Dovolená Menorca Španělsko

Menorca je druhým největším ostrovem souostroví Baleáry. Nabízí klidnější turistické prostředí než sousední Mallorca. Velkou výhodou ostrova jsou značené turistické i cyklistické trasy. Obdivovat můžete mnoho tradičních řemesel, která se zde vyvíjela před cestovním ruchem. Dovolená na Menorce je inspirací k odpočinku.


Poslední recenze Menorca

Aparthotel Sol Parc **, Španělsko, Menorca, Son Parc
4
20. 9. 2019 | Pingpong
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Velmi slušné, opravdu příjemná dovolená. Nejlepší pro děti 5-15 let. V blízkosti je i aquapark a mají se kde vyřádit, na pláži se neutopí a personál byl k malé velmi milý.. celá recenze
Club Hotel Aquamarina ***, Španělsko, Menorca, Arenal d'en Castell
3
5. 9. 2019 | JV
Datum pobytu: září 2019

3/5 - Průměr
viz shrnutí . celá recenze
Aparthotel Sol Parc **, Španělsko, Menorca, Son Parc
4
20. 8. 2019 | tuntavala
Datum pobytu: srpen 2019

4/5 - Skvělé
Pozitivni!. celá recenze

Menorca

  • Stát: Španělsko 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Druhý největší ostrov Baleárského souostroví se jmenuje Menorca a je báječnou možností pro strávení dovolené. Zatímco ostatní ostrovy se v uplynulém století rozvíjely vlivem cestovního ruchu, na Menorce převládala řemesla a zemědělství. Díky tomu jsou místní pláže a krajina velmi dobře zachovalé. Do povědomí veřejnosti se nyní stále více dostávají jména nejlepších letovisek na Menorce Ciutadella de Menorca, Arenal d'en Castell, Cala'n Bosch a Cala Galdana.

Dovolená Menorca

Menorca je nádherná středomořská zahrádka a druhý největší ostrov Baleárů. Hlavním městem je Mahón. Na ostrov obvykle letecky proudí menší počty turistů než na Mallorcu a Ibizu, takže je ideální pro vyznavače aktivního odpočinku. Výbornou volbou je také pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky. Dovolená na Menorce potěší každého, na ostrově načerpáte nové síly.

Moře, hotely, atmosféra

Mnoho pláží na pobřeží Menorcy si zachovává svůj původní ráz a divoký charakter. Většina z nich je spíše menší, písečná a velmi malebná. Romantika pobřeží a ostrova celkově je nekonečná. Moře je průzračně čisté a tyrkysově modré.

Turistický ruch zažívá rozmach hlavně v poslední době, na ostrově vyrostlo mnoho nových hotelů a v provozu je také více kempů a apartmánů. Ostrov stojí trochu v pozadí zájmu sousedních Mallorcy a Ibizy, čehož mohou při výběru letoviska i ubytování využít rodiny s dětmi a milovníci klidu a odpočinku. Některé hotely rády poslouží kompletním stravováním all inclusive

Prostředí ostrova je více klidné, plné kouzelných míst zachovalé středomořské přírody. Dvě větší města Ciutadella de Menorca a Mahón nabízí i bohaté kulturní a zábavní vyžití. Vydejte se poznat krásy Baleárských ostrovů, Menorca je oázou klidu a krásné přírody, je jako stvořená pro výlety.

Nejzajímavější místa

Na Menorce jsou nejoblíbenějšími letovisky u moře Ciutadella de Menorca, Arenal d'en Castell, Cala'n Bosch a Cala Galdana. Po celém ostrově jsou rozesety megalitické památky nejstarších civilizací, Menorce se proto někdy říká muzeum pod širým nebem. V roce 1993 byla Menorca prohlášena biosférickou rezervací, každý kout přírody je jedinečný. Hlavní město Mahón nabízí zajímavou architektonickou směsici hispánského a koloniálního stylu, jemuž dominuje Anglická pevnost. Množství pozoruhodných historických budov v přístavu střeží další pevnosti La Mola a Marborough.