Nenechte si ujít ve Španělsku

Větší ze dvou zemí Pyrenejského poloostrova nabízí víc než dovolenou, temperament a skvělé jídlo. Jen památek zapsaných na seznamu UNESCO je ve Španělsku 45. Na která krásná místa určitě nesmíte zapomenout?

Jedna z pláží Ibizy

Ostrov Ibiza, Baleáry, Španělsko

Barcelona

Slavné hlavní město Katalánska leží při pobřeží Středozemního moře na východě Španělska. Je nejnavštěvovanější v zemi. Slavnou památkou, která se nadále staví, je Sagrada Família architekta Antoni Gaudího. Dále stojí za vidění Museum Pabla Picassa, rozlehlé náměstí Plaça de Catalunya, populární ulice La Rambla, slavný fotbalový stadion Camp Nou a další.

Valencie

Živá a dynamická Valencie je po dlouhá století zemědělské a obchodní centrum střední části Španělska při Středozemním moři. Je skutečným domovem paelly, národního španělského jídla. Nenechte si ujít La Lonja de la Seda tzv. Hedvábnickou burzu, slavné zahrady Jardines del Turia v suchém korytě řeky, impozantní věže Torres de Serranos a Katedrálu s kaplí sv. Kalicha.

Málaga

Málaga je významné přístavní město na jihu Španělska, druhé největší v Andalusii. Za vidění stojí místní katedrála, jejíž výstavba začala v 16. století a trvala více jak 200 let. Dále nezapomeňte navštívit hrad Gibralfaro s výhledem na město. Zajímavé jsou i starobylá římská pevnost Alcazaba a římský amfiteátr. V Málaze se narodil Pablo Picasso, má zde muzeum i rodný dům.

Madrid

Hlavní město Španělska je skutečnou metropolí. Více než třímilionové velkoměsto na mírné náhorní plošině ve výšce 600 m n. m. je cílem poznávání na několik dní. Nevynechejte náměstí Plaza Mayor, náměstí Puerta del Sol, Královský palác (Palacio Real), sportovní senzaci fotbalového Realu Madrid - stadion Santiago Bernabéu, a mnoho muzeí.

Mallorca

Největší z Baleárských ostrovů vyniká krásnými plážemi. Paleta barev na pobřeží je nezapomenutelná. Zastavte se na plážích Cala Comptesa, Magaluf, Cala des Moro a Cala s’Almunia, Cala Llombards, Platja Es Trenc, Platja d’es Carbó a dalších. Mimo hlavní letoviska a hlavní sezónu se jedná o ráj cestovatelů díky přírodní rozmanitosti.

Menorca

Znalci cestovatelé říkají, že ostrov Menorca má vůbec ty nejkouzelnější pláže Španělska. Určitě zvažte návštěvu následujících: Cala Macarella a Macarelleta, Cala Mitjana a Mitjaneta, Son Saura a krásné výhledy v Cala’n Blanes. Menorca je také klidnější než sousední Mallorca, a nabízí tak podmínky pro relaxaci a příjemnou dovolenou.

Ibiza

Ibiza není jen vyhlášený ostrov letních večírků, je to i ideální cíl dovolené díky krásným plážím, zátokám, milým lidem a mnoha zajímavým památkám. Nejvíc středomořské parády zažijete na méně či více známých plážích Cala Salada, Cala Tarida, Cala Comte (Conta), Cala Bassa a dalších. Z atrakcí kromě klubů zkuste Akvárium Cap Blanc nebo jeskyni Cova de Can Marça.

Sierra Nevada

Ne každý ví, jak je to s nejvyššími horami Španělska. Pyreneje? Určitě ne. Jsou až třetí v pořadí. Nejvyšší horou Španělska je sopka na Kanárských ostrovech jménem Pico del Teide s 3 718 m n. m. Na španělské pevnině je nejvyšší pohoří Sierra Nevada na jihu země v Andalusii. Nejvyšší hora Pico de Mulhacén měří 3 482 m n. m. A pak následují Pyreneje s Pico de Aneto a 3 404 m n. m.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h