Dovolená Side Turecko

Historické Side je klenotem oblasti Turecké riviéry. Návštěvníky potěší četnými římskými památkami z dob antiky. Nádherné je také koupání ve tmavě modrém čistém Středozemním moři. Pláže jsou oceněny Modrou vlajkou kvality a čistoty. Dovolená v Side vás příjemně okouzlí a pohladí po smyslech.

Hotel Side Star Resort
200 m od pláže Dítě zdarma Hotely se skluzavkami / tobogány Hotely s bezbariérovým přístupem

Poslední recenze Side

Nova Beach Hotel **, Turecko, Side
5
19. 7. 2019 | Ivana
Datum pobytu: červenec 2019

5/5 - Úžasné
velmi pěkné prostředí, příjemná dovolená. celá recenze
Hotel Sweet Park ***, Turecko, Side
4
19. 7. 2019 | Aleš
Datum pobytu: červenec 2019

4/5 - Skvělé
Spokojenost doporucuji.. celá recenze
Side Su hotel ****, Turecko, Side
3
17. 7. 2019 | Helena
Datum pobytu: červenec 2019

3/5 - Průměr
V hotelu se setkáte s německými a ruskými turisty a těm jsou služby hotelu dosti podřizovány. Dalo by se zde hodně vylepšit pro blaho turistů. My bychom příště zvolili jiný hotel, přes všechna úskalí jsme si.... celá recenze

Side

  • Stát: Turecko
  • Měna: 1 turecká lira
  • Časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Přibližně uprostřed malebné a velmi vyhledávané Turecké riviéry hledejte menší ale turisticky výrazně zajímavé město Side. Jeho krása a sláva po celém světě spočívá v ojediněle zachovalých antických památkách. Zároveň je to nádherné letovisko u moře s mnoha hotely, potřebnými službami a plážemi s Modrou vlajkou čistoty. Necelá hodina cesty z mezinárodního letiště v Antalyi z něj dělá atraktivní cíl dovolené. Předností jsou také možné výlety po okolí i do pohoří Taurus.

Dovolená Side

Side je jedinečným cílem letecké dovolené, který kombinuje parádní radovánky u moře, nevšední památky a potřebný prostor pro další výlety nebo aktivity. Počasí je vhodné ke koupání v moři od června do průběhu října. Okraje sezóny zase můžete využít pro poznávání památek a hor. Výhodami dovolené v Side a na celé Turecké riviéře jsou přijatelná cena, výborná letecká dostupnost z Česka a krásné prostředí s mnoha službami. Bohatá je i nabídka Last Minute zájezdů do Side během sezóny.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita a čistota pláží jsou nesmírnými výhodami celé Turecké riviéry i okolí letoviska Side. Prostorné písečné pláže jsou na mnoha místech oceněny Modrou vlajkou čistoty a zaručují nejlepší koupání. Plážový servis se postará o vaše pohodlí a celá rodina si může užít radovánky v moři. Z hotelů je to na pláž obvykle velmi blízko.

 

Hotely v Side

Nejvíce vyhledávanou formou ubytování na Turecké riviéře jsou kvalitní hotely s all inclusive stravováním. Vybrat si můžete hotely všech kategorií obvykle velmi blízko moře. Jednotlivé komplexy nabízí všechny potřebné služby pro příjemný pobyt. Samozřejmostí jsou bazény a u několika hotelů i celé aquaparky. Kromě all inclusive stravy si můžete vybrat polopenzi.

Atmosféra

Side a okolí je klidnější variantou pobytu na Turecké riviéře, každopádně ruch je tu čilý a návštěvníků i tak mnoho. Každý si může s přehledem najít klidnější pláž a svou pohodu. Podél pobřeží najdete všechny potřebné služby jako restaurace, kavárny, bary a pro zájemce i kluby a další zařízení pro noční život. Side je cíl dovolené, který vás okouzlí pohodlím u moře i možnostmi výletů nebo prohlídek starobylého města.

Nejzajímavější místa

Staré město s antickými památkami v Side je cíl turistů z celého světa. Nachází se na poloostrově úzkém pouze několik set metrů. Významnou dominantou je velký římský amfiteátr z druhého století. Za amfiteátrem leží městečko z menších domů z počátku dvacátého století v přibližně čtvercové síti ulic. Ideální místo pro procházky. Nejzajímavější část Side oplývá ruinami starých řeckých a římských chrámů (největší je Apollónův), ze kterých se zachovaly pouze sloupy a části zdí.

Tipy na výlety

Na obě strany podél pobřeží se můžete autobusem vydat do Antalye a Alanye a poznat tato největší letoviska Turecké riviéry. Je to 60 kilometrů na obě strany. Na severu leží magické pohoří Taurus, v této oblasti s několika velkými přehradami. V režii cestovní kanceláře se můžete vydat na rafty do soutěsky Köprülü, což lze individuálně podniknout jen komplikovaně.

Dalšími přírodními poklady jsou vodopády, například Manavgat, Kursunlu nebo Düden. Z ostatních přírodních zajímavostí jsou pak kromě hor k vidění zejména jeskyně Damlatas. Ani milovníci památek nepřijdou zkrátka. Západně od Side leží řeckořímské město Perge s amfiteátrem Aspendos, který je velmi pěkně zachován, a hostí tak dokonce opery a festivaly.