Dovolená Rhodos, Řecko

823 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Rhodos

  • stát: Řecko
  • měna: 1 € (Euro)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Rhodos je už od dob Antiky považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů Egejského moře. Není taky divu, podle legend byl zasvěcen Heliovi, bohu slunce. Bývá zde až 340 slunečných dní v roce. Možná právě proto je ostrov celoročně plný zeleně a kvetoucích růží a ibišků. Doslovný překlad jména této části Řecka je právě proto „Ostrov růží“.

Rhodos je velmi hornatý, nachází se zde pláže lemované vysokými útesy. Za pozornost stojí také místní malé vesničky posazené uprostřed hor, ke kterým se dostanete pouze po úzkých klikatých silničkách. Velká část území je zarostlá bohatými lesními porosty, olivovými háji a vinnou révou.

Legendy

Legendy vypráví, že v dávných dobách vyčetl bůh Hélios bohu Diovi, že mu Zeus neumožnil účastnit se dělení světa a vyžádal si proto jako odškodnění ostrov. Zeus souhlasil a v tom okamžiku se z moře vynořil ostrov, který Helios zalil sluncem. Možná proto je Rhodos dodnes jeden z nejslunečnějších ostrovů.

Najdete tu řadu pamětihodností - a to evropskou i orientální. Nachází se tu antické stavby, byzantské chrámy i budovy z dob osmanské nadvlády. Nejčastěji je však ostrov spojován s památným Rhodským kolosem, přes 30 m vysokou sochou, která bývala starověkým divem světa.

Dovolená Rhodos

Na ostrově si najde to své snad každý návštěvník. Je tu pestré vyžití pro milovníky aktivního života i pro ty, kteří spíše než ruch vyhledávají klid a samotu. Každý však ocení možnost nechat se hýčkat dovolenou all inclusive. V létě můžete vybírat z nekonečného množství Last Minute zájezdů na Rhodos. 

Moderní rušný život

Faliraki je považováno za vůbec nejživější letovisko ostrova. Někteří mu dokonce přidali přízvisko „rhodské Las Vegas“. Kromě restaurací a řeckých taveren tu najdete moderní bary, diskotéky, dokonce i lunapark. Letovisko Ixia se nachází na úpatí hory Filerimos a celé území je obklopené překrásnými písčito-oblázkovými plážemi. Ixia i přilehlé Ialyssos jsou moderní a poměrně rušné destinace. Je to tak perfektní volba pro milovníky zábavy, ale i vodních sportů – především windsurfingu a kitesurfingu.

Pravá řecká atmosféra

Kalathos je naproti tomu spíše tradiční vesnice, kde nejlépe zakusíte místní řeckou kulturu nezatíženou cestovním ruchem. Najdete tu několik tradičních taveren. A jakmile vás dožene horko, osvěžit se můžete na jedné z místních písčito-oblázkových pláží. Řeckého ducha zažijete také v Kiotari, bývalé rybářské vesnici s překrásnou a dlouhou písčitou pláží, kterou lemuje tyrkysové průzračné moře. Další letovisko, ve kterém zažijete tu pravou řeckou atmosféru, je Gennadi. Milovníci plážových aktivit ocení širokou písčito-oblázkovou pláž, ze které je snadný dojezd do Prasonisi, oblíbené destinace surfařů.

Rodinná dovolená

Pokud hledáte klidné letovisko vhodné pro rodinnou dovolenou, pak je to Kolymbia. V jeho centru najdete tříkilometrovou eukalyptovou alej a pobřeží, které je tvořené písčito-oblázkovými plážemi. Mezi nejznámější z nich patří Afandou nebo Tsambika. Další volbou je lázeňské město Kalithea ležící stranou velkých turistických center. Nachází se tu řada restaurací, taveren a překrásných zátok a zálivů. Rodiny s dětmi jistě ocení i Vlychu s místní pláží, která byla oceněna modrou vlajkou.

Mezi nejzelenější letoviska patří Lardos s překrásnou tradiční vesničkou. I tady si však můžete užívat plážové aktivity – na zdejší stejnojmenné pláži najdete vše, co můžete potřebovat. Další podobné letovisko je Lachania, město obklopené borovicovým hájem s pestrou nabídkou křišťálově čistých zátok. Opomenout nelze ani Rhodos, hlavní město ostrova a známý přístav, který si ponechal svůj původní středověký ráz.

Romantická dovolená

Lindos je starobylé město, místními nazývané „zkamenělý sen“, které se řadí k nejromantičtějším místům ostrova. Hlavním lákadlem je zde Akropole s chrámem bohyně Atény a překrásná skalnatá zátoka sv. Pavla. Kochat se zde můžete malebnými starodávnými uličkami a průzračnou vodou, která přímo vybízí ke šnorchlování. Další volbou pro romantické duše je Stegna, přímořská vesnice s charakteristickými tavernami a přilehlými plážemi. Severně od města stojí za pozornost útesy obklopené romantické pláže, za všechny lze jmenovat zmiňovanou Tsambiku.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: