Dovolená Bulharsko

Pojeďte s námi do Bulharska. Čekají na vás písečné pláže u Černého moře i vysoká pohoří, která můžete zdolávat na kole či pěšky. Středomořské klima na bulharském pobřeží je pro vaši dovolenou ideální. Stejně tak moře s pozvolným vstupem vhodným i pro malé děti. Na dovolenou do Bulharska můžete cestovat autem, autobusem i letecky. 

Hotel KOTVA
200 m od pláže Nízká záloha 990 Kč Letecky do 10 000 Kč VČETNĚ POPLATKŮ
Hotel ROYAL BAY
Nízká záloha 990 Kč Letecky do 10 000 Kč VČETNĚ POPLATKŮ

Poslední recenze Bulharsko

Hotel Plovdiv ***, Bulharsko, Primorsko
5
9. 10. 2018 | Jirka
Datum pobytu: srpen 2018

5/5 - Úžasné
Nejsme nároční, nám vše vyhovovalo.. celá recenze
Hotel Festa Pomorie Resort ****, Bulharsko, Pomorie
4
4. 10. 2018 | Dáša
Datum pobytu: září 2018

4/5 - Skvělé
Celkový dojem kazil pouze uklid podlahy (hodně písku z pláže) a "hustý" vstup do moře.. celá recenze
Penzion Černo More **, Bulharsko, Pomorie
5
4. 10. 2018 | Pavel
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
Užili jsme si to.. celá recenze

Bulharsko

  • hlavní město: Sofie
  • měna: 1 bulharský lev (Lv) 
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Dovolená Bulharsko

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem. Pokud dáváte přednost pozemní dopravě, auto nebo autobus jsou vhodná možnost. Užijte si krásnou dovolenou v Bulharsku za rozumné peníze.

Bulharsko je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů. Bohatá nabídka všech zájezdů umožňuje spousty Last Minute nabídek do Bulharska, u kterých můžete výrazně ušetřit. 

Turisté v Bulharsku obvykle kombinují stravování v hotelu formou snídaní nebo polopenze s levnými restauracemi. Hotely ale také nabízí možnost all inclusive stravování.

Kultura 

Jihoslovanský národ je v mnohém podobný našemu, avšak najdeme i výrazné rozdíly. Zejména v jazyce a písmu – Bulhaři používají cyrilici. Místní majitelé hotelů a restaurací proto uvádí důležité informace i jídelní lístky v jiných jazycích, zejména i češtině. Většina Bulharů je věřících, většinou jsou pravoslavní, i když najdou se mezi nimi v menší míře i muslimové (Pomaci).

Bulharská kuchyně

Bulharská kuchyně je vzácná směsice středoevropských, východoevropských, balkánských, tureckých a řeckých vlivů. Jídlo je v Bulharsku levnější než u nás, a to je velká výhoda pro všechny, kteří chtějí kombinovat stravování v hotelu a restauracích. Vyzkoušejte šopský salát s balkánských sýrem, tradiční polévky, ryby a maso na mnoho způsobů a dobré místní pečivo.

Atmosféra

Prostředí na pobřeží Černého moře je nádherné. Ocení je celé rodiny díky nízkým cenám služeb a dobrému přístupu do moře. Je navíc možné vybrat si živá střediska plná nočního života, nebo naopak velmi klidná obklopená zelení jako stvořená k odpočinku. Bulharsko se pyšní mnoha chráněnými přírodními lokalitami, které mohou zpestřit atmosféru dovolené.

Nejzajímavější místa

Pro turisty směřující do Bulharska jsou nejzajímavější přímořská letoviska u Černého moře. Vůbec největší je Slunečné pobřeží s mnoha hotely všech kategorií. Na ně plynule navazuje Svatý Vlas orientovaný netradičně k jihu. Sympatické městečko na úzkém poloostrově s kouzelnými starými domy z 19. století se jmenuje Sozopol. Unikátní starobylé památky z dob antiky hledejte v městečku Nesebar.

Další rekreační zónou podobnou Slunečnému pobřeží jsou Zlaté písky. Nedaleko nich vyniká Albena jako lázeňský komplex, letovisko a městečko severně od Varny. Naopak na jihu země nedaleko Burgasu lze doporučit dvě malebná střediska na poloostrovech vystrčených jemně do moře Primorsko a Kiten.