Dovolená Korfu, Řecko

268 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Korfu

  • stát: Řecko
  • měna: 1 € (euro)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Korfu, to je překrásný řecký ostrov plný nádherných pláží s vynikající řeckou kuchyní a přátelskými místními obyvateli. Je to druhý největší ostrov řeckých Jónských ostrovů a rozkládá se na šesti stech čtverečních kilometrech. Díky celoročně slunečnému počasí je to také jeden z vůbec nejzelenějších ostrovů. Což vytváří ve spojení s průzračně tyrkysovým mořem a zlatými plážemi dokonalou idylku. Mnozí proto o Korfu říkají, že je to jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka. Získal si dokonce přízvisko „Zelená perla Jónského moře“ nebo „Smaragd Středomoří“.

Legendy a mytologie

Ostrov Korfu je podobně jako zbytek Řecka opředen řadou mýtů a legend. Odehrávala se tu část příběhu o Jásonovi a Argonautech. Ostrov si oblíbilo také mnoho kulturních velikánů – mimo jiné Goethe nebo Oscar Wilde.

Především sem ale Homér umístil část příběhů o Odysseovi. Nachází se zde bájný ostrov Fajáků, který Odysseus navštívil při svém návratu z trojské války. Jedno z nejnavštěvovanějších míst je tzv. Myší ostrov, který leží nedaleko poloostrova Kanoni na východě Korfu. Myší ostrov na první pohled připomíná loď, kterou podle legend také byl – Poseidon ji údajně v hněvu proměnil v kámen.

Dovolená Korfu

Hlavní důvod, proč je Korfu vyhledávanou letní destinací, jsou místní pláže. Korfu totiž nabízí na 200 km pobřeží a naleznete tu všechno od malých oblázkových zátok přes dramatické útesy až po široké pláže se zlatým pískem. Místní pláže jsou navíc považovány za nejčistší v celé Evropě a tak si průzračné moře oblíbili potápěči z celého světa. Na Korfu můžete v letní sezóně využít zvýhodněných Last Minute zájezdů. 

Jednotlivé části ostrova 

Východní část ostrova nabízí poklidnou idylku. Na jihovýchodě Korfu jsou pláže většinou úzké, krátké a poseté drobnými kamínky. Za pozornost stojí přístav Benitses s bohatým vyžitím pro milovníky nočního života. Pokud toužíte po liduprázdných soukromých plážích, můžete takové najít v okolí Mesonghi a Boukari. Naopak příznivci pláží, na kterých to žije, by se měli vydat do Kavos.

Pokud Vás Korfu láká především místní kulturou a životním stylem, vydejte se na jih ostrova. Zažijete tu turismem takřka netknuté tradiční prostředí a na vlastní kůži zakusíte životní styl místních. Krajina na jihu ostrova se mírně svažuje z kopce a je tu proto spoustu dlouhých pláží a zátok. Nedaleko Kavos se nachází zcela opuštěná pláž Arkoudila, vzdálená od jakékoli civilizace, na kterou se dostanete po dlouhé prašné cestě. Mezi další krásné avšak navštěvovanější pláže patří Gardeno a Agios Gordis. Rájem surfařů je pak tzv. „korfská poušť“, dlouhá písečná pláž Issos nedaleko Kerkyry.

Západ ostrova si užijí hlavně milovníci vln. Tato část ostrova totiž leží u otevřeného moře a bývá tam o poznání větrněji, než ve zbylé části Korfu.

Na severozápadě se nachází většinou malé písečné nebo oblázkové pláže. Nejznámější je zde oblast Paleokastritsa, odkud se lze za drobný poplatek nechat převézt na některou z odlehlých opuštěných pláží.

Na severu Korfu se za kouzelnou romantickou atmosférou vydejte na Sunset Beach v Peroulades. Nachází se tu písečná pláž ležící pod vysokým útesem, na kterém se nachází vyhlídka na místní vápencové skály. A jak už jméno pláže napovídá, západ slunce je tu nezapomenutelný. Mezi romantické pláže se řadí i Sidari, kde se nachází tzv. Kanál lásky. O něco organizovanější pláže najdete v Agios Georgios, Agios Stefanos a Arillas.

Také na severovýchodě Korfu naleznete pestrý výběr, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Řadu malých oblázkových pláží najdete v oblasti Kassiopi nebo Nissaki. Méně navštěvované pláže si pak užijete v blízkosti Avlaki.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: