Dovolená Kalábrie, Itálie

Typ nabídky: standardní nabídka
169 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Kalábrie

  • Stát: Itálie 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Krásným koutem Apeninského poloostrova je italský region Kalábrie. Leží na samotném jihu „italské boty“. Nabízí nejen malebná přímořská letoviska, ale i velké množství historických památek a jedinečných přírodních lokalit. Kalábrie je ekonomicky nejchudší region Itálie, ale nejbohatší na přírodní poklady a nejkrásnější pláže v zemi. Tady se zahledíte do tyrkysové mořské vody a uvidíte až na dno. V Kalábrii nejvíce bodují romantická letoviska Capo Vaticano a Tropea.

Dovolená Kalábrie

Kalábrie je jihoitalský klenot, jehož popularita v poslední době stoupá. Turisté poznali, že se vyplatí cestovat letecky, autem nebo autobusem až na jih Apeninského poloostrova, aby se ocitli na těch nejhezčích plážích Itálie. Panuje tam i nejteplejší počasí v rámci země a v moři se dá koupat od června do začátku října. Dovolená v Kalábrii vás velmi příjemně překvapí a přiměje se do malebného regionu vrátit. Pobyt u moře mohou zpestřit výlety po okolní hornaté krajině. Pokud máte zájem ušetřit, sledujte pravidelně nabídku Last Minute zájezdů do Kalábrie. 

Pobřeží, moře a pláže

Největší předností Kalábrie jsou menší nepřeplněné pláže, které jsou nejkrásnější a nejromantičtější v Itálii. Mnoho pláží je sevřeno mohutnými skalními masívy. Spíš menší letoviska nabízí vhodné prostředí pro rodiny s dětmi, které touží po klidných vodních radovánkách. Objevte kouzlo koupání v moři v Kalábrii.

Hotely v Kalábrii

Ubytovací kapacity jsou zastoupeny většinou menšími rodinnými apartmány, ale náročnější turisté si mohou rozhodně vybrat z kvalitních hotelů s all inclusive stravováním. V převaze jsou sympatické apartmánové domy a různé vesničky se studii. Většina disponuje bazénem a hosté si nejraději volí stravování formou snídaní nebo polopenze.

Atmosféra

Na jihu Itálie panuje jiná atmosféra než na severu země. Čas zde plyne pomaleji a svým vlastním tempem. Zatímco sever Itálie je ekonomický motor Itálie, na jihu převládá namáhavá zemědělská produkce a náročnější život. Ctí se polední až odpolední siesta. Vaši dovolenou dokreslí klid, zeleň, krásná příroda a milí lidé.

Nejzajímavější místa

Jihoitalská Kalábrie vás ohromí mnoha malebnými cíly stvořenými pro vaši báječnou dovolenou. Capo Vaticano je údajně nejkrásnějším místem, kterému někteří dokonce přisuzují magickou atmosféru. Z místních útesů je za pěkného počasí vidět i sopka Stromboli. Velmi oblíbené je také letovisko Tropea. V zálivu Tyrhénského moře Policastro začíná Riviera dei Cedri. Zde můžete obdivovat například letoviska Praia a Mare nebo Scalea.

Tipy na výlety

K výletům jsou jako stvořeny hned tři Národní parky - Sila, Pollino a Aspromonte. Celodenní výlety lodí jsou možné z Capa Vaticana na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu - Lipari, Vulcano a Stromboli.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Zrušit

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: