Nenechte si ujít v Řecku

Řecko je jednička letecké dovolené pro naše turisty. Krásná jihoevropská země je plná kouzelných míst k navštívení. Pojďte se s námi podívat na největší lákadla.

Panorama Athén, Řecko

Panorama Athén, Řecko

Olympie

Západ Peloponéského poloostrova proslavilo archeologické naleziště a město Olympie. Celosvětově známé dějiště Olympijských her reprezentují zbytky stadionů a běžeckých drah. Mimo spousty památek se zde nachází Diův chrám, ve kterém stála obří slonovinová socha Dia, původně jeden ze sedmi divů světa.

Delfy

Významné Delfy jsou jedním z nejvyhledávanějších archeologických nalezišť v Řecku. Mezi ostatní patří Atény a Olympie. Na kopci nedaleko současných Delf se nachází ruiny původní věštírny, Apollónova chrámu, divadla s hipodromem a nejzachovalejší starověký stadion v Řecku. Tam probíhaly každé 4 roky Pýthijské hry k poctě boha věštby, Apollona. Delfy byly podle starých Řeků pupkem světa.

Thessaloniki

Soluň, druhé největší město v zemi se nachází v severní části, je neoficiální metropolí řecké Makedonie a správní středisko oblasti Střední Makedonie. Město je proslulé bohatým kulturním životem a byzantskými památkami, z nichž nejznámější jsou městské hradby, Bílá věž či turecké lázně. Mimo jiné se zde nachází plno muzeí a uměleckých galerií.

Meteora

Meteora je unikátní oblast Thesálie v Řecku se skalním městem, které ční vysoko nad okolní terén. Tzv. Monastýry na vrcholcích bizarních slepencových skal lákají turisty z celého světa. Kláštery zde vznikly díky naprosté izolovanosti od okolního světa ve 14. až 16. století. Dnes dodávají místu neopakovatelnou mystickou atmosféru. V roce 1988 byly kláštery Meteora zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Athény

Nejvíce památek v celém antickém Řecku hledejte v hlavním městě Athénách. Po celém světě jsou známy místní odkazy staré kultury Akropole, Pantheon, Agora či Dionýsův chrám. Nevynechejte největší řecký přístav Pireus, lanovku vyjeďte na vrchol Lykavittos, dopřejte si procházku Národními zahradami a především večeři v některé z taveren ve čtvrti Monastiraki, odkud budete mít úžasný výhled na osvětlenou Akropoli.

Santorini

Santorini je jedno z největších lákadel Řecka. Symbolem sopečného ostrova se stala městečka Fira a Oia na útesech s architekturou bílých fasád a převážně modrých střech domů a kostelů. Vulkanické přírodní divy v kombinaci s lidskými sídly lákají na ostrov návštěvníky z celého světa. Vyhledávané jsou roztroušené apartmány s bazény a výhledem na moře a další části ostrova.

Kréta

Nejvíce oblíbený cíl letní dovolené v Řecku je Kréta. Největší řecký ostrov je neuvěřitelně pestrý. Vyniká kombinací přírodních senzací, jakou je soutěska Samaria, a nádherných antických památek, kterým jednoznačně vévodí minojský palác Knóssos. Dalšími perlami jsou benátské přístavní město Rethymnon, pevnost Spinalonga či paláce Faistos a Kató Zakros.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h