Dovolená Egypt

Egypt, to jsou široké písečné pláže, podmořský korálový svět, světoznámé historické památky a zároveň cenově dostupné luxusní ubytování. Nejoblíbenější egyptské turistické destinace Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh vám poskytnou zázemí se službami na velmi vysoké úrovni.

+ Další lokality Egypt
491 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Egypt

Hlavní metropolí Egypta je Káhira. Egypt je kolébkou nejstarších starověkých civilizací a oplývá řadou světově významných a historicky proslulých památek. V zemi faraónů je co k vidění. Můžete navštívit pyramidy v Gíze střežené Sfingou, údolí králů, chrám v Luxoru nebo chrámový komplex v Karnaku a mnoho dalších, neméně významných památek.

Egyptská letoviska, plná slunce, poskytují celoročně pobyty u křišťálově průzračného Rudého moře. V nabídce najdete řadu poznávacích zájezdů a oblíbenými se staly plavby lodí po Nilu i s pobyty u moře.

Dovolená Egypt

Dovolenou v Egyptě si můžete díky teplému podnebí a především za přijatelnou cenu dopřát celoročně!
Zejména v zimním období patří Egypt k nejnavštěvovanějším destinacím.

Důvodů je hned několik:

 • Ze zimy do tepla se dostanete levně a rychle, cca po čtyřech hodinách letu
 • Užijete si teplých dnů a slunečních paprsků, kterých je u nás od podzimu do jara poskromnu
 • Můžete se opalovat, koupat v moři nebo jen tak relaxovat u bazénu
 • Poznejte bohatou historii Egypta a navštivte starověké památky, výběr fakultativních výletů je široký
 • Každý den najdete v nabídce nové zájezdy Last Minute s aktuálními slevami
 • Na své si přijdou nejenom milovníci proslulých starověkých památek a pyramid, ale i krás podmořského světa a korálových útesů Rudého moře
 • Hotely poskytují širokou nabídku služeb a stravování formou all inclusive s bohatým výběrem jídel a nápojů co hrdlo ráčí

Klimatické podmínky a teplota moře

V Egyptě je celoročně teplo. V létě se teploty vyšplhají až ke 40 °C. V zimě dosahují přes den až 30°C. V tomto období je však velký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. V noci je chladno a teplota vzduchu může klesnout až k 10°C.

Během letního období se už od května do konce října pohybuje teplota moře od 26 - 30°C. Na jaře a na podzim se teplota moře pohybuje v rozmezí 23 - 25°C a cca o stupeň méně má voda v zimě.

Pobyty u moře a pláže

Podmořský svět křišťálově průzračného Rudého moře je plný pestrobarevného života. Dokáže uspokojit i náročné milovníky potápění a šnorchlování. Pláže bývají převážně písečné nebo je vstup do moře v blízkosti korálových útvarů umožněn přes mola. U každé nabídky zájezdů najdete v popisu hotelu informaceme o jaký typ pláže se jedná.

Užitečné rady a cestovní informace

 • Do Egypta potřebujete cestovní pas s min. platností 6 měsíců do doby návratu
 • Pro vstup do Egypta potřebujete vízum, které lze jednoduše vyřídit hned při nákupu zájezdu
 • Platidlem je egyptská libra nebo lze platit americkými dolary, eury a v resortech i kartou, ale možnost si předem ověřte
 • Časový rozdíl oproti České republice je +1 hodina
 • Vodu pijte výhradně balenou nebo podávanou v restauraci
 • V Africe je oproti Evropě rozdílná střevní mikroflóra, takže pokud máte slabší žaludek, raději se vyhýbejte salátům, které se perou pod obyčejnou tekoucí vodou
 • Na případné střevní potíže doporučujeme účinný lék Antinal, který zakoupíte v každé místní lékárně
 • Nezapomeňte si přibalit ochranu proti slunečním paprskům s vyšším UV faktorem a také doporučujeme ochranné prostředky proti komárům a hmyzu
 • Při nákupech musíte s obchodníky smlouvat, jsou na to zvyklí a cena zboží většinou spadne o víc jak polovinu

Egyptské hotely a letoviska

Hotelové komplexy se nachází podél pobřežních letovisek Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh nebo leží mimo jejich centra, například El Quseir, Makadi Bay či Safaga.

Zcela běžně se v hotelových resortech nachází několik bazénů, skluzavky nebo aquapark, koutky pro děti, animační programy pro malé i dospělé, nechybí i několik barů, jídelen, restaurací A´la carte, obchůdků, wellness či fitness apod.

Náš TIP na správný výběr dovolené?

Věnujte pozornost podrobnému popisu nabídky zájezdu. Informace o ubytování, vybavení a služby, způsob stravování, typ pláže a její vzdálenost od hotelu. Přečtěte si i klientské recenze, aby jste si udělali ucelený obrázek o místě pobytu.

Egyptská gastronomie

Z bohaté a pestré nabídky evropských i egyptských jídel, zeleniny, ovoce i sladkostí, včetně ryb si vybere každý. Typické pokrmy, které zde můžete ochutnat je Hummus - pyré z vařené cizrny, Babagannuš - omáčka z grilovaných lilků, Kofta - kořeněné mleté maso na špízu, které se pomalu griluje Wara aanab nebo vinný list plněný rýží, případně i mletým masem.

Všude přítomné bary nabízí zdarma, v rámci služeb all inclusive, nápoje místní výroby od 10 hodin až do pozdního večera, a to i v době půstu, islámského svátku Ramadán.

Fakultativní výlety

Z široké a pestré nabídky fakultativních výletů od mnoha cestovních kanceláří si vybere určitě každý.

Sfinga a pyramidy v Gíze

Atraktivní a nejžádanější je výlet do Káhiry, spojený s návštěvou pyramid v Gíze a Sfingy.

Město Asuán na Nilu

Bývá využíván jako výchozí bod pro plavbu po Nilu. Kolem celého Asuánu je jenom poušť, která sahá až k řece.

Chrám bohyně Isis - ostrov Philae

Chrám byl založený v roce 350 př. n. l. a byl významným náboženským centrem zejména v řecko-římské době. Isis byla v období nadvlády Římanů považována za jednu z nejdůležitějších bohyní a uctívali ji po celé Římské říši.

Abú Simbel

Chrámy leží u hranic Súdánu. Z důvodu výstavby nové Asuánské (Násirovy) přehrady hrozilo jejich zatopení. UNESCO chrámy přemístilo na vyšší místo.

Chrám Kom Ombo

Je rozdělen do dvou částí, které jsou zasvěceny bohu Horovi a Sobekovi. Velká část chrámu je poničena vlivem zemětřesení a záplavami.

Chrám Edfu

Velmi zachovalý chrám Edfu je zasvěcený bohu Horovi.

Luxor

Na východě břehu Nilu v Luxoru naleznete spousty chrámů a také komplex Karnak. Na západním pobřeží pak můžete navštívit Údolí králů, Hatšepsutin chrám a Memnónovy kolosy.

Údolí králů - pohřebiště faraonů Nové říše

Doposud bylo objeveno 62 hrobek z nichž nevýznamnějším nálezem je Tutanchamonova hrobka.

Poznávací zájezdy do Egypta

V době chladného evropské podnebí, kdy nejsou v Egyptě tropická vedra, je deálním časem pro uskutečnění poznávacích zájezdů do Egypta.

Mezi nejatraktivnější cesty za poznáním patří Plaby po Nilu, nejdelší řece na světě se zastávkami na prohlídky historických památek. Oblíbené jsou např. poznávací zájezdy Hatšepsut, Malý okruh Egyptem nebo To nejlepší z Egypta atd.

Poznávací zájezdy i plavby po Nilu lze také kombinovat s pobyty a odpočinkem u moře. K viděni jsou všechny významné egyptské památky, od pyramid, které patří k jednomu ze sedmi divů světa až po unikátní hrobky faraónů Nové říše.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: