Dovolená Bodrum, Turecko

Dovolená v regionu Bodrum vás bude bavit. Bodrum je oblíbený pro svoji členitost a zeleň. Je dobře dostupný letecky, ceny ubytování i služeb jsou příznivé. Pobyt na vyhledávaném pobřeží s písečnými nebo oblázkovými plážemi si můžete zpestřit výlety za historickými památkami nebo přírodními krásami regionu.

+ Další lokality Turecko
275 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Bodrum

  • stát:Turecko
  • měna: 1 turecká lira
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Velká specialita Turecka. Region Bodrum na jihozápadě země. Kouzelně členité a zelené místo pro vaši dovolenou. Leží v Muğlanské provincii v Egejském regionu. Je odlišné od Turecké riviéry svou přírodní povahou. Leží blízko řeckých ostrovů Kos, Rhodos a Kalymnos. Na pobřeží regionu, které je dlouhé 1 100 km, se nachází mnoho známých letovisek. Bodrum a okolí je skvělé výchozí místo pro výlety.

Dovolená Bodrum

Dovolená v regionu Bodrum má velkou výhodu. Kombinuje kvalitní služby luxusních tureckých hotelů a klidnější přírodní prostředí členitého pobřeží. Je atraktivnější než tradiční Turecká riviéra. Hotely jsou více roztroušené a prostředí je klidnější. Bodrum vás uchvátí. Sezóna probíhá od května až do začátku října. Můžete se tak vyhnout náporu letních prázdnin. Nenechte si ujít během pobytu výlety.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita a čistota pláží jsou nesmírnými výhodami celé Egejské riviéry i okolí letoviska Bodrum. Sympatické menší pláže jsou na mnoha místech oceněny Modrou vlajkou čistoty a zaručují nejlepší koupání. Plážový servis se postará o vaše pohodlí a celá rodina si může užít radovánky v moři. Hotely jsou zpravidla blízko pláží. Většinou počítejte se zátokami, kde si moře užijí i nejmenší děti.

Hotely Bodrum

Nejvíce vyhledávanou formou ubytování na Egejské riviéře jsou kvalitní hotely s all inclusive stravováním. Vybrat si můžete hotely všech kategorií zpravidla blízko moře. Jednotlivé komplexy nabízí všechny potřebné služby pro příjemný pobyt. Samozřejmostí jsou bazény a zelené středomořské zahrady. Kromě all inclusive si můžete vybrat i snídaně nebo polopenzi.

Atmosféra

Atmosféru regionu Bodrum oceníte. Je klidnější, více přírodní, přátelská. Za pravým tureckým životem se můžete kdykoliv vydat do vnitrozemí. Na rozdíl od hlavní Turecké riviéry, tady potkáte místní život i u moře. Neváhejte se vydat na výlety, protože jih Egejské riviéry je k tomu jako stvořený.

Nejzajímavější místa

Region kolem letoviska Bodrum vyniká přírodou i atraktivními městy. Přímo ve městě Bodrum na vás čekají Mauzoleum - pozůstatky jednoho ze sedmi divů antického světa, Antické divadlo a Hrad sv. Petra. Nejlepšími letovisky v okolí jsou Turgutreis, Torba, Gümbet, Didim a Akyarlar. Řecké ostrovy Kos a Kalymnos jsou přes moře vzdáleny jen několik kilometrů.

Tipy na výlety

Region Bodrum vyniká krásnou přírodou a také tudy kráčela historie. Na výlety je jako stvořený. Za pozornost stojí především ruiny starověkého města Efesu – nejnavštěvovanější místo Turecka. Nachází se 170 km od Bodrumu, takže výlet je to celodenní.

Na celodenní výlet se můžete také vypravit do Pamukkale, oblasti charakteristické svými bílými travertiny a minerálními prameny. Navštivte během dovolené letovisko Marmaris. Vyniká krásnou pláží a přírodu zastupuje místní menší národní park.

Z Bodrumu jezdí výletní lodě a trajekty především na ostrovy Kos, Rhodos, ale i do tureckých měst jako např. Datçy nebo právě Marmarisu. Výlety na okolní ostrovy jsou na západě Turecka populární, připravte se ale na vysoké ceny palubních lístků (od 30 €). Oblíbené jsou i výlety lodí podél pobřeží s hostinami, a pokud vás lákají přírodní krásy, vydejte se na plavbu po řece Dalyan.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: