Dovolená Fujairah, Spojené arabské emiráty

Východně položený Fujairah je nejkrásnějším emirátem orientálních Spojených arabských emirátů. Díky pohoří Hajar je na poměry pouštního státu velmi zelený a místní obyvatelé se věnují i zemědělství. Dovolená ve Fujairahu je ideální možností, jak poznat orientální svět a užít si výjimečný pobyt u moře.

43 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Fujairah

  • stát: Spojené arabské emiráty 
  • měna: 1 dirham 
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Fujairah je zvláštní emirát, není to jen pouštní region jako většina země. Příroda je zde rozmanitější, hory vyšší, pobřeží zajímavější a moře pestřejší. U pláží vyrostlo mnoho krásných luxusních hotelů, které se postarají o zázemí návštěvníkům. Pohoří Hajar odděluje emirát Fujairah od zbytku země. V některých částech emirátu sahá až k moři a vytváří mohutné panorama.

Dovolená Fujairah

Ve Fujairah zažijete krásnou dovolenou, která je odlišná od pobytů v Dubaji. Všechny primáty a „nej“ emirátů můžete vyměnit za klidnější destinaci u pohádkového moře, přitom ve vyhřáté exotice. Ve Fujairah jsou skvělé podmínky pro dovolenou od konce dubna do konce října. V zimě je zde trochu chladněji než ve zbytku země a více prší. Pobřeží Ománského zálivu je moc hezké a dopřeje vám radovánky v moři podle chuti.

Pobřeží, moře a pláže

V emirátu Fujairah na vás čekají prostorné několik desítek metrů široké písečné pláže, které jsou zpravidla poloprázdné. Hotely se starají o své části pláží a nabízí nadstandardní plážový servis. Letovisko Fujairah je vyhledávaným místem pro potápění. Žije zde řada pestrobarevných ryb a korálů, setkat se můžete také se žraloky či želvami.

Hotely ve Fujairah

Standard hotelů ve Spojených arabských emirátech je vysoký. Překvapí vás luxusně zařízené pokoje, skvělé služby hotelového personálu a pečlivě připravené pláže pro koupání v moři. Zázemí hotelů ve Fujairah by mělo být zážitkem. Nechybí bazény a wellness služby. Nejvíce hotelů najdete severně od centra Fujairah a mezinárodního letiště.

Atmosféra

Ve městě Fujairah se snoubí tradiční život s moderním. Symbolem je rychlý rozmach a stále více se rozšiřující nabídka a servis pro turisty. Západní život sem proniká stále více, podobně jako do celých emirátů. V moderní části města jsou vybudovány banky a sídla mezinárodních firem a také turistické centrum.

Nejzajímavější místa

Jen 12 km od Fujairah uvidíte portugalskou pevnost s názvem Bitnah. O kousek níže pod pevností je Staré město, postupně zde vznikne skanzen. Velmi významným je pro Fujairah přístav. Bavíme se o jediném emirátu zcela bez ropy, který spoléhá hodně na příjmy z turistiky, proto se své hlavní město snaží modernizovat a otevřít světu. Za vidění také stojí strážní věže a hradby. Centrum města začíná být moderní metropole.

Tipy na výlety

Výlety po emirátech je nejlepší svěřit specializovaným odborníkům, kteří vám dopřejí nejoblíbenější atrakce v poušti nebo ve vzduchu. Lze se vydat do dalších zajímavých měst Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah, hlavně Dubaje. Senzační jsou různé lodní výlety, letecké výlety a oblíbené safari do pouště. Lze vyrazit i na netradiční výlety, například džípy do hor nebo na ománský poloostrov Mousandam za potápěním nebo jen na prohlídku skalnatých útesů a delfínů. Potápění je celkově místní doména. 

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: