7 věcí, které můžete dělat v rakouských Alpách, i když nejste lyžař

Do Rakouska můžete jezdit celý rok a pokaždé bude co dělat. I v zimě, pokud nejste lyžař, máte mnoho možností. Ať už jste rodiče s dítětem, které je ještě moc malé na lyže, nebo jen tentokrát nechcete lyžovat.

Zimní Vorarlbersko, Rakousko

1. Rakousko je symbolem wellness

Rakousko je nejen plné kvalitních lyžařských středisek, ale i termálních lázní s wellness. Od termálních bazénů s výhledem na vrcholy hor přes saunové světy až po wellness procedury. Vedle wellness je v termálních lázních i vyžití pro děti jako jsou aquaparky s tobogány a brouzdaliště. Poznejte například Tauern Spa v Kaprunu.

2. Sáňky, legrace pro všechny

Množství areálů disponuje sáňkařskou nebo bobovou dráhou. I přestože nejste lyžař, můžete si sněhu užít a to i s menšími dětmi. A taková čtrnáctikilometrová Wildkogel Arena v Salcbursku je nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhou světa.

3. Běžky, výzva nejen pro sportovce

I když vám sjezdovky ani snowboard nic neříkají, možná jste příznivcem běžkování a prostoru pro krásný sport je v Rakousku víc než dost. Ramsau am Dachstein vám nabídne luxusní stopu.

4. Procházky zasněženou krajinou

A to je to nejjednodušší. Můžete jít na dlouhou procházku na celý den a nebo se jen večer projít před večeří. Projděte se kolem jezera Zeller v Zell am See.

5. Nahoře nemusíte jen lyžovat

Vyjeďte si nahoru lanovkou a užijte si výhledy na hřebeni. Na Dachsteinu je ledová jeskyně, vyhlídka a samozřejmě se tam můžete dobře najíst. Celá oblast Schladmingu je prostě pohádka pro každého.

6. Muzea a hrady, hurá za kulturou

Ve větších městech najdete vždy nějaké muzeum. Například v Kaprunu zaujme Vötter's Vehicle Museum. Ve městech navíc slouží i dobře vybavená dětská hřiště. Z hor do historického Salzburgu je to také cobydup.

7. Trocha lenošení neuškodí

Ať už to bude na terase s dobrou knihou nebo v posteli s křížovkou. Jste na dovolené a ta je přece především o odpočinku a nabírání sil. A každý je nabírá jinak a po svém. Odpočívejte třeba v regionu nejposvátnějším, Tyrolsku.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h