Letní dovolená v Alpách. Slovinsko jako na dlani

Stále oblíbenější cíl nejen letních dovolených. Slovinsko. Poznejte Julské a Kamnicko-Savinjské Alpy.

Jezero Bled, Slovinsko

Slovinsko je letní zahrádka

Malá země na jihovýchodě Alp má co nabídnout. Vynikají vysoké hory, jezera, divoká údolí řek, krasové jevy a historická města. Letní sporty jsou tady doma.

Nejoblíbenější slovinský cíl pod horami jsou jezera Bledské a Bohinjské. Hladina se třpytí a v ní se odráží vysoké hory. Jezera jsou od sebe jen 25 kilometrů. Cíl dovolené jako hrom. Možnosti výletů po okolí jsou nekonečné.

Dominantní masív hor ve Slovinsku jsou Julské Alpy na severozápadě země. Treky kolem nejvyšší hory Slovinska Triglavu (2 864 m n. m.) jsou legendární. Triglavský národní park navíc opouští nejatraktivnější slovinská řeka, Soča.

Druhé nejvyšší alpské pohoří na území Slovinska jsou Kamnicko-Savinjské Alpy. V horách je hustá síť značených stezek. Naši turisté jsou nepřímo spojeni s chatou Češka koča, postavenou v roce 1900. Výchozími body jsou obce Tržiška Bistrica, Jezersko a Savinja.

Zmíněná řeka Soča je považována za perlu evropského vodstva. Není to velký tok. Ale je divoký, nespoutaný, nabízí sportovní vyžití a místy má unikátní modrozelenou barvu. Výška hladiny Soči se během roku prudce mění v závislosti na srážkách nebo tání. Vydejte se ji prozkoumat.

Zajímají vás naše tipy na letní dovolenou v Itálii, Rakousku a Švýcarsku?

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h