Dovolená Srí Lanka (Cejlon)

Srí Lanka byla označena jako nejhezčí ostrov planety už prvními evropskými objeviteli. Z její krásy se můžete těšit i vy. Nabízí kombinaci odpočinkové dovolené na krásných plážích, návštěv muzeí drahokamů nebo výletů na čajovníkové plantáže. Díky tropickému podnebí lze navštívit Srí Lanku po celý rok. 


Poslední recenze Srí Lanka (Cejlon)

Hotel Royal Palms Beach *****, Srí Lanka (Cejlon), Kalutara, Waskaduwa
5
20. 11. 2018 | Piky
Datum pobytu: listopad 2018

5/5 - Úžasné
Až na to moře jsem si nemohla na nic stěžovat.. celá recenze
Hotel Tangerine Beach ***, Srí Lanka (Cejlon), Kalutara, Waskaduwa
4
2. 9. 2018 | Ing. Bohdan Kubiczek
Datum pobytu: srpen 2018

4/5 - Skvělé
Pobyt, transfer bez závad - s hvězdičkou. Avšak dělejte něco s leteckým přepravcem-nevyhovující-známka mínus 5. Čekat na přípoj v té po..rané Dubaji 18hodin? ve 21 století? Už u vstupu se nás ptala.... celá recenze
Hotel Royal Palms Beach *****, Srí Lanka (Cejlon), Kalutara, Waskaduwa
5
20. 8. 2018 | Móňa
Datum pobytu: srpen 2018

5/5 - Úžasné
Všem doporučuji , kdo si chce odpočinout , tak úžasné místo se vším všudy . Nic nechybí .... celá recenze

Srí Lanka

  • hlavní město: Šrí Džajavardanapura Kotte, předměstí Kolomba
  • měna: srílanská rupie
  • časový rozdíl oproti České republice: +3,5 letní čas +4,5 zimní čas

Srí Lanka, chudší a přece bohatá ostrovní země v Indickém oceánu. Nachází se v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Atraktivní exotika spojuje bohatství vlídných obyvatel, krásných přírodních podmínek a pěstování tradičních plodin. Největším městem je Kolombo (Colombo). Hlavním městem je jazykolam Šrí Džajavardanapura Kotte (Sri Jayawardenapura nebo také jen Kotte), které je předměstím právě slavného Kolomba.

Dovolená Srí Lanka

Dovolená na Srí Lance vás okouzlí exotickou atmosférou. Svět rozmanité přírody, kterou ovlivňuje tropické klima, je pro nás Středoevropany tajuplný. Srí Lanku je vhodné poznat, její kulturu, obyvatele, plantáže, přírodní skvosty, faunu i vše ostatní. Určitě podnikněte během pobytu výlety. Velké speciality ostrova: národní parky, antická města, vůně čajových lístků, západy slunce, pozorování velryb, tradiční tance, buddhismus a další.

Moře, hotely, atmosféra

Srí Lanka nabízí divoká přírodní pobřeží. Vryjí se do paměti. Typické jsou palmové háje přímo u zlatavých pláží. Moře je na Srí Lance tmavší než třeba v Karibiku a umí přinést i větší vlny. Ostrov je celkově zelenou zahrádkou. Na krásné pláže jako by navazoval přímo prales.

Hotely na Srí Lance mají tradiční atmosféru. Jsou zasazeny do tropických zahrádek s palmami. Pro pohodlí hostů nabízí často all inclusive stravování. Pokud hodláte poznávat ostrov během pobytu, k dispozici je stravování se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra na Srí Lance kombinuje krásnou přírodu a vlídnou kulturu. Ocitnete se v tropické zahrádce plné zeleně, která zahřeje u srdce. Lidé jsou přátelští a usměvaví, avšak určitě narazíte na místní problém s chudobou.

Nejzajímavější místa

Letoviskem číslo jedna je na Srí Lance pro naše turisty Kalutara. Další cíle s plážemi, které můžete vyzkoušet, jsou Bentota, Induruwa a Negombo. Srí Lanka samozřejmě není jen o letoviscích, je to ostrov netušených možností. Například královské město Kandy je druhé největší město ostrova, svou atmosférou a kulturou je ale jasnou jedničkou. Nejznámějším, největším a zřejmě i nejrůznorodějším je národní park Yala. Čekají na vás sloni, pávi, krokodýli, opice, levharti a další zástupci vzácné fauny.

V údolí hor kolem zmíněného Kandy jsou na každém kroku čajové plantáže. Nic nepatří ke Srí Lance tolik jako kvalitní čaj. Doporučujeme vyhlídku Lipton's seat, ze které uvidíte údolíčka, barevné kopce, čajové plantáže a za příznivého počasí i oceán. Specialitou na Srí Lance je také výšlap na posvátný Adam's peak. Za nejhezčí pláž na ostrově bývá považována Mirissa. Milovníky zvířat nadchnou místní želvy i skvělé podmínky pro pozorování velryb.