Nenechte si ujít v Itálii

Více než 50 památek zapsaných na seznamu UNESCO, kouzelné přírodní scenérie s jezery, pobřežími moří, horami. Itálie je dostupná země se spoustou lákadel. Mrkněte s námi na hlavní z nich.

Sardinie

San Theodoro, Sardinie, Itálie

Řím

Římské památky patří k nejslavnějším na světě. Odkazy starověké civilizace, která si podmanila více než celé Středomoří, jsou v Římě na každém kroku. Nezapomeňte navštívit slavný amfiteátr Koloseum, antický Panteon, proslulou Fontanu di Trevi či náměstí a baziliku sv. Petra v srdci Vatikánu.

Milán

Motorem italské ekonomiky je Milán. Město módy, sportu a umění vás uchvátí. Z památek jsou nejznámější monumentální katedrála Duomo nebo kostel Santa Maria delle Grazie s legendární Poslední večeří od Leonarda da Vinciho. Návštěvu města mohou zpestřit nákupy oblečení nebo fotbalový zážitek s AC Milán.

Lago di Garda a další Lombardská jezera

Itálie je také zemí přírodních skvostů. Jedním z nich jsou původem ledovcová jezera pod Alpami na severu země. Nejslavnější je Lago di Garda. Avšak ani Lago di Como, Lago Magiorre, Lago di Lugano a Lago d‘Iseo vás nezklamou. Horské masívy, malebné pobřežní vesnice a města, famózní idylka a gastronomie.

Benátky

Město lásky na laguně Jaderského moře je světový unikát. Stále více trpí na zvyšující se hladinu moře a nápory turistů, ve vybraných okamžicích však patří k nejkouzelnějším městům světa. V Benátkách určitě navštivte baziliku sv. Marka a Dóžecí palác, při západu slunce se pak nabízí romantická projížďka na gondole.

Pisa

Toskánsko je italský poklad venkovské krajiny a vína. Hlavním historickým centrem je Pisa. Kromě slavné šikmé věže stojí za pozornost katedrála Duomo di Pisa a křestní kaple ze 12. století, kostel San Michele in Borgo a palác Carovana. Slavným rodákem je Galileo Galilei. Učil na slavné pisánské univerzitě, která dělá z Pisy univerzitní město dodnes.

Neapol a Pompeje

Neapol je cenným cílem regionu Kampánie, který je ale zároveň proslulý kriminalitou. Za pozornost stojí dva středověké pobřežní hrady Castel dell´ Ovo a Castel Nuovo. Nenechte si ujít návštěvu nedalekých Pompejí a Herculanea, které zaživa pohřbil Vesuv v roce 79 našeho letopočtu. Pompeje byly docela velké město, které zmizelo z mapy ze dne na den.

Pobřeží Amalfi

Společně s Ligurským pobřežím je to Amalfské nejkrásnější v Itálii. Amalfi nabízí ještě vyšší útesy na pobřeží a kaskádovitá města a vesnice s barevnými fasádami domů. K pobřeží lze kromě individuální dopravy cestovat autobusy ze Sorrenta, které je dobře dostupné veřejnou dopravou z Neapole.

Pobřeží Ligurie

Ligurská riviéra je skvost italských pobřeží. Z Janova až do La Spezia jde o 80 kilometrů dlouhý pás hornatého pobřeží, kde jsou v jednotlivých zátokách zasazeny romantické barevné vesnice a městečka. Část spadá do Národního parku Cinque Terre. Dopravní parádou je železnice na pobřeží, která často vede tunely pod horami a na povrch vyjíždí jen do zastávek.

Sardinie

Itálie nabízí několik ostrovů, které stojí za návštěvu. Jedním z nejlepších je Sardinie. Pokladem ostrova je Národní park La Maddalena, kde je možné najít mezi malými ostrůvky neuvěřitelné odstíny moře a kouzelné zátoky. Výhodou dovolené na Sardinii je výborná letecká dostupnost.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h