Letní dovolená v Alpách. Kam se vydat v Itálii?

Hory, jezera, treky, odpočinek, kulinářské zážitky. Vyzkoušejte v létě Alpy. Víme, kde se vám bude líbit napříč severní Itálií.

Italské Dolomity

Itálii obdivuje celý svět

Země hor, jezer, moří, měst, stylu, romantiky a gastronomie je považována za nejlepší turistický cíl na světě. Kde v Itálii zažijete nejlepší dovolenou spojenou s Alpami?

Znovu začínáme vodními plochami. Ledovcová jezera v jižních údolích Alp jsou pecka. Nejvíce vyhledávané je Lago di Garda. Neméně zajímavé jsou i Lago di Como, Lago Maggiore, Lago di Lugano a Lago d’Iseo. Nad jezery jsou vrcholy hor až do výšky 2 609 m n. m.

Ještě jednou Tyrolsko, tentokrát Jižní. Italský region u rakouských hranic, který nabízí všechno ke spokojené dovolené. Hory se hemží lanovkami, které můžete využít v létě. Hlavně kolem Sella Rondy a nejvyššího masívu Marmolady.

Hledáte poklady hluboko skryté v horách? Zkuste střediska Bormio nebo Livigno. Panenská nedotčená příroda čeká na vás. Odlehlost Livigna je legendární a hledají ji hlavně lyžaři v zimě. V létě z okolních hor dohlédnete až na Piz Bernina (4 049 m n. m.).

Poslední zastávka italskými Alpami bude trochu nížinná. Jak jsou na tom historická města pod horami? Skvěle. Doporučujeme Bolzano, Trento nebo Merano. Trocha historie a kulturního programu italské zážitky v horách umocní.

Zajímají vás naše tipy na letní dovolenou v Rakousku, Slovinsku a Švýcarsku?

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h