Dovolená Istrie, Chorvatsko

282 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Istrie

  • Stát: Chorvatsko
  • Měna: 1 chorvatská kuna
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Příjemný a společně se severní Itálií nejbližší cíl dovolené u moře je malebný chorvatský poloostrov Istrie. Zejména na jeho západním pobřeží jsou návštěvníkům k dispozici klidná letoviska rodinného typu s hojnou zelení. Jednotlivé romantické zátoky nabízí neopakovatelný pohled na západ slunce na mořské hladině. Pokud to dálniční spojení dovolí, na Istrii jste už za sedm až osm hodin cesty. Centrem poloostrova je starobylá Pula. Nejznámější letoviska jsou Umag, Novigrad, Poreč a Rovinj.

Dovolená Istrie

Na poloostrově Istrii vás čeká vše od krásného prostředí u moře s přírodními plážemi přes přívětivé obyvatele a zajímavou starobylou kulturu až po výborné turistické zázemí v podobě klidného a rodinného ubytování. Istrie je ideálním cílem dovolené autem po vlastní ose nebo autobusem. Přes Rakousko a Slovinsko vás čeká svižná cesta po dálnicích. Poloostrov je vhodný pro pořádání výletů za přírodními zajímavostmi i kulturními odkazy. Pobyt si lze zpestřit lodními výlety po okolních ostrovech, vyhlídkovými lety nebo vyjížďkou na koních či oslících. Istrie nabízí také ideální podmínky pro cyklistiku. Díky četným Last Minute zájezdům na Istrii můžete při nákupu dovolené ušetřit.

Pobřeží, moře a pláže

Pobřeží chorvatské Istrie je velmi atraktivní pro příjemnou rodinnou dovolenou u moře. Západní pobřeží poloostrova nabízí mnoho přírodních i uměle upravených pláží s oblázky nebo betonovými stupni. Výhodou takového typu pobřeží je velmi čistá nezvířená voda. Pláže lemují četné a husté piniové porosty.

Hotely na Istrii

Istrie je podobně jako celé Chorvatsko domovem mnoha rodinných pensionů a apartmánů. Můžete si ale vybrat i z kvalitnějších hotelů, které pamatují na všechny důležité služby pro turisty. Návštěvníci Istrie obvykle využívají stravování formou snídaní nebo polopenze. K dispozici jsou i kvalitní hotely s all inclusive stravováním.

Atmosféra

Nejsevernější pobřeží Chorvatska na Istrii okouzlí návštěvníky klidnou atmosférou báječné dovolené u moře pro celou rodinu. Mořská hladina se třpytí, jemné vlnky se lámou na pobřeží. V malých restauracích to žije, piniové lesy šustí ve větru. Lidé jsou milí a vy si odvážíte krásné zážitky ze své dovolené.

Nejzajímavější místa

Malebný poloostrov na samotném západě Chorvatska nabízí nejen mnoho klidných přímořských letovisek, ale také nespočet možností na zajímavé výlety. Na západním pobřeží jsou největší a nejvyhledávanější letoviska od severu směrem na jih Umag, Novigrad, Poreč a Rovinj. Historickým jádrem poloostrova je šedesátitisícová Pula. Nedaleko ní leží další zajímavé letovisko Medulin. Na východě poloostrova se pod masívem Učka se stejnojmenným přírodním parkem nachází někdejší lázeňské letovisko rakousko-uherských boháčů, město Opatija

Tipy na výlety

Z přírodních zajímavostí jsou velmi atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas asi 11 kilometrů severovýchodně od Poreče. Doporučujeme také ostrovní Národní park Brijuni nedaleko Puly. Z hlediska kulturních památek je Istrie poseta odkazy římské kultury. Nejzajímavější je Pula se svým starořímským amfiteátrem, dříve bojištěm gladiátorů, dnes významnou koncertní a festivalovou scénou. V Poreči směrem na sever stojí Eufráziova bazilika zapsaná na seznamu UNESCO pro své výjimečné byzantské mozaiky.

Jen last minute
Poukaz COVID Poukaz COVID
Zadaný kód není platným poukazem COVID.
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: