Záruka odjezdu na dovolenou

Vážení zákazníci, záruka odjezdu na dovolenou od Generali Česká pojišťovna a.s. byla poskytována k zakoupeným zájezdům do 21. 12. 2021.

Všechny zájezdy v naší nabídce jsou pořádány zákonně pojištěnými cestovními kancelářemi. V naší nabídce nadále najdete komplexní pojistné balíčky od UNIQA pojišťovna, a.s.

100% garance ZDARMA

Vážíme si přízně našich klientů, a proto bez ohledu na to, zda si u nás zakoupíte cestovní pojištění či nikoliv, dostanete od nás jako bonus záruku odjezdu na dovolenou.

Pouze Zájezdy.cz poskytují svým klientům záruku odjezdu na dovolenou od 27. 10. 2015 ke všem zakoupeným zájezdům českých cestovních kanceláří.

Záruku vám přinášíme ve spolupráci s Generali Česká pojišťovna a.s. a garantujeme vám, že v případě neuskutečnění zájezdu z důvodu potíží české cestovní kanceláře od nás obdržíte voucher na pořízení jiné dovolené přes Zájezdy.cz. tak, abyste si mohli zakoupit nový zájezd od jiné cestovní kanceláře a užít si svoji dovolenou.

Poskytnutí záruky je pojištěno exkluzivním pojištěním pro případ neuskutečnění zájezdu od Generali Česká pojišťovna a.s. Pokud voucher nebudete chtít využít, můžete u pojišťovny požádat o vyplacení pojistného plnění a obdržíte nejpozději do 30 dnů zpět 100 % uhrazených prostředků za neuskutečněný zájezd až do limitu 150 tisíc Kč na osobu.

Nebudete tedy muset několik měsíců čekat na vrácení svých peněz ze zákonného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku a navíc máte vždy jistotu, že dostanete zpět 100 % uhrazených prostředků za neuskutečněný zájezd.

Zájezdy.cz tímto produktem přináší jedinečnou dvojnásobnou ochranu svých klientů proti rizikům spojeným s případným krachem pořádající cestovní kanceláře. Navíc jako jediní na trhu zveřejňujeme přesné podmínky za jakých je záruka odjezdu na dovolenou poskytována včetně pojistných podmínek a nabízíme možnost přímého vrácení uhrazených prostředků za neuskutečněný zájezd bez zakoupení dalšího zájezdu.

Jak uplatnit záruku odjezdu na dovolenou

V případě, že pořádající česká cestovní kancelář vyhlásí úpadek, kontaktují naši prodejci všechny klienty a informují je o tom, co se stalo a jak mají postupovat. Každému klientovi bude nabídnut voucher vyplývající ze záruky odjezdu na dovolenou. Pokud nebudete chtít voucher získat a vybrat si náhradní zájezd, můžete naším prostřednictvím požádat u pojišťovny přímo o vyplacení 100 % uhrazených prostředků za neuskutečněný zájezd na svůj účet. Právo na uplatnění pojistného plnění u pojišťovny v případě převzetí voucheru přejde na Zájezdy.cz, a.s.

Záruka odjezdu na dovolenou je součástí každého zakoupeného zájezdu z nabídky agentury Zájezdy.cz, není však součástí služeb, které dle definice zákona č. 159/1999 Sb., nesplňují definici toho, co je zájezd, ani se nevztahuje na zájezdy zahraničních cestovních kanceláří. Zájezdem se rozumí kombinace minimálně dvou služeb cestovního ruchu (nejčastěji ubytování a doprava, či ubytování a strava), zájezdem naopak není samotné ubytování bez stravy, či jednodenní poznávací pobyty/výlety.

Pokud jste již v cílové dovolenkové destinaci a pořádající cestovní kancelář se dostane do potíží, pak se o vaši repatriaci a další náležitosti musí vždy postarat pojišťovna, u které byla zkrachovalá cestovní kancelář pojištěna. Tato povinnost pojišťovny vyplývá z českých zákonů.

Dokumenty ke stažení