. DEN: ANKARAFANTSIKA
Snídaně v hotelu. Celodenní výlet do národní parku Ankarafantsika. Tento park je jednou z největších chráněných oblastí na Madagaskaru a jediným místem, kde se vyskytuje lemur zlatý a dalších několik druhů. V parku se také vyskytuje 129 druhů ptáků, z toho 75 endemických. Vyskytují se zde i desítky druhů plazů a obojživelníků. Jak bohatý je zvířcí svět, tak je i ten rostlinný. Je zde přes 800 druhů rostlin. Poté nasledu plavba po jezeru, kde máte šanci vidět krokodýly i ruzné druhy ptactva. Jednou z dalších dominant parku je i rozhlehlý kaňon, kde budeme mít čas na focení. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4. DEN: JEZERO MANGATSA A ANTSANITIA
Snídaně v hotelu. Ranní procházka okolo posvátném jezeře Mangatsa. Váš průvodce vám prozradí více o místní kultuře, uctívání božstev a místní etnické skupině Sakalavovů. V jejich kultuře hraje klíčovou roli kult předků, s tím souvisí také vyřezávání dřevěných náhrobních skulptur, vyznačujících se často nezvykle otevřeným zobrazováním sexuality. Oběd na hotelu a volný čas na koupání v moři. Mužete se procházet rybářskou vesnici nebo trávit čas na nádherných plážích. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
5. DEN: JESKYNĚ ANHOJIBE
Snídaně v hotelu. Cestou za tímto přírodním úkazem budete mit zastávky v malých vesničkách, daleko od hlavních turistických tras - skvělá příležitost dozvědět se o každodenním životě obyvatel Madagaskaru. Projeďte savanou ke krásně položenému vodopádu, ze kterého voda padá přímo do křišťálově čistého a chladivého jezera. Volno na koupání, oběd. Přejezd do ANJOHIBE CAVE. Nachází se téměř 40 metrů pod zemí na náhorní plošině Mahabo a táhnou se několik kilometrů a vytvářejí síť komor s neobvyklými skalními útvary. Je to skutečný labyrint s obrovskými sály, zdobenými nádherně tvarovanými 10-ti metrovými stalaktity, které se každých pár kroků mění. V oblasti jeskyní bylo učiněno mnoho významných paleontologických objevů. Průzkum jeskyní je fascinující cestou do hlubin země. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
6. DEN: CIRQUE ROUGE
Snídaně. Po snídani možnost navštívit největší Baobab na Madagaskaru, taktéž možnost nákupu místních specialit (vanilka, rum). Po obědě navštěva jedné z nejkrásnějších plaží Mahanjangy, Le Grand Pavois. Přejezd do LE CIRQUE ROUGE, které se nachází na břehu Mosambického průplavu. Je to kraj s jedinečnou krajinou, s drsnější krajinou dominují pískovcové skály. V této oblasti můžete narazit na četné pozůstatky dinosaurů. S největší pravděpodobností zde bylo pohřebiště těchto prehistorických zvířat. Představte množství divoké, geologické a kulturní rozmanitosti fauny a flóry: krajina s různými barvami jílovitých zemí, zdroje sladké vody, krajiny, posvátná místa. Na konci odpoledne návrat do hotelu a pro ty, kteří si chtějí užít noční život města procházka městem.Večeře, nocleh.
7. DEN: MAJUNGA - NOSY BE
Přelet zpět do Nosy Be. Transfer na hotel, individuální volno. Večeře a nocleh.
8. DEN:
Transfer na letiště a odlet. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt transfér na letiště, a poté transfer z letiště do vybraného hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Cena nezahrnuje:
Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: 280 EUR.
Spropitné: cca 5 EUR / osoba / den.
místní pobytovou taxu cca 2 EUR / pokoj a noc.
místní turistickou taxu cca 2,50 EUR / osoba a noc.
Speciální poplatky v přůběhu vánočních svátků.
Změna programu vyhrazena.
Váha zavazadel na letu Nosy Be – Mahajunga – Nosy Be : cca 12 kg + 5kg příruční zavazadlo.
Možnost úschovy zavazadla na hotelu, nebo v kanceláři našeho partnera.
Vzhledem k náročnosti poznávacího zájezdu nedoporučujeme dětem do 14 let.
Cena nezahrnuje poplatek za vízum cca 35 EUR.
Vízum možné zakoupit na letišti v Nosy Be.

Výhody nabídky

* Exkluzivně u této CK: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
 • transfery
 • 2 noci v *** hotelu v Nosy Be, 5 nocí v hotelu 4
 • v hotelu Baobab Tree Majunga **** + ,nebo v hotelu podobné kategorie.
 • stravování polopenze/ plná penze
 • česky mluvící průvodce
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby
 • Fakultativní výlety:
 • Park Lemuria: 45 EUR

Příplatek za jednolůžkový pokoj.

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Madagaskar, Nosy Be

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 491 342
dnes 8–20 h

Madagaskar

Ostrovní stát s fascinující unikátní faunou a flórou, jehož příroda se formovala zcela izolovaně od ostatního světa po milióny let, a kde můžete spatřit řadu živočichů a rostlin, které jinde na Zemi již nepotkáte. Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem světa a kromě setkání s výjimečnou přírodou vám nabízí nekonečné bílé písečné pláže a laguny s azurově modrou vodou. Neváhejte vstoupit do ráje.

Madagaskar - více informací