Dovolená Makarská riviéra, Chorvatsko

1 177 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Makarská riviéra

  • stát: Chorvatsko
  • měna: 1 Euro
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Makarská riviéra je nejoblíbenější část chorvatského pobřeží pro české turisty. Pod majestátním masívem pohoří Biokova najdete všechno potřebné pro výjimečnou dovolenou. Moře je zde krásně modré, sluneční paprsky se třpytí na hladině. Zejména apartmány rodinného charakteru poskytují zázemí, výtečné restaurace se zase postarají o dobré jídlo. Díky tunelu Sveti Ilija z roku 2013 je doprava na Makarskou riviéru přímo napojena na dálnici A1. Z Makarské riviéry je krásný výhled na ostrovy Brač a Hvar. Nejoblíbenější letoviska jsou Brela, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora a další.

Dovolená Makarská riviéra

Češi moc dobře vědí, proč se na Makarskou riviéru neustále vrací. Je to krásný kout přímořské přírody, který je dobře dostupný pozemní dopravou. Ať už se vydáte do kouzelné oblasti pod masív Biokova autem nebo autobusem, Makarská riviéra vás nezklame. Počasí je výborné pro letní dovolenou od půlky června do konce září. Riviéra je vhodná pro pořádání nekonečných výletů a poznávání dalších a dalších kouzelných pláží v jednotlivých zálivech. Oblíbené jsou také zvýhodněné Last Minute zájezdy na Makarskou riviéru.

Pobřeží, moře a pláže

Pobřeží Makarské riviéry je krásné. Pláže jsou oblázkové, a hezky tak dotváří skalnatou atmosféru pod masívem vysokých hor. Moře je neobyčejně čisté a nádherně tyrkysové. Vstup do moře je o něco více příkrý, než u klasických písečných pláží, to je ale ideální pro plavce a moře je díky povaze dna krásně čiré.

Hotely na Makarské riviéře

V letoviscích stojí několik hotelů, které se o vás postarají ve všech ohledech. Mnohem oblíbenější je zde ale podobně jako v celém Chorvatsku ubytování formou apartmánových domů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi a zpravidla jsou vybaveny kuchyňskými linkami. Díky kopcovitému terénu mají často výhled na moře. Klienti nejčastěji volí polopenzi. Zejména hotely nabízí i all inclusive formu stravování. 

Atmosféra

Atmosféra riviéry je jako stvořená pro báječnou dovolenou. V hlavní sezóně zde panuje čilý turistický ruch, ale každý si najde to svoje klidnější místo pro odpočinek. Kvalitní restaurace, sympatické obchůdky, vodní radovánky, zelené porosty borovic, to je jenom část předností atmosféry na Makarské riviéře.

Nejzajímavější místa

Na Makarské riviéře navazuje jedno krásné letovisko na druhé. Po pobřežních promenádách se dá snadno dojít případně po silnici dojet do sousedního. Od severozápadu směrem k jihovýchodu jsou turistům k dispozici slavné cíle Brela, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Živogošće a Gradac. Centrem riviéry je zmíněná Makarska s mnoha kostely a kláštery, zejména barokními.

Tipy na výlety

Riviéra je výborný výchozí bod pro pořádání výletů, ať už za přírodou nebo historií. Doporučit lze lodní výlety na ostrovy Brač a Hvar nebo horskou túru na nejvyšší bod pohoří Biokova se jménem Sveti Jure a úctyhodnou výškou 1 762 m n. m. Cestu za převážně římskou a ilyrskou historií nabízí letoviska Makarska, Omiš nebo Gradac.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: