Dovolená Fujairah Spojené arabské emiráty

Východně položený Fujairah je nejkrásnějším emirátem orientálních Spojených arabských emirátů. Díky pohoří Hajar je na poměry pouštního státu velmi zelený a místní obyvatelé se věnují i zemědělství. Dovolená ve Fujairahu je ideální možností, jak poznat orientální svět a užít si výjimečný pobyt u moře.


Poslední recenze Fujairah

Iberotel Miramar Al Aqah Beach Resort *****, Spojené arabské emiráty, Fujairah, Al Aqah
5
22. 7. 2019 | Veronika S.
Datum pobytu: červenec 2019

5/5 - Úžasné
Celkově jsme z hotelu nadšeni a rádi se sem vrátíme . celá recenze
Fujairah Rotana Resort & Spa *****, Spojené arabské emiráty, Fujairah, Al Aqah
4
1. 5. 2019 | Jitka
Datum pobytu: duben 2019

4/5 - Skvělé
Celkově jsme byli spokojení, zejména služby personálu na vysoké úrovni. Škoda, že jsme se trefili do období (3 dny), kdy bylo moře zelené a byly zde medůzy, které žahaly.. celá recenze
Fujairah Rotana Resort & Spa *****, Spojené arabské emiráty, Fujairah, Al Aqah
4
19. 11. 2018 | Anna
Datum pobytu: říjen 2018

4/5 - Skvělé
Hotel působí čistým a příjemným dojmem, personál ochotný a usměvavý. Ománský záliv je opravdu nádherný, pláže krásně čisté. . celá recenze

Fujairah

  • stát: Spojené arabské emiráty 
  • měna: 1 dirham 
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Fujairah je zvláštní emirát, není to jen pouštní region jako většina země. Příroda je zde rozmanitější, hory vyšší, pobřeží zajímavější a moře pestřejší. U pláží vyrostlo mnoho krásných luxusních hotelů, které se postarají o zázemí návštěvníkům. Pohoří Hajar odděluje emirát Fujairah od zbytku země. V některých částech emirátu sahá až k moři a vytváří mohutné panorama.

Dovolená Fujairah

Ve Fujairah zažijete krásnou dovolenou, která je odlišná od pobytů v Dubaji. Všechny primáty a „nej“ emirátů můžete vyměnit za klidnější destinaci u pohádkového moře, přitom ve vyhřáté exotice. Ve Fujairah jsou skvělé podmínky pro dovolenou od konce dubna do konce října. V zimě je zde trochu chladněji než ve zbytku země a více prší. Pobřeží Ománského zálivu je moc hezké a dopřeje vám radovánky v moři podle chuti.

Pobřeží, moře a pláže

V emirátu Fujairah na vás čekají prostorné několik desítek metrů široké písečné pláže, které jsou zpravidla poloprázdné. Hotely se starají o své části pláží a nabízí nadstandardní plážový servis. Letovisko Fujairah je vyhledávaným místem pro potápění. Žije zde řada pestrobarevných ryb a korálů, setkat se můžete také se žraloky či želvami.

Hotely ve Fujairah

Standard hotelů ve Spojených arabských emirátech je vysoký. Překvapí vás luxusně zařízené pokoje, skvělé služby hotelového personálu a pečlivě připravené pláže pro koupání v moři. Zázemí hotelů ve Fujairah by mělo být zážitkem. Nechybí bazény a wellness služby. Nejvíce hotelů najdete severně od centra Fujairah a mezinárodního letiště.

Atmosféra

Ve městě Fujairah se snoubí tradiční život s moderním. Symbolem je rychlý rozmach a stále více se rozšiřující nabídka a servis pro turisty. Západní život sem proniká stále více, podobně jako do celých emirátů. V moderní části města jsou vybudovány banky a sídla mezinárodních firem a také turistické centrum.

Nejzajímavější místa

Jen 12 km od Fujairah uvidíte portugalskou pevnost s názvem Bitnah. O kousek níže pod pevností je Staré město, postupně zde vznikne skanzen. Velmi významným je pro Fujairah přístav. Bavíme se o jediném emirátu zcela bez ropy, který spoléhá hodně na příjmy z turistiky, proto se své hlavní město snaží modernizovat a otevřít světu. Za vidění také stojí strážní věže a hradby. Centrum města začíná být moderní metropole.

Tipy na výlety

Výlety po emirátech je nejlepší svěřit specializovaným odborníkům, kteří vám dopřejí nejoblíbenější atrakce v poušti nebo ve vzduchu. Lze se vydat do dalších zajímavých měst Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah, hlavně Dubaje. Senzační jsou různé lodní výlety, letecké výlety a oblíbené safari do pouště. Lze vyrazit i na netradiční výlety, například džípy do hor nebo na ománský poloostrov Mousandam za potápěním nebo jen na prohlídku skalnatých útesů a delfínů. Potápění je celkově místní doména.